تورهای روسیه

 • راهنمای سفر
 • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  تورهای روسیه

  تورهای روسیه سفر به یکی از کشورهای پهناور جهان که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا واقع شده است و جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری را در خود جای داده که تعداد زیادی گردشگر را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.تورهای روسیه را می بایست یکی از جذاب ترین و زیباترین و متفاوت ترین تورهای گردشگری خارجی بدانیم که بین مسافران جذابیت زیادی دارد. در سفر به این سرزمین سردسیر، دیدنی های فوق العاده ای انتظارتان را می کشد.

  موقعیت کشور روسیه

  این کشور جذاب که دارای امنیت بسیار زیادی است در قسمت بالای اوراسیا قرار گرفته به صورتیکه که از شمال آسیا شروع شده و در اروپا خاتمه یافته، پایتخت این کشور پهناور شهر مسکو است. این کشور از تولید کنندگان بزرگ نفت و کشوری با منابع طبیعی فراوان شناخته میشود.این کشور در عرض های بالای جغرافیایی واقع شده و بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش است. به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور به ویژه سرزمین سیبری، خالی از سکنه هستند و کشاورزی در این نواحی میسر نمی باشد.

  موقعیت کشور روسیه

  مذهب در روسیه

  روسیه از لحاظ تنوع مذهب منحصر به فرد است و پیروان بسیاری از ادیان مختلف جهان در آن یافت می شود.ادیانی که بیشترین پیرو را در این کشور دارند.عبارتند از مسیحیت (ارتدوکس و کاتولیک)،اسلام،بودیسم،یهودیت.

  مذهب در روسیه

  آب و هوای روسیه

  دمای هوای روسیه میتواد از 37 درجه بالای صفر تا 30 درجه زیر صفر برسد.ماه های جولای و آگوست که مصادف است با ماه های تیر و مرداد (تا اوایل شهریور) گرم ترین ماه های سال هستند،و به همین دلیل بهترین فصل برای تعطیلات و خوشگذرانی نیز به شمار می آیند.اگر به برف و یخ نیز علاقمند باشید و کاری با هوای سرد و کولاک نداشته باشید، زمستان های روسیه فوق العاده اند، روزهایی که برف جلوه ای فوق العاده  به همه چیز می بخشد. روزهای پایانی اکتبر که برابر است با ماه مهر(بارشهای اولیه برف)،و ماه های مارس و آوریل برابر با اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت(آب شدن برف های زمستانی)برای سفر مناسب نیستند.در این روزها پیاده روی در خیابان ها تقریبا غیرممکن است و برف های آب شده به همه جا نفوذ می کنند.

  آب و هوای روسیه

  تاریخ روسیه

  روسیه تا پیش از قرن هجدهم یک حکومت نه چندان نیرومند در خاور اروپا بوده است،تا اینکه در آغاز قرن هجدهم و با اصلاحات ارزی که تزار پتر بزرگ انجام داد،این کشور به یک امپراتوری پهناور و نیرومند تبدیل شد.

  تاریخ روسیه

  زبان مردم روسیه

  زبان رسمی این کشور زبان روسی است و فرهنگ پرباری دارد نویسندگان معروفی همانند تولستوی و داستایوفسکی از این سرزمین بوده اند.

  گردشگری در تورهای روسیه

  هرچند سرزمین تزاری برای بسیاری از گردشگران ایرانی ناشناخته است و گاهی اوقات جاذبه هایش برایمان کاملا جدید هستند اما ظاهرا این کشور توانسته با استفاده حداکثری از این جاذبه ها دل بسیاری از گردشگران بین المللی را به دست آورد. بطورکلی میتوان جاذبه های گردشگریی روسیه را به سه بخش طبیعت گردی،گردشگری تاریخی گردشگری ورزشی تقسیم بندی کرد.روسیه 25 اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو را با تفکیک 15 اثر میراث فرهنگی و 10 اثر میراث طبیعی را در فهرست جاذبه های گردشگری خود جای داده است.مهمترین شهرهای توریستی روسیه مسکو، سن پترزبورگ، ایرکوتسک، قازان(کازان)، سوچی، نیژنی نووگورود، ولادی وستوک، ولگاگراد و یکاترینبورگ در بین بسیاری از گردشگران بین المللی شناخته شده است.

  مسکو

  دیدار از مسکو به معنای دیدار از کل روسیه میباشد این جمله متعلق به تاریخ نویس بزرگ روس به نام نیکلای کارامزین است.همچنین این شهر بزرگترین و مهمترین شهر روسیه و یکی از بزرگترین کلان شهرها در قاره اروپا نیز محسوب میشود.این شهر مرکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و حمل و نقل فدراسیون روسیه است.

  مسکو

  سنت پترزبورگ

  نام سنت پترزبورگ به معنای شهر پتر مقدس یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح بود که حامی این شهر زیبا پنداشته میشود.تاریخ روسیه با وقایع شهر سنت پترزبورگ عجین شده و اکثر وقایع تاریخی 3 قرن اخیر روسیه در این شهر رخ داده است.تمام امپراتوری های روسیه از پترکبیر تا نیکلای دوم در این شهر حکومت کرده اند.

  سنت پترزبورگ

  دیدنی های تورهای روسیه

  اگر به شهر زیبای مسکو سفر کنید؛ میدان سرخ نخستین جایی است که به آن جذب خواهید شد. با عبور از میدان سرخ، مجموعه کاخ های کرملین را پیش رو خواهید داشت. به علاوه در میدان سرخ، باید از کلیسای جامع سنت باسیل دیدن کنید.گنبدهای رنگی این کلیسا بسیار زیبا به چشم می آیند.شاید عجیب باشد، اما یکی از دیدنی های شهر مسکو در تور روسیه؛ متروی آن است. در این مترو تابلوهای دیواری فوق العاده ای را مشاهده خواهید کرد.تئاتر بولشوی، نقطه صفر مسکو، گالری ترتیاکوف و … از سایر دیدنی های این شهر هستند.در سن پترزبورگ از موزه هرمیتاژ دیدن کنید.گنبد طلایی کلیسای سنت ایزاک نیز شما را به سوی خود می خواند.در این شهر باید از دژ پیتر و پاول بازدید کنید.این دژ در سال 1703 میلادی ساخته گردید.یکی از زیباترین کلیساهای جهان را در کلیسای منجی بر خون ریخته شده، می یابید.نقاشی های دیواری و فرشتگان نقش بسته بر سقف تالار کلیسا، حیرت انگیز هستند.کاخ کاترین کبیر با سازه باشکوه خود، دیگری دیدنی تاریخی است که بازدید آن را توصیه می کنیم.این کاخ جایی است که بخشی از معماری روسی را در آن کشف می کنید. در کاخ کاترین، مجسمه ای از وی پوشیده در لباسی زرین و اشرافی، دیده می شود. تزئینات داخلی و نمای بیرونی این مجموعه، سلطنتی و رویایی می نماید.

  برای خرید تورهای روسیه، با بخش فروش تورهای خارجی آسمان پرستاره پرشیا، تماس بگیرید.


  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.