آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بلیط قطار


بلیط قطار

بلیط قطار

یکی از مناسب ترین وسائل نقلیه برای سفر به مقاصد دور و نزدیک قطار است و جزء امن ترین وسایل نقلیه برای سفر شناخته می شود . در سفر با این وسیله مسافر بدون استرس از بابت تصادفات، نوسانات شرایط جوی، کمبود سوخت و موارد این چنینی میتواند از مسیر سفر لذت برده و در حین سفر آرامش خاطر داشته باشد.سفر با قطار علاوه بر امنیت دارای مزایای بیشتری نسبت به باقی وسایل نقلیه می باشد که از جمله این مزایا میتوان به قیمت مناسب،فضای راحت و صمیمی کوپه،دارا بودن بوفه و… میتوان اشاره داشت که همه ی این موارد باعث میشود خاطره خوشی در ذهن مسافران باقی بماند.

تقریبا بیش از 90 سال از احداث راه آهن و اولین سفر با قطار در ایران میگذرد اما بسیاری از مسافران همچنان با خدمات قطارهای شبکه ریلی کشور آشنایی ندارند. به همین دلیل در ادامه مطلب قصد داریم شما را با امکانات و خدمات قطارهای ایرانی آشنا کنیم تا با اطلاعات کامل نسبت به خرید بلیط اقدام فرمایید.

خرید اینترنتی بلیط قطار

این نوع خرید مزایای زیادی به همراه دارد از جمله :
مقایسه قیمت بلیط قطارهای متفاوت، انتخاب بین قطار های مختلف با امکانات متفاوت،انتخاب ساعت دقیق حرکت قطار، پرداخت سریع و آسان با سیستم شتاب،استرداد کاملا آنلاین بلیط قطار،خرید مطمئن بلیط مقاصد پر سفر، رزرو آسان بلیط در فصل های شلوغ سال و مطلع شدن از پیش فروش قطارها از طریق ایمیل و موارد دیگر که هرکدام شرایط آرامش شما را جهت برنامه ریزی و زمانبندی درست برای سفر را برای مسافران گرامی به ارمغان می آورد.

خرید اینترنتی بلیط قطار

خرید گروهی بلیط قطار

یکی از دغدغه های مسافرانی که قصد سفر با قطار را دارند رزرو بلیط برای خانواده و یا یک گروه خاص است. برای اینگونه خرید میتوانید با پشتیبانی آژانس آسمان پرستاره پرشیا تماس گرفته و به راحتی و در کمترین زمان بلیط های خود را تهیه فرمایید.

قیمت بلیط قطار

سفر با قطار از نظر اقتصادی به صرفه می باشد چرا که با انتخاب قطار هزینه های سفر به صورت چشم گیری کاهش می یابد.قیمت بلیط قطار بستگی به مسیر انتخابی،شرکت ریلی،نوع قطار انتخابی مسافر تمام می شود.بعضی از شرکت های ریلی حمل خودرو نیز دارند و این گزینه مبلغی به هزینه های شما اضافه می کند.جایگاه قطار در میان حمل و نقل عمومی جایگاه میانه نامیده شده است در ایران اکثریت سفر هواپیما را سفر لوکس و با اتوبوس را سفری مقرون به صرفه میدانند. که نتیجه بین این دو مورد سفر با قطار میشود.در سال های فعلی با ورود قطارهای 5 ستاره فدک و زندگی جایگاه این وسیله متوجه تغییرات زیادی شد. کسانی سفر با هواپیما انتخاب اولشان است در صورت داشتن زمان این نوع قطار ها را برای سفر انتخاب میکنند.

کوپه دربست قطار

قطار نسبت به سایر وسایل نقلیه عمومی کوپه های دربست دارد که به صورت چهارنفره و شش نفره دربست در اختیار مسافران قرار میگیرد. اگر به همراه خانواده یا دوستان خود به سفر میروید ما به شما کوپه دربست را پیشنهاد میکنیم.تا سفری راحت تر و با خاطرات خوشی را برای شما فراهم کنیم.

کوپه دربست

سفر با قطار برای دانشجویان

همانطور که قبلتر اشاره کردیم سفر با قطار اقتصادی تر است و همین دلیل باعث توجه ویژه دانشجویانی می شود که در شهرهای غیر بومی تحصیل میکنند و به صورت مکرر سفر میکنند و در طول ماه حداقل یکبار به شهر خود سفر میکنند.

سفر با قطار برای دانشجویان

بلیط قطار تهران مشهد

تهران- مشهد پرترددترین مسیر ریلی ایران محسوب می شود به این دلیل همه ی شرکت های ریلی کشور بلیط این مسیر را دارند.حضور بارگاه امام رضا(ع) سمینارها و همایش های متفاوت و عوامل دیگر باعث پرطرفدارتر شدن این مسیر شده است همچنین در سفرهای زیارتی که به صورت گروهی – خانوادگی انجام میگیرد استقبال از این وسیله بسیار زیاد است.

شرکت های مسافربری قطار

سال 1376 تصمیم گرفته شد تا برای توسعه حمل و نقل ریلی کشور راه آهن به شرکت های خصوصی واگذار شود اولین گام در این مسیر را شرکت حمل و نقل ریلی رجا برداشت.البته این حرکت در ابتدا با حساسیت های زیادی انجام گرفت و سهام آن دولتی بود. اما در سال 88 واگذاری سهام این شرکت آغاز شد و در طول سالهای اخیر شزکت های مسافربری قطار بسیاری تشکیل شد که در زمان فعلی اکثر آن ها خصوصی هستند. در حال حاضر بیش از 10 شرکت مسافرتی قطار وجود دارد.لازم به ذکر است برخی از این شرکت ها در بخش قطار های باری نیز مشغول هستند.

شرکت های مسافربری قطار

به صورت کلی شرکت رجا و شرکت‌های زیرمجموعه سفیر و شرکت فدک، تامین‌کنندگان قطارهای خطوط ریلی ایران هستند نکته مهم در مورد این شرکت های قطاری این است که شرکت های قطاری وانیا ریل، مهتاب سیر جم، راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل)، نورالرضا، ریل ترابر سبا، ریل سیر کوثر، جوپار، رعد تبریز و هستیا همگی زیر مجموعه هولدینگ سفیر ریل آسیا هستند، اما فعالیت هرکدام از آن ها به طور مستقل است.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا

قدیمی ترین و اولین شرکت ریلی ایران که با تجربه ای حدود 20 سال در بخش توسعه و بهبود وضعیت سیستم ریلی کشور فعالیت میکند و جزو موفق ترین ها است.در حال حاضر این شرکت جزء معدود شرکت هایی است که دارای قطار های پنج ستاره لوکس می باشد. از قطار های این شرکت میتوان به قطار زندگگی که بهترین قطار شرکت رجا است ،قطارهای سیمرغ و پلورسبز که قطارهای با کیفیت شرکت رجا هستند اشاره داشت.این شرکت حمل و نقل ریلی فعالترین شرکت در بخش ارائه قطارهای سریع السیر است. قطار اتوبوسی پردیس یکی از بهترین این قطارها است.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا

شرکت فدک

قطار فدک تنها مدل قطار این شرکت است.این شرکت کار خود را با خریدن 200 واگن آلمانی آغاز کرده است و اکنون یکی از معروفترین و پرطرفدار ترین قطارهای کشور را به بهش ریلی کشور اضافه کرده است.هدف این شرکت گسترش خدمات ریلی در رده ی لوکس و با استانداردهای جهانی است.قطار فدک در بیشتر مسیرهای ریلی فعالیت میکند و بلیط آن به سه رده عادی(اکونومی)،تجاری(بیزینس)،فدک(ویژه)تقسیم میشود و به فروش میرسد.

شرکت فدک

باری جوپار

این شرکت در سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در ابتدا فعالیت خود را در بخش حمل بار و مسافر با 22 واگن 6 تخته آغاز نمود.در سال 88 شرکت جوپار 84 دستگاه واگن پارسی خرید همچنین در سال 93 این شرکت 45 واگن آلمانی خریداری نمود.و بدین ترتیب به یکی از شرکت های بزرگ قطار مسافرتی ایران تبدیل شد.

باری جوپار

راه آهن شرقی بنیاد(بن ریل)

این شرکت در سال 1373 با تعداد  10 واگن شروع به کار کرد ولی در حال حاضر تعداد واگن های این شرکت به 131 عدد رسیده و بخش زیادی از سفرهای ریلی کشور را شرکت بن ریل انجام می دهد.

مهتاب سیر جم

این شرکت در سال 1389 شروع به کار در این حوزه کرده و سه سال بعد در سال 1392 ناوگان های آن تا حد زیادی توسعه پیدا کرده است. و در مسیرهای مهم مانند تهران-خرمشهر،تهران-شیراز،اهواز-مشهد فعالیت میکند در حا حاضر واگن های کوپه ای شرکت مهتاب  87 عدد و واگن های اتوبوسی 23 دستگاه است.

مهتاب سیر جم

ریل ترابر سبا

شرکت سبا در سال 88 شروع به کار نمود.و فعالیت خود را با 50 واگن در مسیر تهران – مشهد و تهران – اهواز شروع کرد.در سال بعد این شرکت واگن های زیادی افزود و در حال حاضر این روند گسترش ادامه یافته است.اولین قطارکوپه ای سریع السیر کشور متعلق به این کشور است که نام آن قطار غدیر است از دیگر قطارهای مهم و پراهمیت این شرکت میتوان به قطار نگین اتوبوسی و قطار نگین ویژه اشاره نمود.

نورالرضا

این شرکت در زمینه قطارهای لوکس فعالیت دارد قطار نور VIP یکی از بهترین قطارهای کشور متعلق به این شرکت است همچنین قطار نور ویژه یکی از با کیفیت ترین قطارهای این شرکت می باشد. شهرت قطارهای این شرکت به این دلیل است که قطعات قطارهخای آن ساخت آلمان، ایتالیا، اروپا هستند.

نورالرضا

رعد تبریز

این شرکت در سال 1382 تاسیس شد. این شرکت با هدف گسترش حمل نقل ریلی در تبریز تاسیس شد و تا الان یکی از فعالترین شرکت های خصوصی در تبریز بوده است. یکی از مشهورترین قطارهای این شرکت قطار سهند است.

رعد تبریز

شرکت کوثر

شرکت ریل سیر کوثر در سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرد  و در آن زمان با 2 رام شروع به فعالیت کرد.در حال حاضر این شرکت دارای 5 رام قطار است.قطار غزال و قطار کوثر معروفترین قطارهای این شرکت هستند.

شرکت کوثر

وانیا ریل

این شرکت یکی از زیر مجموعه های هولدینگ سفیر است. که دارای قطارهای قابل قبول و خوبی است و در مسیرهای مختلف کشور فعالیت میکند.قطارهای مسافری به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: قطارهای سالنی و کوپه‌ای. با توجه به ظرفیت هر قطار، قطارهای کوپه‌ای شامل کوپه‌های چهار و شش نفره می‌شوند که صندلی‌های کوپه به صورت تخت باز می‌شوند. برخی از قطارهای کوپه‌ای از نوع کوپه‌صندلی هستند که صندلی‌ها در این قطارها قابلیت تخت شدن ندارند. نوع واگن قطارهای کوپه شامل غزال بنیاد، سروش بنیاد (پارس)، پرستو، پلور سبز، سفیر، پارسی، سبز، سیمرغ، زندگی، نگین، غدیر و خلیج فارس هستند.

قطارهای مسافری

بسته به ظرفیت قطارهای سالنی، در هر ردیف سه یا چهار صندلی وجود دارد. نوع واگن این قطارها شامل قطارهای صبا اتوبوسی و پردیس سالنی است. علاوه بر مسیرهای حومه‌ای، قطارهای اتوبوسی در مسیرهای تهران – مشهد – تهران، تهران – قم – تهران، تهران – میانه – تهران و تهران – یزد – تهران نیز تردد دارند.

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته