آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

باغ گیاه شناسی تفلیس بهشت دیدنی تور گرجستان


باغ گیاه شناسی تفلیس بهشت دیدنی تور گرجستان

باغ گیاه شناسی تفلیس، بهشت دیدنی در تور گرجستان

گرجستان کشوری ست که در آن می توانید جاذبه های گردشگری متفاوتی را مشاهده کرده و از آن ها لذت ببرید. با خرید تور ارزان قیمت تفلیس به شهری قدم می گذارید که به لحاظ صنعت گردشگری تمامی وجوه مورد توجه گردشگران را در خود جای داده است. اینجا خیابان های دیدنی، بناهای باستانی، پارک های ملی، باغ وحش، شهربازی، باغ های سرسبز و … همه گرد هم جمع شده اند.

به هر خیابانی در تفلیس بروید، مکان های دیدنی و مراکز تفریحی شما را به خود جذب خواهند کرد و به جرات می توان گفت که در شهر تفلیس لحظه ای بیکار نخواهید ماند.

باغ گیاه شناسی تفلیس

باغ گیاه شناسی تفلیس یکی از همین جاذبه های گردشگری پایتخت گرجستان است که جلوه ی فوق العاده ای از طبیعت زنده ی این شهر را به نمایش می گذارد.

باغ گیاه شناسی یا بوتانیکال تفلیس قرن هاست که در مرکز شهر تاریخی تفلیس واقع شده است. چنان که از نسخ خطی موجود برمی آید از عهد باستان، باغ گیاه شناسی به عنوان باغ سلطنتی مطرح بوده است. به ویژه کتاب هایی که از قرن هفدهم باقی مانده است، ثابت می کند که این باغ به عنوان باغ مخصوص خاندان سلطنتی شناخته می شده و در آن دوران اوج شکوه و عظمت را داشته است.

باغ گیاه شناسی تفلیس

در طی سال ها این باغ به یک باغ گیاه شناسی و کشاورزی تبدیل شد و در سال 1845 میلادی شکل کنونی را به خود گرفت.

این باعث می شود که باغ گیاه شناسی تفلیس، به عنوان یکی از قدیمی ترین باغ های بوتانیکال یا گیاه شناسی در سراسر اتحاد جماهیر شوروی سابق مطرح باشد.

در این باغ بیش از 3500 نوع گیاه وجود دارد. مساحت باغ گیاه شناسی تفلیس به 128 هکتار می رسد و انواع گیاهان محلی و گیاهانی که متعلق به دیگر سرزمین ها هستند، در کوچه های سایه دار و مسیرهای پرپیچ و خم دیده می شوند. در اینجا چندین آبشار، پل های عبوری از روی جوی های عریض و … نیز وجود دارد.

آبشار باغ بوتانیکال تفلیس

مسیرهای این باغ برای پیاده روی و قدم زنی و همین طور دوچرخه سواری عالی هستند. شما می توانید ساعت ها در این باغ به گشت و گذار پرداخته و از جو سبز و پر از طراوت آن سیراب شوید. در حالی که به هر سو می نگرید، چیزی جز طبیعت شگفت انگیز نصیبتان نخواهد شد. در باغ گیاه شناسی تفلیس مجموعه ای از گیاهان نادر وجود دارد و افرادی که علاقه مند به گیاهان و دنیای آن ها هستند، در باغ بوتانیکال گرجستان گنجینه ای بی نظیر از آن ها را خواهند یافت.

در اینجا اطلاعات کاملی درباره ی گیاهان نادر و عجیب و غریب به دست می آورید و می توانید تحقیقاتی نیز در خصوص گیاهان مورد علاقه و توجه خود صورت دهید.

مسیرهای پیاده روی باغ

به علاوه در قلمرو این باغ ها یک گورستان قدیمی متعلق به مسلمانان نیز وجود دارد که بسیاری از شخصیت های متمایز و برجسته تاریخ قفقاز در آن دفن شده اند.

در سفر به تفلیس و گرجستان و بازدید از باغ بوتانیکال شهر می توانید لحظه ای آرام در میان طبیعت قرار گرفته و خود را در سایه سار درختانی با طول عمر قرن ها و قرن ها بیابید.

رودخانه های جاری در باغ گیاه شناسی تفلیس آبی زلال داشته و می توانید شکفتگی و شادابی را در جریان آن ها بازیابید.

باغ گیاه شناسی بوتانیکال تفلیس

باغ گیاه شناسی بوتانیکال تفلیس تنها پارک و باغ طبیعی در این شهر نیست، اما می توان آن را قدیمی ترین و غنی ترین آن ها دانست.

برای خرید تور گرجستان تفلیس، با مشاوران ما در کانتر فروش تور تفلیس تماس گرفته و راهنمایی های لازم را برای ترتیب دادن این سفر خارجی ارزان قیمت دریافت نمایید.

بوتانیکال تفلیس

 

بوتانیکال تفلیس2

بوتانیکال تفلیس3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته