آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فیلترها

مدت سفر

نوع سفر

بودجه سفر (تومان)


ایرلاین

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

تورهای آذربایجان


تور باکو 7 شب

3.495.000 تومان

تور باکو 7 شب

1

7 شب و 8 روز

1398-11-07

تور باکو 4 شب

5.395.000 تومان

تور باکو 4 شب نوروز 99

1

4 شب و 5 روز

1398-12-12

تور باکو 6 شب

6.195.000 تومان

تور باکو 6 شب نوروز 99

1

6 شب و 7 روز

1398-12-12

تور آذربایجان باکو 98

2.895.000 تومان

تور آذربایجان باکو 98

1

3 شب و 4 روز

1398-08-27

تور باکو 5 شب

5.395.000 تومان

تور باکو 5 شب نوروز 99

1

5 شب و 6 روز

1398-12-12

تور آذربایجان باکو

2.995.000 تومان

تور آذربایجان باکو

1

3 شب و 4 روز

1398-07-12

تور باکو 4 روزه

2.795.000 تومان

تور باکو 4 روزه

1

3 شب و 4 روز

1398-11-07

تور باکو نوروز 99

4.995.000 تومان

تور باکو نوروز 99

1

4 شب و 5 روز

1398-11-20

تورهای آذربایجان

همه چیز درباره تورهای آذربایجان

کشور آذربایجان در بخش جنوبی رشته کوه های قفقاز قرار گرفته است و رودخانه ارس و دریای خزر با آن مرز مشترک دارند. کوه های قفقاز به اندازه 40 درصد از خاک جمهوری آذربایجان را احاطه کرده اند و بلندترین قله آن ها، قله کوه بازار دور است که ارتفاع آن به 4466 متر می رسد. این سرزمین مساحتی برابر با 86600 کیلومتر مربع دارد و به لحاظ بزرگی و وسعت، صد و دوازدهمین کشور جهان به حساب می آید. از این مساحت عنوان شده، به میزان 82629 کیلومتر مربع را خشکی گرفته و تنها 9713 کیلومتر مربع آن، به آب ها اختصاص یافته است.

کشور جمهوری آذربایجان را باید کشوری قرار گرفته در خشکی بدانیم که تنها مرزهای آن با آب های بسته جهان در ارتباط هستند. خط ساحلی دریای خزر در این کشور به 800 کیلومتر می رسد.کشور آذربایجان از جنوب با ایران همسایه بوده و از غرب با جمهوری ارمنستان مرز مشترک دارد. همین طور در شمال آن روسیه و گرجستان قرار گرفته و در شرق آن نیز دریای زیبای خزر جای دارد.

از آن جایی که کشور آذربایجان دارای مناطق جغرافیایی متنوع با سبک آب و هوای مختلف است، شرایط زیست محیطی آن نیز کاملا متنوع بوده و در این سرزمین می توانید گونه های گیاهی متنوعی را مشاهده کنید. در اینجا بیش از 4500 گونه گیاهی یافت می شود که عمدتا در دامنه کوه ها تجمع دارند و در میان آن ها انواع گیاهان با مصارف پزشکی را نیز خواهید یافت.

آب و هوای جمهوری آذربایجان

همان طور که گفتیم جمهوری آذربایجان دارای آب و هوای متنوعی است و در مناطق جغرافیایی مختلف آن، شرایط آب و هوایی متنوعی حاکم است. در بخش های جلگه ای شمال و شرق این کشور زمستان ها نسبتا سرد و در تابستان ها دما به بیش از 20 درجه سانتی گراد خواهد رسید. در مناطق کوهستانی که در غرب کشور قرار دارند، زمستان ها فوق العاده سرد شده و دما به زیر صفر درجه سانتی گراد می رسد. بارش های برف و یخبندان در این مناطق در زمستان بسیار دیده می شود. اما اگر به جنوب شرقی آذربایجان بروید، در بیشتر مواقع سال، هوا معتدل و میانه بوده و بارش های فصلی ملایمی نیز برقرار هستند.

آب و هوای جمهوری آذربایجان

مردم جمهوری آذربایجان

مردم جمهوری آذربایجان، مردمی خونگرم و با فرهنگ هستند و زبان رایج در این سرزمین آذری است. مذهب بیشتر آنان اسلام و اکثر آذربایجانی ها شیعه هستند. در این کشور به جز زبان آذربایجانی، زبان های روسی، کردی، تالشی، عبری، لزگی و ارمنی نیز صحبت می شود.

شهرهای مهم آذربایجان

کشور جمهوری آذربایجان دارای 59 بخش و 11  شهر اصلی است. باکو پایتخت زیبای آن بوده که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است و اکثر تورهای آذربایجان به مقصد باکو می باشد.
از دیگر شهرهای آن گنجه، سومقاییت، شکی، شوشا، شیروان، خان‌کندی، لنکران، مینگه‌ چویر، نخجوان، نفتالان ، یولاخ هستند.
همین طور شهرستان های آب‌ شوران، آق ‌استفا، آقجه ‌بدی، آق‌داش، آق‌دام، آق‌سو، اردوباد، اسماعیللی، اغوز، اوجار، ایمیشلی، بابک، بالاکن، بردع، بیلقان، بیله‌سوار، ترتر، تووز، جبراییل، جلفا، جلیل‌آباد، حاجی‌قبول، خاچماز، خوجالی، خوجا‌وند، خیزی، داش‌کسن، دوه‌چی، زاقاتالا، زردآب، زنگلان، ساعتلی، سالیان ، ساموخ ، سدرک، سیاه‌زن، شاه‌بوز، شرور، شماخی، شمکی، صابرآباد، قاخ ، قازاخ، قبادلی، قبله، قبوستان، قوبا، قوسار، کردامیر، کلبجر، کنگرلی، گدابیگ، گورانبوی، گوی‌چای، گوی‌گل، لاچین، لریک، لنکران، ماساللی، نفت‌چاله، یاردیملی، یولاخ؛ شهرستان های جمهوری آذربایجان هستند.

شهرهای مهم آذربایجان

جاذبه های گردشگری تورهای آذربایجان

برج دختر

برج دختر در شهر باکو از جمله جاذبه های گردشگری تور آذربایجان است که با ارتفاع 29 متری خود، یکی از بهترین دیدنی های این شهر محسوب می شود. قدمت این برج به بیش از 1000 سال می رسد و احتمالا به عنوان یک عبادتگاه زرتشتیان ساخته شده است.

برج دختر

چشم باکو

چشم باکو نیز جاذبه دیگری است که مسافران تورهای آذربایجان، به آن توجه زیادی دارند. چشم باکو در واقع چرخ و فلکی است که ارتفاع آن به 60 متر رسیده و یک دور کامل آن نیز نزدیک به نیم ساعت زمان می برد. توصیه می کنیم حتما  در سفر به تور آذربایجان و پایتخت زیبای آن باکو، سوار این چرخ و فلک شده و منظره فوق العاده شهر را زیر پای خود ببینید.

چشم باکو

کوه یش بارماک داغی

یش بارماک داغی یا کوه پنج انگشت را باید از جاذبه های طبیعی تور آذربایجان بدانیم. این کوه به اندازه 520 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و برای مردم آذربایجان بسیار مقدس و مورد احترام است.

کوه یش بارماک داغی

روستای لاهیج

این روستا در دامنه های جنوب رشته کوه های قفقاز قرار دارد و صنایع مسی آن شهرت زیادی دارند. همین طور مردم روستای لاهیج، در قالی بافی نیز تبحر دارند و در سفر به این روستا، حتما از این محصولات دیدن کنید.

روستای لاهیج

شهر شکی

شهر شکی که در حقیقت یک روستای بسیار دیدنی در کشور آذربایجان است در قلب کوه در شمال غربی شهر باکو قرار گرفته است. در این روستا مساجد متعددی وجود دارد و قدمت ساخت آن ها به قرن 18ام میلادی بازمی گردد. در این روستا همین طور می توانید از چندین کاروانسرای تاریخی دیدن کنید.

شهر شکی

برترین هتل های تور آذربایجان

برترین هتل های کشور جمهوری آذربایجان از جمله هتل جی.دبلیو ماریوت، هتل بیلگاه بیچ و هتل پولمن هستند که در هر یک از آن ها می توانید اقامتی بی نظیر را تجربه سازید. در این هتل ها امکانات در سطح عالی و خدمات تفریحی فوق العاده ارائه می شوند. همین طور فاصله هتل های مزبور تا جاذبه های گردشگری مهم، کم بوده و ضمن اقامت خود در هر یک از آن ها، می توانید به راحتی به دیدنی های برتر رفت و آمد داشته باشید.

برترین هتل های آذربایجان