آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بلیط


بلیط

نکات مهم درباره خرید بلیط چارتر

بلیط هواپیما (انگلیسی: Airline ticket‎) تاریخچه آن به این صورت است که زمانی که اولین پروازهای مسافربری در سال ۱۹۰۹ میلادی شروع به کار کرد مرسوم شد و در واقع می‌توان گفت سندی صادر شده توسط شرکت‌های هواپیمایی یا آژانس‌های مسافرتی است، که برای تأیید خریداری یک صندلی در یک پرواز در هواپیما می‌باشد. اغلب از بلیت هواپیما برای دریافت کارت پرواز، در فرودگاه استفاده می‌شود.

عربستان؛ آغاز استخدام زنان به عنوان مهماندار هواپیما

بلیت‌های هواپیما را می‌توان به ۲ دسته بلیت چارتر و بلیت سیستمی معرفی کرد.

چارتر (Charter) در لغت به معنای دربست کرایه کردن و منظور از بلیت چارتر خرید عمده صندلی‌های یک پرواز، پیشاپیش است. در فرایند خرید بلیت هواپیما، چارتز زمانی بکار می‌رود که یک آژانس مسافرتی بخشی از صندلی‌های یک پرواز را به صورت یکجا خریداری کرده و در طی زمان به مشتریان خود به فروش می‌رساند. به واسطه این خرید عمده مبلغ کمتری توسط آژانس پرداخته شده و در طی زمان با ارائه تخفیف به مشتریان واگذار می‌شود. درحالیکه منظور از بلیت سیستمی خرید بی‌واسطه از خطوط هواپیمایی می‌باشد.

می خواهیم برای کسانی بنویسیم که چه به عمد و چه غیر عمد، خیلی دیر تصمیم به خرید بلیط هواپیما می گیرند. اگر معمولا جزو این افراد نیستید خیلی به خودتان نبالید. در بیشتر مواقع نمی توانید بلیطی را با قیمت رسمی پیدا کنید؛ چه انتظاری دارید، وقتی یک روز قبل از سفر برای خرید بلیط  اقدام می کنید، طبیعی است که به راحتی نمی توانید بلیط بخرید. پس باید بروید سراغ بلیط  های چارتری؛ بلیت هایی که به بلیط  های ارزان قیمت شهره هستند.اما گاهی این حرف درست است و گاهی هم نه.می خواهیم امروز به بلیط های چارتر بپردازیم.اینکه اصلا به چه نوع بلیطی می گویند چارتر، چطور باید این بلیط ها را خرید، خرید یک بلیط  چارتر در چه روزی یا چه ساعتی راحت تر است و …

خرید بلیت چارتری

خرید بلیت های چارتر قوانین و اطلاعات لازم دارد. باید چند بار از آن ها خرید کنید تا بالاخره دست تان بیاید که بهترین لحظات خرید بلیت هواپیما چه زمانی است یا اصلا باید از کدام سایت خرید کرد و چه سایت هایی را کنار گذاشت. در اینجا فقط به یکی از این لم ها اشاره کنیم تا ببینید حرفه ای های عرصه خرید بلیت چارتر به چه چیزهایی توجه نمی کنند. همین را داشته باید که فقط تا دو ساعت قبل از پرواز می توانید بلیت بخرید و یک ثانیه دیر کنید، بلیت ارزان قیمت خود را از دست داد، ناکام می مانید.

چارتر را به بلیت می گویند یا هواپیما؟

بلیت چارتر توسط بعضی از شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی فروخته می شود. بعضی از آژانس های مسافرتی سالانه یا برای مدتی معین تمام یا بخشی از صندلی های بعضی مسیرهای هوایی را از شرکت های هواپیمایی اجاره می کنند و بلیت این پروازها را به مسافران آن مسیرها می فروشند. در این حالت به این آژانس ها «چارترکننده» می گویند و به شرکت هواپیمایی (ایرلاینی) که تمام یا بخشی از صندلی های پروازش را اجاره می دهد، «چارتر شونده» می گویند. در این شرایط، بلیت را مستقیم از هواپیمایی نمی خرید، بلکه از آژانس چارتر کننده خریداری می کنید و بهای بلیت چارتر را هم نه شرکت هواپیمایی، بلکه آژانس چارتر کننده تعیین می کند

چارتر را به بلیت می گویند یا هواپیما؟

تفاوت پرواز سیستمی با چارتری

وقتی شما بلیت چارتر می‌خرید، به هیچ عنوان امکان تغییر تاریخ پرواز را ندارید. اگر به هر دلیلی نتوانید سفر کنید، نمی‌توانید بلیت پرواز چارتر را پس بدهید و پول‌تان را پس بگیرید و در این حالت بلیط شما سوخت می‌شود. پس همیشه قبل از خرید بلیت چارتر از برنامه‌ی سفرتان مطمئن باشید؛ از تاریخ رفت ‌ وبرگشت‌تان و مدت‌زمانی که می‌خواهید در مقصد اقامت کنید، کاملا مطمئن باشید. تفاوت دیگر پرواز چارتر با سیستمی در تفاوت نرخ بلیط برای رده‌های سنیِ متفاوت است. بلیت چارتر تنها برای نوزادان زیر دوسال ارزان‌تر است و قیمتی معادل ده‌درصد بهای بلیط بزرگسالان دارد، در غیر این‌صورت بهای بلیت چارتر مثلا برای کودک هفت‌‌ساله‌ و پدرومادرش یکسان است. پس اگر خانوادگی و با تعداد زیادی کودک سفر می‌کنید، بلیت پرواز چارتر چندان به‌صرفه نخواهد بود، مگر در شرایط خاصی. مثلا زمانی که چارترکننده به دلیل نزدیکی زیاد به زمان پرواز، به قول معروف آتش بزند به مالش و حسابی قیمت‌ها را پایین آورده باشد.

رزرو آنلاین بلیط داخلی و خارجی از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
خرید از سایت apstour.net
خ
رید از سایت charter.apstour.com
پرداخت آنلاین

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته