توکیو

توکیو

شهر توکیو بیش از 32 میلیون جمعیت را درخود جای داده است که با سرزندگی وسربلندی دراین شهر به کار و زندگی مشغول هستند . این شهر میزبان برخی ازجالب ترین وشگفت انگیزترین فستیوال های دنیاست . جشنواره های زیادی درژاپن برگزار می شود . بنابراین وقتی می خواهید به توکیو سفر کنید قبلا بررسی کنید که کدام فستیوال ها درحال برگزاری است . بالغ بر 1800 چشمه آب گرم که درسراسر ژاپن موجود هستند وبه زبان ژاپنی Onsen خواند می شوند ، یکی ازلذت بخش ترین اهداف توریست ها محسوب می گردد . ضمنا جشن های چای نیز برگزار می شود که می توانید درآن ها شرکت کنید . فراموش نکنید که ازپارک ها و یا رویدادهای ورزشی هم دیدن فرمایید . موزه های توکیو ، اشتهای فرهنگی شما را تحریک می کنند وازاینکه وقت خود را برای بازدید از این مجموعه های جالب صرف می کنید ، مطالب بسیار زیادی را فرا خواهید گرفت .
توکیو ، پایتخت ژاپن ودرعین حال بزرگترین شهر آن است . کلان شهر توکیو با جمعیت 12 میلیونی خود ، مرکز فرهنگی ژاپن نیز به حساب می آید.
سمبل شهر :سمبل شهر توکیو از 3 قوس شبیه برگ ژنگو تشکیل شده است که به شکل حرف T معرف توکیو ساخته شده است . علامت مشخصه شهر نیز به رنگ سبز روشن است که سمبل رشد وکامیابی آینده وفریبندگی وآسایش محسوب می شود.این لوگو به طور رسمی دراول ژوئن 1989 انتخاب شد . نشان یا علامت توکیو نیز خورشیدی است که اشعه خود را در 6 جهت پراکنده است .
برگ ژنگو : ژنگو درختی ست برگ ریز که اصالتا متعلق به کشور چین است وارتفاع آن به 30 متر می رسد . ازسال 1996 به عنوان درخت رسمی شهر توکیو معرفی شد . برگ های این درخت که به صورت مجزا ، بادبزنی شکل و به رنگ سبز روشن هستند درپائیز به رنگ زرد در می آیند . ژنگو معمول ترین درخت درکنار خیابان ها وکوچه های توکیو می باشد.
اطلاعات عمومی
زمان محلی : کل ژاپن دریک قاچ زمانی واقع است و9 ساعت از ساعت مبدا GMT جلوتر است
آب و هوا : متوسط درجه هوا درتوکیو حدود 16 درجه سانتی گراد است . ماه اوت گرم ترین و ژانویه خنک ترین ماه در توکیو محسوب می شوند . اختلاف دما بین فصول تابستان و زمستان حدود 20 درجه سانتی گراد است . ازماه مارس تا مه یا اواخر سپتامبر تا نوامبر ازنظر آب وهوا مناسبترین زمان محسوب می شود که هوا معتدل و ریزش باران کم است . شکفتن گل ها مثلا شکوفه های گیلاس در دوره اول و تغییر رنگ برگ درختان در دوره دوم رخ می دهد.
زبان : ژاپنی
پول رایج : .پول رایج درژاپن ین است

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *