آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فیلترها

مدت سفر

نوع سفر

بودجه سفر (تومان)


ایرلاین

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

تورهای ارمنستان


تور ارمنستان ایروان

4.200.000 تومان

تور ارمنستان ایروان

1

3 شب و 4 روز

1398-09-05

تور ارمنستان پاییز 97

2160000تومان

تور ارمنستان پاییز 97

3شب و 4روز

1397-08-27

تور ارمنستان زمستان 97

2170000تومان

تور ارمنستان پرواز کیش ایر تابستان 97

1890000تومان+$64

تورهای ارمنستان

تورهای ارمنستان

تورهای ارمنستان سفر به یکی از کشورهایی که به تازگی مقصد بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.ارمنستان کشوری در قاره ی آسیا با مساحت 29800 کیلومتر مربع است که با کشورهای ایران، گرجستان، آذربایجان و ترکیه هم مرز می باشد. 

ارمنستان به یک موزه باز در زیر آسمان آبی نیز تشبیه شده است؛ سرزمینی که در آن معبدها و قلعه هایی مربوط به دوره های قبل از میلاد و کلیساهای مربوط به قرن چهارم میلادی وجود دارد. بافت شهری و روستایی ارمنستان به نحوی است که انتظارات هر گردشگر با هر سلیقه ای را برآورده می نماید. 


چه آنان که زندگی مدرن و امروزی را می پسندند و چه کسانی که به زندگی در محیط آرام روستایی علاقه دارند. مهمان نوازی شرقی، برخورد مودبانه و گرم ارامنه به همراه آشنایی و نزدیکی فرهنگی با ایرانیان باعث می شود که در ارمنستان احساس غربت ایجاد نشود.

موقعیت جغرافیایی ارمنستان

ارمنستان کشوری در قاره آسیا با مساحتی برابر با 29800 کیلومتر مربع است که از سمت شرق با جمهوری آذربایجان، از قسمت جنوبی با ایران و نخجوان، از غرب با ترکیه و از شمال در همسایگی  گرجستان قرار گرفته است.
درکل باید بگوییم که ارمنستان به سه بخش تقسیم می شود:

بخش مرکزی آن منطقه ای آتش فشانی است و بخش جنوبی آن به واسطه ی سیلاب ها،جلگه ای می باشد.از سوی دیگر بخش شمال و شمال شرق ارمنستان دارای ساختار زمین صفحه ای یا تکتونیک است.ارمنستان در چهار جهت جغرافیایی دارای همسایگانی است.

موقعیت جغرافیایی ارمنستان

آب و هوا ارمنستان چگونه است؟

آب و هوای ارمنستان مطبوع و ملایم است.چنانچه تورهای ارمنستان را در تابستان خریداری کنید،با آب و هوایی نسبتا گرم مواجه می شوید،اما آب و هوای زمستانی ارمنستان بسیار سرد است و شما می توانید شاهد بارش های برف و باران باشید.

اما در کل باید بگوییم آب و هوا تحت تاثیر فصول است،یعنی در هر فصل که سفر کنید می توانید رد پای همان فصل را ببینید.این کشور که در منطقه ی قفقاز واقع شده، دارای مردمی خونگرم و سنتی کهن است،و فرصت های بسیار خوب گردشگری را برای مسافران فراهم می کند.

بهترین فصل سفر با تورهای ارمنستان

چنانچه قصد خرید تور ارمنستان را دارید و می خواهید عازم این کشور شوید،با توجه به آب و هوای ارمنستان، بهترین زمان سفر به این کشور، فصل بهار و پاییز است.چرا که در این دو فصل آب و هوا بسیار مطبوع است و شما می توانید با لباس های راحت در طول روز از هتل محل اقامت خود بیرون آیید.

بهترین فصل سفر به ارمنستان

بافت شهری و روستایی در تورهای ارمنستان

ارمنستان به یک موزه باز در زیر آسمان آبی نیز تشبیه شده است.سرزمینی که در آن معبدها قلعه هایی مربوط به دوره های قبل از میلاد و کلیساهای مربوط به قرن چهارم میلادی وجود دارد.بافت شهری و روستایی ارمنستان به نحوی است که انتظارات هر گردشگر با هر سلیقه ای را برآورده می نماید.

چه آنان که زندگی مدرن و امروزی را می پسندند و چه کسانی که به زندگی در محیط آرام روستایی علاقه دارند.مهمان نوازی شرقی، برخورد مودبانه و گرم ارامنه به همراه آشنایی و نزدیکی فرهنگی با ایرانیان باعث میشود که در ارمنستان احساس غربت ایجاد نشود.

بافت شهری و روستایی

ایروان دیدنی تورهای ارمنستان

این شهر، پایتخت و مهم ترین شهر ارمنستان است که با قابلیت های بالای گردشگری، در آستانه تبدیل شدن به یک قطب مهم در جذب گردشگر می باشد. میادین، خیابان ها و پارک های دیدنی بسیاری دارد و می توان قدم زنان از جذابیت های آن بهره برد. 

موزه ها، بناها و یادمان های بی شماری نیز دارد و برای علاقمندان به موسیقی، اپراها و تالارهای موسیقی ترازاولی در این شهر یافت می شود. در ماه های گوناگون سال به مناسبت های مختلف، فستیوال های بسیاری در این شهر برپا می شود که طی این جشن ها می توان با سنت ها و مراسم فرهنگی ارامنه آشنا شد.

 

یک خیابان عابر پیاده کوتاه در ایروان ، ارمنستان ، در سال 2007 افتتاح شد. این خیابان در پیوندهای مرکزی خیابان Abovyan با میدان آزادی در خیابان تومانیان واقع شده است. طول آن 450 متر و عرض آن 27 متر است. این خیابان عمدتا محل ساختمانهای مسکونی مجلل ، مغازه های مارک نخبه ، مراکز تجاری ، کافی شاپ ، رستوران و کلوپ های شبانه است.

زبان مردم ارمنستان

زبان رسمی در این کشور ارمنی است ولی زبان های انگلیسی و روسی نیز متداول است.اسامی خیابان ها نیز به هر دو زبان ارمنی و انگلیسی می باشد.

واحد پول ارمنستان

واحد پول این کشور درام می باشد.داد وستد در ارمنستان غالبا با درام و دلار انجام می پذیرد. برای تبدیل ارز می توان از مراکز موجود در فرودگاه، بانک ها، صرافی های موجود در سطح شهر و فروشگاه های بزرگ استفاده نمود که البته دلار با سهولت بیشتری تبدیل می گردد.

نکته:برای تبدیل پول توصیه می شود که ترجیحا به بانک ها و فروشگاه ها مراجعه شود.

واحد پول ارمنستان

اختلاف ساعت تهران و ایروان

ساعت در ایروان سی دقیقه عقب تر ازتهران است. اختلاف ساعت تهران و ایروان: ساعت در ایروان 30 دقیقه از تهران عقب تر است مثلا اگر در تهران دو بعدازظهر(00:2Pm) است، در ایروان وقت محلی یک و سی (1:30Pm) می باشد.

نحوه سفر به ارمنستان

برای سفر به ایروان به دو طریق می توان عمل کرد:هوایی و زمینی.

مسیر هوایی

راحت ترین شیوه سفر به ارمنستان به وسیله هواپیما می باشد. از میان دو فرودگاه ایروان، پروازهای ایران در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس EVN که در 10 کیلومتری غرب ایروان واقع شده است، می نشیند. فاصله هوایی تهران تا ایروان در حدود یک ساعت و پانزده دقیقه می باشد.

مسیرزمینی

امکان سفر به ایروان از راه زمینی به وسیله اتوبوس و یا خودروی شخصی مهیا می باشد و شهرهای تبریز، جلفا، سیه رود، مرز نوردوز و ایروان ، مسیر زمینی تا ارمنستان را تشکیل می دهند که مجموعا در حدود 1215 کیلومتر می باشد و نزدیک به بیست و چهار ساعت به طول می انجامد.

سیستم حمل و نقل شهری

گردشگران در طول اقامت خود در ایروان می توانند از وسایل نقلیه زیر برای تردد استفاده نمایند:
تاکسی: برای تردد در درون شهر ایروان وسیله ای که متداول و در دسترس تر است، تاکسی می باشد که می توان این تاکسی ها را از کنار خیابان و یا با استفاده از تلفن فراخواند.
نکته: ترجیا استفاده از تاکسی های تلفنی توصیه می شود زیرا هزینه توسط تاکسی متر محاسبه می گردد.
مترو: متروی ایروان که درحال حاضرتنها دو خط آن فعال است، مرکز و نقاط مهمی از شهر را پوشش می دهد.

