اردبیل

اردبیل یکی از شهرهای کوهستانی ایران می باشد که در شمال غربی کشور قرار گرفته است.

این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از دیدنی‌های بی نظیری بهره مند شده است. مناطق گردشگری و دیدنی های اردبیل همیشه مورد توجه گردشگران بوده است که در ادامه با آن‌ها آشنا می شوید.

معرفی زیباترین و برترین دیدنی های اردبیل

از آن جایی که اردبیل طی تاریخ ماجراهای مختلفی را از سرگذرانده، می‌توانیم آن را از شهرهای باستانی مهم بنامیم. از این رو علاوه بر طبیعت فوق العاده، در اردبیل آثار تاریخی نیز دیده می شود.

یکی از بهترین دیدنی‌های اردبیل، کاروانسرای سنگی صائبین نام دارد که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است. از آن جایی که این کاروانسرا در حوالی جاده ابریشم قرار گرفته، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ضمنا معماری فوق العاده بنای آن، نشان دهنده ظرافت هنر ایرانی می باشد.

تپه نادری یکی دیگر از دیدنی های تاریخی اردبیل می باشد که سال ساخت آن به دوران نادرشاه برمی گردد.

مجموعه بقعه شیخ صفی ‌الدین اردبیلی که از دیدنی‌های شهر محسوب می‌شود، به خوبی معماری اسلامی را به نمایش می‌گذارد. در این مجموعه، مقرنس کاری ها، آجرکاری ها، طرح ها، پنجره ها و قاب های زیبایی دیده می شود.

دریاچه شورابیل یکی از دیدنی های طبیعی شهر محسوب می شود که قدمت آن از دریاچه ارومیه نیز بیشتر است. رودخانه بالیقلو که از کوه سبلان سرچشمه می گیرد، از این شهر عبور می کند.

دریاچه نئور و جنگل فندق‌لو نیز از دیدنی‌های اردبیل محسوب می‌شوند که بازدید از آن ها بسیار لذت بخش است. 

کسانی که به اردبیل سفر می‌کنند، می توانند علاوه بر گردش در طبیعت، از جاذبه‌های تاریخی شهر نیز لذت ببرند. از آثار تاریخی شهر می توانیم به مسجد جامع اردبیل، شهر یری، بازار تاریخی اردبیل، کاروانسرای شورگل اشاره کنیم.

 

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *