تورهای طبیعت گردی

 • راهنمای سفر
 • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  تورهای طبیعت گردی

  تورهای طبیعت گردی

  تورهای طبیعت گردی از بهترین تورهای داخلی هستند که هر یک از آن ها به نوعی معرف بخشی ارزشمند از ایران زمین بوده و می توانند مسافران خود را به کشف نگین های گردشگری ایران برسانند. از بهترین تورهای طبیعت گردی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  تورهای طبیعت گردی مصر

  در کویر مصر می توانید از کویر و تپه های شنی آن دیدن کرده و یا به بازدید روستای گرمه بروید. ارگ 1800 ساله گرمه کویر مصر، فوق العاده دیدنی است و شما شانس این را خواهید داشت که از نخسلتان سوخته دیدن کنید.

  تورهای طبیعت گردی کویر کاراکال

  در کویر زیبای کاراکال؛ باغ دولت آباد انتظارتان را می کشد. اگر به بازدید از بناهای تاریخی علاقه مند هستید، مسجد جامع یزد را در این منطقه از دست ندهید. به علاوه محله فهادان در تور کویر کاراکال چیزی مجذوب کننده است. شما می توانید در اینجا از آتشکده تاریخی زرتشتیان نیز بازدید نمایید.

  تورهای طبیعت گردی کردستان

  شهر سنندج مرکز استان باصفای کردستان در غرب ایران از سمت شمال به شهرستان دیواندره، از سمت شرق به شهرستان قروه، از غرب به شهرستان مریوان و از سمت جنوب به شهرستان کامیاران محدود می شود. در کردستان از آبشارهای متعددی دیدن خواهید کرد که مهم ترین آن ها، آبشار شلماش است. همچنین میتوانید از مریوان و دریاچه معروف آن دیدن کنید همچنین عمارت خسروآباد ، خانه ی کرد، عمارت مشیر دیوان، بازار سنندج پارک جنگلی ابیدر،روستای لک لک ها و بازار مریوان صخره آهکی نمکی گراوان، سد خاکی سردشت و … از سایر دیدنی های تور طبیعت گردی کردستان هستند.

  تورهای طبیعت گردی شمال کشور

  در شمال کشور نقطه ای نیست که دیدن آن جذاب نبوده و خالی از لطف باشد. در تورهای طبیعت گردی شمال کشور، از جنگل الیمستان دیدن خواهید کرد و می توانید در ماسوله هنر معماری و تلفیق آن با طبیعت را دریابید. در شهر لاهیجان از سیاهکل دیدن کرده و سپس به دیلمان رفته و آن ها قدمت 5 هزار ساله تاریخ ایران زمین را کشف می کنید.

  تورهای طبیعت گردی لرستان

  خرم آباد و بروجرد در لرستان سهم بزرگی از تورهای طبیعت گردی این منطقه را به خود اختصاص می دهند. مناره آجری خرم آباد و دریاچه کیو شاید نخستین مقاصد گردشگری شما در این منطقه را به خود اختصاص دهید. از آن جا به بعد؛ حمام تاریخی گپ و موزه مردم شناسی بروجرد عالی به نظر می رسند.

  تور طبیعت گردی کویر متین آباد

  برای بازدید از تور طبیعت گردی کویر متین آباد، باید به جنوب شرقی کاشان رهسپار شوید. خانه های کویری در این منطقه عالی به چشم می آیند و محو تماشای آن ها خواهید شد. این تور گردشگری شما را به کومه های کاهگلی برده و در سوئیت های کاروانسرای اسکان می دهد. اگر به دنبال درک چیزی بزرگتر از طبیعت باشید، اقامت در چادر طی تور کویر متین آباد، را انتخاب کنید.

  تور طبیعت گردی گیسوم و ویسادار

  جنگل گیسوم از زیباترین جنگل های سراسر کشور است و مسیر سرسبز آن که با انبوه درختان پر شده است، هر روح زیبایی دوستی را تسخیر خواهد ساخت. در این جا می توانید از آبشار ویسادار نیز دیدن کنید. ویسادار، در میان آبشارهای مرتفع استان گیلان، رتبه ی سوم را به خود اختصاص داده است. شما می توانید در اینجا از روی پل فلزی عبور کرده و از دل آبشار گذر کنید.

  تور طبیعت گردی کویر مرنجاب

  در استان اصفهان به کویر مرنجاب می رسید. این کویر در شمال آران و بیدگل واقع شده و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره در اطراف آن قرار دارند.

  تور طبیعت گردی الیمالات و کشپل

  برای دیدن الیمالات و کشپل، باید به سمت روستای کارگرکلا در جاده ی نور به چمستان بروید. در الیمالات لذت گردشگری غذایی را همراه با گردشگری در طبیعت درک خواهید کرد.

  تور طبیعت گردی جنگل ابر

  در تور جنگل ابر به جنگل های منطقه هیرکانی رفته و درختانی با قدمت بسیار زیاد را پیرامون خود خواهید دید. بازدید از برج کاشانه و مقبره بایزید بسطامی نیز در همین منطقه میسر خواهد بود. آبشار لوچال، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی و … نیز در همین محدوده قرار دارند.

  تور طبیعت گردی کندوان

  کندوان تبریز یکی از مقاصد طبیعت گردی برتر محسوب می شود. در اینجا می توانید از شهر زیبای جلفا دیدن کرده و پارک ائل گلی و موزه آذربایجان بروید. کلیسای سنت استپانوس، کلیسای چوپان، آرامگاه استاد شهریار و … نیز درهمین ناحیه قرار دارند.

  تور طبیعت گردی ماسوله

  آبشارهای لارچشمه و توریشوم در ماسوله، فوق العاده هستند. در ماسوله از محله های خانه بر، مز ور، کی سر و اسد محله دیدن کنید.
  همچنین پل های بنا علی و حاجی را حتما مورد بازدید قرار دهید تور طبیعت گردی ماسوله، به مقصد جنوب غربی فومن در استان گیلان، از تورهای بی نظیر شمال کشور محسوب می شود.

  تور طبیعت گردی سرعین

  سرعین، نگین گردشگری استان اردبیل و در فاصله 30 کیلومتری آن قرار دارد. در اینجا می توانید از چشمه های آب گرم بهره برده و در طبیعت بی مانند آن به گردش بپردازید.

  همچنین در گروه این تورهای داخلی چند روزه، می توانید از تور آبعلی و سایر تورهای شمال کشور بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.