معرفی بازارها  و مراکز خرید تورهای ارمنستان

از جمله مراکز خرید ایروان که در تورهای ارمنستان میتوانید به آنها سری بزنید عبارتند از مرکز خرید صنایع دستی ورنیساژ، مرکز خرید هایاستان، هانراخانوت، پتاک، بنگلادش، هرازدان، گمرک ارمنستان درباره صدور عتیقه جات و آنچه گنجینه ملی اطلاق می شود بسیار حساس است،پس اگر مایل به خرید فرش یا اثری هنری هستید، مطمئن شوید فروشنده، اوراق لازم را جهت صدور آن فراهم میکند.

بازار شوکا این بازار مورد توجه و دلخواه علاقمندان به شیرینی می باشد.در این بازار شرینی های لذیذ ارامنه، آجیل،سبزیجات و میوه عرضه میگردد.

معرفی بازارها  و مراکز خرید تورهای ارمنستان

مرکز خرید تاشیر

فروشگاه های این مرکز در 5 طبقه،انواع زیادی از کالاهای گوناگون را در معرض فروش قرار می دهد و با مزایایی از قبیل وجود رستوران های متعدد و امکان نگهداری و مراقبت از کودکان در خدمت علاقه مندان به خرید می باشد.

بازار بزرگ و روباز ورنیساژ

این بازار در ایام آخر هفته در نزدیکی میدان جمهوری برپا میشودو به دلیل مناسب تر بودن نرخ کالاها،مورد توجه اغلب گردشگران است.انواع جواهرات،نقره جات،تابلهای نقاشی،صنایع دستی،انواع اشیا آنتیک،کتب و بسیاری دیگر از اجناس در این بازار به فروش می رسد.

اسکادا

شرکتی فعال در زمینه پوشاک بانوان است که شعبه های فراوانی در سراسر جهان دارد. همچنین به ارائه ی لباس های ورزشی،کیف و کفش نیز میپردازد.همچنین مرکز مورگان جهت تولید و عرضه پوشاک بانوان است.

بازار شوکا

این بازار مورد توجه و دلخواه علاقمندان به شیرینی می باشد. در این بازار شیرینی های لذیذ ارامنه، آجیل، سبزیجات و میوه عرضه می گردد.

مراسم، جشن ها، و فستیوال ها در ارمنستان

یک ملت و یک فرهنگ
فستیوال اربونی
فستیوال فست تئاتر بین المللی
جشن های سال نو میلادی
جشنواره بین المللی فیلم زردآلوی طلایی
فستیوال آب پاشی وارتاوار
مسابقات المپیک ارامنه ی جهان (هر2سال یک بار)
جشن چهارشنبه سوری
روز استقلال ارمنستان

دیدنی های تورهای ارمنستان

ارمنستان کشوری فرهنگی و تاریخی است به همین دلیل می توانید در آن جاذبه های تاریخی بسیاری را ببینید.پایتخت ارمنستان قدمت 3500 ساله دارد و در آن موزه ها، کلیساها و صومعه های باستانی بسیاری دیده می شود که هر یک معماری فوق العاده ای دارند.دریاچه سوان مهم ترین جاذبه ی طبیعی ارمنستان است چرا که بزرگترین دریاچه در منطقه ی قفقاز به شمار می رود.

دریاچه سوان

دریاچه نگین فیروزه ای ارمنستان در 60 کیلومتری شمال شرقی ایروان از مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین دنیا می باشد که در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است. سواحل و پلاژهای زیبا و هتل های مناسب حومه این دریاچه با در اختیار گذاشتن کلیه امکانات تفریحی و استراحتی این مکان را به یکی از تفرجگاه های اصلی در ارمنستان تبدیل کرده است. در این دریاچه امکان ماهیگیری نیز وجود دارد. 

انواع ماهی سیگ و نوعی ماهی قزل آلا به نام ایشخان در این دریاچه یافت می شود. چشمه آب معدنی دلیجان و شهرستانی به همین نام در نزدیکی این دریاچه قرار دارد که شهری است زیبا، احاطه شده توسط کوه ها و جنگل با ساختمان های قدیمی و با مناظری بکر و زیبا و سرشار از رایحه ی دل انگیز درختان بلوط جنگل دلیجان، بخشی از پارک ملی حفاظت شده ارمنستان است و علاقمندان به علوم زیستی، حیوانات گوناگون و نمونه های گیاهی فراوانی را می توانند در آن بیابند.

کلیسای اچمیادزین

اچمیادزین (یا اجمیاتزین) با نام رسمی واغارشاپات، نام یک شهر و همچنین یک مکان مقدس در کشور ارمنستان است. آستان مقدس اچمیادزین که در آستان آرماویر ارمنستان واقع شده، مرکز کلیسایی ارمنیان و مکانی بسیار مقدس برای آن ها می باشد. 

اچمیادزین که در سال 480 ساخته شده در آنجا قرار دارد. واژه اچمیادزین به معنای ظهور تک فرزند (منظور عیسی به عنوان تنها فرزند خدا) است، زیرا به باور مردم، عیسی خود در آنجا از آسمان به زمین فرود آمد تا مکان دلخواهش را برای ساخت کلیسا نشان دهد. کلیسای جامعه اچمیادزین کهن ترین کلیسای ارمنستان است و به دست گریگورلوساگوریچ ساخته شده است

صومعه گغارد

صومعه گغارد (به معنی سرنیزه) با معماری منحصربه فرد خود در استان Kotayk ارمنستان واقع شده و در واقع بخشی از کوهی است که تراشیده  شده و در صخره ها و دره ای زیبا احاطه شده است. گغارد به عنوان یکی از میراث های جهانی یونسکو ثبت شده است. 

این کلیسا نام خود را از نیزه مقدسی که مسیح در زمان مصلوب شدن به وسیله آن مجروح شده، گرفته است. بنا به روایات این نیزه نیز در این کلیسا نگهداری می شده اما هم اکنون در خزانه مقدس در کلیسای مادر یعنی اچمیادزین قرار دارد. ساختمان این صومعه جذاب، از گرانیت سخت کنده کاری شده و جزو چهار کلیسای نایابی می باشد که در صخره و دره ها بنا شده اند. 

قدمت این کهن ترین کلیسای غاری شکل، به قرن 13 باز می گردد و در خارج از آن مکانی مخصوص برای مراسم قربانی نیز وجود دارد. بدون شک بازدید از صومعه گغارد، با سنگ برش ها و مقبره های منحصر به فردش، که به خوبی حفظ شده و نمونه کاملی از معماری قرون وسطی ارامنه مسیحی و هنر تزئینی آنان است، یکی از فراموش نشدنی ترین خاطرات شما در طول سفر ارمنستان خواهد بود.

کلیسای خورویراب

این کلیسا یکی از بناهای خاص معماری ـ تاریخی ارمنستان است که در دشت آرارات نزدیک شهر آرتاشات قرار دارد. مهم ترین بخش این کلیسا سیاه چالی است که در آن گریگورلوساوریچ بنیان گذار دین مسیحیت در ارمنستان زندانی بوده است.

معبدگارنی

این معبد قبل از میلاد مسیح بر روی خرابه های قلعه نظامی گارنی و در محوطه اقامتگاه تابستانی پادشاهان ارمنی بنا و به خدای مهر تقدیم شده است؛ 14 برج و نیروی دفاعی قوی این قلعه را تسخیر ناپذیر می نموده اند. قلعه گارنی به دلیل داشتن حمام سلطنتی نیز مشهور بوده است. طبیعت ویژه منطقه گارنی نیز از جاذبه های خاص این منطقه می باشد.

رصدخانه بیوراکان

این رصدخانه مرکز پیشرفت های علم نجوم ارامنه می باشد. گنبد نقره ای این رصدخانه در آسمان آبی بیوراکان می درخشد و یکی از قوی ترین و بزرگترین تلسکوپ های اپتیک دنیا در این رصدخانه قرار دارد.

زاخکازور

زاخکازور یکی از زیباترین محل های گردشگری در ارمنستان و مهم ترین مرکز تفریحات زمستانی است. پیست اسکی به طول 8 کیلومتر در این منطقه قرار دارد. 1 مجموعه ورزشی بر روی بلندی های این منطقه به مساحتی نزدیک به 2000 متر بنا شده است. زاخکازور که در فاصله کمی از ایروان قرار گرفته، در چهار فصل سال با مناظر زیبا و امکانات خاص هر فصل، پذیرای مهمانان بسیاری از سراسر دنیا است.

بنای کاخ اربونی

از این بنا که در زمان پادشاهی اوراتوارگیشتی اول به مناسبت پیروزی بر دشمن ساخته شده بود، اکنون تنها خرابه هایی برجای مانده است که قدمت آن به 782 سال قبل از میلاد برمی گردد. در سراشیبی تپه اربونی موزه ای (موزه قلعه اربونی) بنا شده که بازگو کننده تاریخ بنیان گذاری ایروان است. 

در پای تپه ساختمان آرین برد، یافته های باستان شناسی از این قلعه، از جمله فلزکاری های زیبای اورارتویی، به نمایش گذاشته شده است. ساختمان موزه، نقش برجسته ای برنجی از پیکرهای اورارتویی را بر نمای خود دارد. اربونی ریشه نام ایروان است که در طول زمان تغییر یافته است.

مجموعه روباز تفریحات آبی

این پارک که مشهور به جرآشخار می باشد، با امکانات مدرن و محیط فوق العاده زیبا برای تمام اعضای خانواده، از تفریحگاه های بسیار جذاب ایروان محسوب می گردد و شامل استخر شنای موج دریا، جکوزی باز، سرسره های آبی، بازی های آبی، استخر کودکان و … می باشد. 

مسابقات و بازی های بسیاری در این پارک آبی برگزار می شود. اجرای موسیقی زنده و رستوران غذاهای دریایی از دیگر امکانات مجموعه است. این مجموعه در خیابان میاسنیکیان ایروان واقع شده است.

بنای یادبود شهدای ارامنه

زیزرناکابرت محل یادبود شهدای قتل عام ارامنه می باشد. این بنا بر فراز تپه ای است که به ایروان اشراف دارد. ارامنه جهان همواره یاد این عزیزان را گرامی داشته و لزوم زندگی مسالمت آمیز در کنار دیگر ملل را یادآور می شوند. در محوطه این بنا موزه ای شامل مدارک مستند، فیلم و عکس از قتل عام ارامنه تأسیس شده است که بازدید از آن برای عموم آزاد می باشد.

سیرک ملی ارمنستان

این مکان در اغلب روزهای آخر هفته برنامه های شاد و هیجان انگیز ویژه ای دارد؛ افزون بر آن با دارا بودن سالن بولینگ، زمین گلف، پیست دوچرخه سواری، مرکز تیراندازی، پیست ماشین های مسابقه ای و اماکن تفریحی گوناگون، رضایت گردشگران و علاقمندان به این رشته ها را فراهم می نماید.

تالارهای تورهای ارمنستان

تالارهای بسیاری در مرکز شهر ایروان وجود دارد که طی دوازده ماه سال برنامه های گوناگونی از قبیل کنسرت های موسیقی، فستیوال تئاتر، رقص های سنتی، آواز فلکلور و اپرا اجرا می شود.

تالار ملی اپــــرا

ساختمان وسیع و زیبای این تالار (تأسیس 1931 میلادی) که محل اجرای برنامه های باشکوه هنری می باشد، یکی از جاذبه های دیدنی ایروان است.

موزه های تورهای ارمنستان

هنرمندان ارمنی آثار زیبایی برمبنای فرهنگ و آداب و رسوم خود خلق کرده اند که برای شیفتگان هنر و علاقمندان به فرهنگ ارمنستان بسیار جذاب است. در مرکز شهر می توان از موزه های مختلف از جمله: موزه گالری ملی در میدان مرکزی شهر( رپابلیک)، موزه مادنا دران، گالری انجمن نقاشان ارمنستان، گالری نقاشی های کودکان، موزه ساریان نقاش معاصر و معروف ارمنی، موزه معماری ارمنی، موزه پاراجانف و …. بازدید نمود.

موزه گالری ملی

یکی از موزه های مهم دنیا است که بخشی از آن به تاریخ ارمنستان و بخشی دیگر به هنرمندان ارمنی خارج از کشور اختصاص یافته است. مجموعه ای غنی از آثار هنرمندان روسی، ارمنی و نیز برخی از آثار موزه های هریتاژ ( سنت پترزبورگ) و ترتیاکوف (موسکو) به آن انتقال داده شده است. آثار بی نظیری از هنرمندان اروپای غربی نیز در این موزه نگهداری می شود.

 

واقع در میدان جمهوری در همان ساختمان موزه تاریخ ملی. دارای چندین طبقه مملو از نقاشی هایی است که توسط کشور مبدا آنها سازماندهی شده است. مجموعه ارمنی بهترین و با کیفیت بسیار بالا است ، مجموعه روسی دارای Kandinsky ، Serov ، Chagall است و علاقه مندان به هنر نیز از مجموعه اروپایی لذت خواهند برد.

موزه هنرهای مردمی

این موزه که جهت محافظت و توسعه سنت های علمی، تزئینی و هنرهای زیبای مردم ارمنستان بنا نهاده شده، شامل هزاران اثر هنری از جمله قلاب دوزی، نقره جات، آثار چوبی، اشیاء سنگی، طلاجات، سرامیک، فلزکاری، فرش و قالیچه می باشد. همچنین آثار هنرمندان خودآموخته در بخش نقاشی ها و هنرهای علمی و تزئینی نگهداری می شود. این موزه در ایروان، خیابان ابوویان واقع شده است.

خانه و موزه سرگئی پاراجانف

سرگئی پاراجانف فیلمساز، نقاش و عکاس شهیر ارمنی است. خانه و موزه او در ایروان محل نگهداری بیش از 600 اثر از این هنرمند شامل گرافیک ها، عروسک ها، کلاژها، عکس ها، فیلم ها و فیلم نامه های اوست. این موزه در یک طبقه و دارای حدود 2300 اثر از سایر هنرمندان ارمنی، روسی و سایر کشورها نیز می باشد که بیانگر سیر هنر مدرن در ارمنستان از سال 1960 تا کنون می باشد.

میدان جمهوری (هراپاراک)

میدان بزرگ، معروف و مرکزی ایروان می باشد که به عنوان میعادگاهی جهت تجمعات عصرانه ساکنین و گردشگران این شهر محسوب می شود و محل برگزاری جشن های گوناگون نیز می باشد.میدان اصلی و مرکزی ایروان. این مربع توسط معمار الكساندر تامانیان در سال 1924 طراحی شده است.

مربع بیضی شکل دارای یک الگوی سنگی در مرکز است ، به منظور شبیه یک فرش سنتی ارمنی. چشمه های آب در حال رقص و آواز در پیشانی شمال شرقی میدان مقابل گالری ملی واقع شده است. میدان جمهوری مکانی است که در آن مراسم و جلساتی برگزار می شود که یکی از برجسته ترین آنها نمایش نظامی سالانه استقلال است.

 

از اوایل بهار تا اواخر پاییز هر شب یک چشمه و نمایش نور در مقابل گالری هنر در میدان جمهوری وجود دارد. این برنامه شامل برخی از موارد دلخواه کلاسیک و همچنین جاز ، راک و پاپ معاصر (آمریکایی یا روسی) است. معمولاً از ساعت 9 شب تا 11 شب طول می کشد.

پارک هاقتاناک

در حدود سه کیلومتری میدان جمهوری واقع شده است. تندیس مادر ارمنستان از تمام نقاط ایروان قابل مشاهده می باشد در این پارک قرار دارد.

پارک کاسکاد

این پارک که معروف به پارک هزار پله نیز می باشد، با آبشارهای مصنوعی و مناظر سرسبز و زیبا، محیطی دل انگیز را فراهم می کند. از فراز پله های بسیار زیاد این پارک، دورنمای شگفت انگیزی از شهر قابل مشاهده می باشد.

غذاهای معروف تورهای ارمنستان

در ارمنستان نباید نگرانی از بابت خوردن غذا داشته باشید، چرا که در سطح شهرهای مختلف،به خصوص ایروان، شما می توانید کافه ها و رستوران های بسیاری را بیاید که غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند که با ذائقه ی شما همخوانی دارند.Tolma، Harissa، Khorovats که نوعی کباب خوشمزه است، از معروف ترین غذاهای ارمنستان محسوب می شود.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

خیر برای سفر با تور ارمنستان نیاز به دریافت ویزا نیست

تورهای ارمنستان به صورت هوایی و زمینی برگزار میگردد و قانونا تور زمینی دارای هزینه کمتری می باشد.

از اواسط بهار تا اواسط تابستان بهترین زمان سفر به ارمنستان است.

بهتر است دلار به همراه داشته باشید و در صرافی های معتبر ارمنستان بودجه خود را به درام تبدیل کنید.