آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

آثار تاریخی یزد


آثار تاریخی یزد

آثار تاریخی یزد


حفاظت از آثار تاریخی یزد در سایه گردشگری مغفول نماند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اهمیت بالای حفاظت از بناهای تاریخی یزد گفت: حفاظت از آثار تاریخی یزد در سایه گردشگری مغفول نماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محسن عباسی هرفته در نشست دیدار فرماندار یزد با اعضای شورای اسلامی شهر یزد یزد را یکی از اصلی ترین ظرفیت‌های گردشگری کشور دانست و اظهار داشت: سرمایه‌گذاری شورای پنجم در بحث معرفی شهر یزد جواب داد و امسال شاهد بودیم که نتیجه این فعالیت‌ها خوب بوده و آمار گردشگران با رشد بسیار خوبی روبرو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف غایی گردشگری معارفه فرهنگی و آشنایی مردم با ارزش‌های فرهنگی و تاریخی یکدیگر است و در شرایط فعلی که مردم با این ارزش‌ها ناآشنا هستند، گردشگری نسخه شفابخشی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه امروز تاریخ و فرهنگ یزد به یک برند تبدیل شده گفت: ما باید با گذشته برای اینکه یک حرکت بالنده به سمت جلو داشته باشیم، آشتی کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری یزد در این ایام تجربه سال‌های قبل را به خوبی به کار گرفت و نشان داد که اهل اتفاقات بزرگ در شهر هستیم و میهمان نوازی بسیار خوبی داشتیم به گونه‌ای که همه از وضعیت شهر رضایت داشتند.

عباسی هرفته با بیان اینکه در کنار این موضوع، هر پدیده خوبی می‌تواند مشکلاتی هم داشته باشد گفت: ما باید در بحث حفاظت هم توجه ویژه‌ای داشته باشیم و هزینه این حفاظت هم از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: ما به جای اینکه به حفاظت توجه ویژه‌ای داشته باشیم، بیشترین نظرمان به بحث گردشگری است که در دراز مدت می‌تواند مشکلات بسیار زیادی برای ما به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی که منافع مادی کنترل و مدیریت نشود می‌تواند آسیب‌های جدی را بر پیکره بافت تاریخی وارد کند و روزی ما شاهد باشیم که این خسارت‌ها جبران‌پذیر نیست.

عباسی تصریح کرد: سال گذشته نخستین سالی بود که ما تخریب عمدی در بافت تاریخی یزد را نداشتیم و این نشان دهنده شناخت ارزش‌های بافت تاریخی در بین مردم دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه این خدمات در یک شرایط دشوار اقتصادی ارائه شده، مدیریت منابع و هزینه‌ها نکته مثبتی بود که شهرداری داشت و با حداقل هزینه، حداکثر بهره‌برداری را داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=91649
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته