تورهای سریلانکا

 • راهنمای سفر
 • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  تورهای سریلانکا

  تورهای سریلانکا یکی از خاص ترین تورهای آسیایی است ،سریلانکا جزیره کوچکی است به شکل یک قطره در جنوب هندوستان که احاطه شده با اقیانوس هند و به اشک هندوستان نیز معروف است.از قدیم این کشور به خاطر داشتن سنگ های قیمتی معروف بوده ولی امروزه این کشور را نه به خاطر سنگ های قیمتی آن بلکه با چای معروف سیلان می شناسند؛که امروزه این نام معروف ترین چای در دنیاست.کشور سریلانکا دارای سواحل بی‌انتها، آثار تاریخی متعدد، مردم مهمان‌ نواز و غذاهای لذیذ و ارزان است.

  سریلانکا کشوری با اسامی مختلف

  واژه سریلانکا در زبان سانکریت به معنای ((جزیره باشکوه)) است.در ادبیات برهمنی نام این کشور به نام ((لانکا)) و در یونان و رم باستان به نام تاپ روبان و تاجران و دریانوردان نیز این کشور را ((سیلان)) و اعراب این جزیره را سراندیب یا ((سراندیبیتی)) می نامیدند.سرانجام این کشور در سال 1972 میلادی به سریلانکا تغییر نام یافت.

  سریلانکا کشوری با اسامی مختلف

  موقعیت جغرافیایی

  سریلانکا جزیره ای است که فقط 19 کیلومتر از هند فاصله دارد و با مساحت حدودا 65 هزار و 625 کیلومتر مربع کنار اقیانوس هند  در منتهی الیه آسیای جنوبی قرار گرفته است.

  آب و هوای سریلانکا

  فصل های این کشور در مجموع دو فصل بارانی و غیر بارانی یا به عبارتی کم باران می باشد.در نتیجه زمان مناسب برای سفر به سریلانکا زمانی است که هوا بارانی نیست در واقع هوا خشک است.

  آب و هوای سریلانکا

  بهترین زمان سفر به سریلانکا

  بهترین فرصت برای بازدید از منطقه های ساحلی غرب یا منطقه های کوهستانی این جزیره از ماه دسامبر تا ماه مارس و برای دیدن مناطق باستانی سریلانکا یعنی قسمت های شمال و مرکز و قسمت های شرقی از آپریل یا ستامبر است.

  سریلانکا جزیره ای برای تمام فصول

  گوناگونی آب و هوایی در سریلانکا این کشور را به جزیره ای برای تمام فصول تبدیل کرده است.نزدیکی سریلانکا به خط استوا سبب شده است که فصول مختلف به معنی واقعی در این کشور مشاهده نشود و درجه حرارت در تمام مدت سال در این کشور تقریبا بین 28 تا 32 درجه سانتیگراد باشد.نواحی جنوب و جنوب غربی سریلانکا دارای آب و هوای گرم و مرطوب و مناطق شمالی و شرقی این جزیره گرم و خشک است. آب و هوای نواحی مرکزی سریلانکا که کوهستانی است نیزمعتدل می باشد.سریلانکا همچنین در معرض وزش دو نوع باد موسمی قرار دارد که نتیجه وزش چنین بادهایی اعتدال هوا و ریزش باران است.

  کشور سریلانکا

  این کشور به لحاظ برخورداری از طبیعت زیبا، پارک های طبیعی، مناظر باستانی و فرهنگی با تمدن 3 هزار ساله همواره توجه گدشگران زیادی را به خود جلب میکند.این کشور دارای 19 استان و 25 شهر بزرگ است.شهر کلمبو پایتخت و یکی از مهمترین بنادر تجاری سریلانکا در غرب این جزیره واقع گردیده است.شهر((جایاوارداناپورا)) در 20 کیلومتری شرق کلمبو نیز به عنوان پایتخت سیاسی سریلانکا در نظر گرفته شده است.کندی، جفنا، بنر ترینکومالی، باتیکولا، پوتلام، دهی والا نیز دیگر شهرهای مهم سریلانکا محسوب میشود.

  کشور سریلانکا

  نکاتی در مورد سفر به سریلانکا

  این نکته را حتما بخاطر بسپارید که در هنگام ورود به معابد و خانه ها کفش های خود را در بیاورید و با پوششی مناسب وارد معابد بشوید
  با وارد شدن لباسهایی چون دامن کوتاه و تاپ و…. به معابد برای آنها یک بی احترامی محسوب می شود.
  لخت بودن در اماکن در سریلانکا غیر قانونی است ولی در سواحل خصوصی آزاد است.
  در فرهنگ سریلانکا و هندوستان دست چپ برای کارهای کثیف است پس برای غذا خوردن ، دست دادن،پرداخت پول و … از -( دست راست)- استفاده کنید.در سریلانکا مردم به حیوانات احترام می گذارند.
  حتما به تابلوهایی که در مناطقی از جمله بعضی سواحل به عنوان _عکس برداری ممنوع_است، توجه کنید.
  برای خرید تور سریلانکا می توانید با کانتر تورهای خارجی آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.


  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.