آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

استعلام ممنوع الخروجی


استعلام ممنوع الخروجی

استعلام ممنوع الخروجی

استعلام ممنوع الخروجی- برای خیلی از ما پیش آمده که ببینیم افرادی در زمان خروج از کشور در فرودگاه با مسئله ممنوع الخروج بودن رو به رو میشوند و اجاه رد شدن از گیت به آن ها داده نمی شود.این موضوع میتواند برنامه های سفر فرد را از بین ببرد و خسارت های مالی زیادی داشته باشد.در حال حاضر استعلام ممنوع الخروجی و اطلاع از ممنوع الخروج بودن قبل از سفر بسیار مفید خواهد بود و باعث می شود با برنامه ریزی بهتر سفر کنید.

استعلام ممنوع الخروجی

در گذشته روش های مختلفی برای استعلام ممنوع الخروجی بودن اشخاص وجود داشت مانند تلفنی ، اینترنتی و … بوده تا اینجا که چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام شد و هرشخصی که قصد سفر داشت باید به این ارگان مراجعه می کرد تا اینکه بر طبق قانون جدیدی که وضع شده است که ما قصد داریم در این مطلب به روش استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن با مراجعه به سامانه استعلام در سایت سازمان ثبت اسناد در خصوص ممنوع الخروج بودن بپردازیم.

ماده 17 قانون گذرنامه

” دولت می ‌تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزی طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه تعیین می‌شود جلوگیری نماید ” بنابراین ماده به دولت یا قوه مجریه اجازه داده شده تا خروج بدهکاران اجرایی از کشور را بنا به تقاضای طلبکار انجام دهد و دقت داشته باشید که تا زمانی که از طرف بدهکار بدهی خود را پرداخت نکند یا رضایت طلبکار خود را نگیرد ، نمی ‌تواند نسبت به رفع استعلام ممنوع الخروجی اقدام نماید.

استعلام ممنوع الخروجی

مدت اعتبار ممنوع الخروجی

به موجب ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به اهمیت و دلایل جرم فرد ، دادگاه این امکان را دارد که قرار عدم خروج متهم از کشور را صادر نماید و ضمنا مدت اعتبار این قرار ۶ ماه یکبار در نظر گرفته شده است ، اما بر طبق صلاحدید دادگاه این اعتبار می ‌تواند هر ۶ ماه یکبار مجدد تمدید شود و در ضمن توجه داشته باشید که این قرار پس از ابلاغ ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدید نظر استان مورد نظرتان قابل اعتراض می باشد و این در حالی است که در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادر کننده یا نقض آن توسط مرجع تجدید نظر یا صدور قرار منع پیگرد یا موقوفی تعقیب یا برائت متهم ، دادگاه بدوی مکلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذیربط اطلاع رسانی نماید تا نسبت به رفع ممنوع الخروجی فرد اقدام گردد .

استعلام ممنوع الخروجی

استعلام ممنوع الخروجی اینترنتی

با توجه به مراحل مختلف سخت و زمانبری که جهت استعلام ممنوع الخروجی هر فردی وجود داشت که تعدادی را در بالا برایتان توضیح دادیم در حال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از امروز سامانه‌ ای برای استعلام آنلاین ممنوعیت خروج مسافران راه اندازی کرده است که افراد تنها با وارد کردن ” کد ملی خود ” در سایت exitban.ssaa.ir می ‌توانند از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند و با خیال راحت به برنامه ریزی سفرشان برسند .

همانطور که برای شما گردشگران توضیح دادیم در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند تنها از راه مراجعه حضوری به اداره گذرنامه یا استعلام تلفنی قادر به مشخص کردن وضعیت ممنوع الخروجی خود بودند و اما با راه ‌اندازی این سامانه از این پس این امکان را دارند به صورت آنلاین ممنوع الخروجی بودن یا نبودن خود را چک نمایند و قابل توجه شما مسافران اینکه ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور” استعلام ممنوع الخروجی را روی سایت خود قرار داده است .

اگر ممنوع الخروج شده اید و دلیل آن قضایی است، فقط باید از طریق سامانه ثنا ، اقدام به دیدن ابلاغیه های مربوط به آن کنید. اگر با این سامانه آشنا نیستید از دو لینک زیر اقدام کنید:

 

سامانه ثنا

سامانه ثنا

استعلام ممنوع الخروجی شامل چه مواردی می شود؟

 • استعلام ممنوع‌ الخروجی کیفری
 • استعلام ممنوع‌ الخروجی مالیاتی
 • استعلام ممنوع‌ الخروجی قوه قضاییه
 • استعلام ممنوع‌ الخروجی دارایی

راهکارهای رفع و استعلام ممنوع الخروجی چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، دلایل متعددی می‌توانند علت ممنوع‌ الخروجی ما باشند. یکی از این دلایل، عدم پرداخت مهریه است. در این مورد، حکم اعسار می‌تواند به رفع ممنوع‌ الخروجی فرد کمک کند. اعسار در واژگان حقوقی به معنای ناتوانی فرد در پرداخت است و شامل مهریه هم می‌شود. اگر دادگاه حکم اعسار برای فردی صادر کند، امکان رفع ممنوع خروجی وجود دارد. به‌علاوه، قسط‌بندی مهریه نیز می‌تواند به رفع ممنوع‌ الخروجی فرد منجر شود.

بدهکاران مالیاتی نیز می‌توانند به روش‌های مختلفی، حکم رفع ممنوع‌ الخروجی بگیرند:

 • پرداخت بدهی یا معادل آن
 • تضمین بانکی
 • قرار وثیقه‌ی ملکی یا وجه نقد در نزد دادگاه
 • گرفتن رأی شورای عالی مالیاتی مبنی بر نقض آرای هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی
 • ارائه‌ی حکم ورشکستگی

بدهکاران مالیاتی همچنین می‌توانند برای موارد زیر، یک‌بار حکم رفع ممنوع‌ الخروجی بگیرند:

 • تشرف به خانه خدا یا زیارت عتبات عالیات
 • انجام امور درمانی و پزشکی
 • پیگیری مسائل تجاری به‌منظور تسویه‌ی بدهی
 • موارد دیگر با تشخیص و حکم سازمان امور مالیاتی

رزرواسیون بلیط ارزان و آنلاین خلرجی  از آپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدن همه هتل های مشهد