آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فیلترها

مدت سفر

نوع سفر

بودجه سفر (تومان)


ایرلاین

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

تورهای هند


تور دهلی آگرا جيپور

6.790.000 تومان

تور دهلي آگرا جيپور

1

7 شب و 8 روز

1398-10-07

تور دورهند نوروز

9.990.000 تومان + 1890 دلار

تور دورهند نوروز 99

1

15 شب و 16 روز

1398-09-09

تور هند گوا

3.750.000 تومان+250$

تور ارزان هند گوا

1

7شب و 8 روز

1398-07-07

تور گوا 8 روزه 98

7195000تومان

تور گوا 8 روزه 98

1

7 شب و 8 روز

1398-01-08

تور بمبئی گوا نوروز 98

9250000 تومان

تور بمبئی گوا نوروز 98

1

7 شب و 8 روز

1397-12-25

تور گوا نوروز 98

7995000 تومان

تور گوا نوروز 98

1

7 شب و 8 روز

1397-12-25

آفر تور هند زمستان 97

5079000تومان

آفر تور هند زمستان 97

1

7شب و 8روز

1397-11-05

تور بمبئی – گوا پرواز ایران ایر

6595000 تومان

تور بمبئی و گوا

6595000تومان

تور بمبئی و گوا

1

7 شب و 8 روز

1397-10-01

تورهای هند

با خرید تورهای هند شما به دیدن دهلی، آگرا و جیپور می‌روید همان مثلت طلایی معروف.مهمترین اثری که در مثلث طلایی بازدید می‌کنید تاج محل است. تاج محل یکی از عجایب هفت‌گانه دنیاست که در آگرا واقع شده است.دیدنی هایی که با خرید تور هند خواهید دید از جمله کوه ها، بناهای تاریخی،سواحل جذاب، جزایر گرمسیری، جنگل ها، تپه ها، معابد و مجموعه ای از سایت های میراث جهانی یونسکو می باشد.
حتی اگر هزاران بار هم به این کشور فریبنده و زیبا سفر کنید، باز هم چیزی برای شگفت‌زده کردن‌ شما دارد.هند بین سواحل طلایی اقیانوس هند و قله‌های پوشیده از برف رشته‌کوه هیمالیا قرار گرفته است.هند بزرگترین کشور منطقه است و از نظر جمعیتی نیز دومین رتبه را داراست.

آشنایی با هندوستان و تورهای هند

هندوستان سرزمینی رویایی و فراموش نشدنی دارای فرهنگ و تاریخ کهن که قدمت آن به 3 هزارسال پیش از میلاد میرسد.
هندوستان معجونی از نژاد ها ، زبان ها ، آیین ها و فرهنگ های گوناگون است.
از بلندی کوه های سپید هیمالیا تا گستره سواحل آبی اقیانوس هند،رنگین کمانی بکر و طبیعتی بی نظیر پراکنده شده وباعث میشود چشم و قدم هر علاقمندی را به سوی خود بکشاند.

آشنایی با هندوستان و تورهای هند

تاریخچه هندوستان

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دیست تا چهارصد هزار سال می رسد.اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین،تمدن حوزه رود سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته است و تقریبا پس از ورود آریایی ها بین سال های 1800 تا 2000 پیش از میلاد،هردو از بین رفته اند.ورود آریائیها به هند در فرهنگ،دین و ادبیات و سیستم اجتماعی این سرزمین بسیار تاثیرگذار بود. که از تاثیرات آن میتوان به شکل گیری زبان سانکریت،تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره داشت.

تاریخچه هندوستان

موقعیت جغرافیایی

جمهوری هند یا هندوستان کشوری در جنوب آسیا که پایتخت آ« دهلی نو است.این کشور از شمال غربی با پاکستان ، از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت . از شمال غربی با برمه و بنگلادش از جنوب نیز به اقیانوس هند محدود می شود. وسعت آن برابر با 3.278.240 کیلومتر مربع است که دقیقا دو برابر وسعت ایران است.

موقعیت جغرافیایی

آب و هوای تورهای هند

این کشور دارای تنوع بسیار قابل توجهی از کوهستان های همیشه سفید پوش هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب همراه با کویر خشک غرب است.بیشتر سرزمین هندهموار است و رشته کوه های بزرگ هیمالیا و هندوکش که در شمال قرار داردباعث شده که رطوبت و ابرهای باران زا به شمال آسیا نفوذ نکند.و در نتیجه کشوری پرباران و مرسوب و دارای خاک حاصلخیز می باشد.

آب و هوای تورهای هند

چهار فصل تورهای هند

دسامبر تا فوریه سرد و خشک ، بهترین هوا از ماه مارس تا می ، فصل بارش از ژوئن تا سپتامبر ، و هوای معتدل ماه های اکتبر و نوامبر .

واحد پول رایج هند

واحد پول هند روپیه است که اجزائ آن پیسه نامیده میشود . هر دلار آمریکا تقریبا برابر با 46 روپیه است

واحد پول رایج هند

زبان

تعداد گویش ها ، لهجه ها و زبان هایی که روزانه در کشور هند مکالمه میشود زیاد است. درحالی که زبان های هندی و انگلیسی ارتباطات رسمی و امور دولتی را بر عهده دارد.هر ایالت دارای زبان های رسم و ملی ویژه خود است . در قانون اساسیی هند زبان رسمی هندوستان زبان هندی اعلام شده است.

جمعیت

جمعیت این کشور حدودا برابر با 1.180.000.000نفر می باشدو این کشور به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان پس از چین به شمار می آید.بندر بمبئی با جمعیتی برابر با 14 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر هند محسوب میشود.

جمعیت

دین

هند ترکیبی از ادیان مختلف و فرقه های مذهبی گوناگون است که اکثرا از هندوئیسم، اسلام و بودیسم نشات گرفته اند.حدود 81% مردم آیین هندو و  14% مسلمان هستند.این کشور بیش از 3% مسیحی و 2% سیک دارد.

دین

غذاهای محلی هند

یکی از مشخصه های اصلی غذاهای هند تند و تیز بودن آنهاست. فلفلی که در غذاهای هندی استفاده می شود،فلفل سیاه که در سرزمین هند کشت میشود است.مردم شمال هند غذای با تندی کمتر بپزند و تندترین غذاها مربوط به جنوب هند است .
هندوها رسم دارند با دست غذا بخورند و این رسم هنوز بین ثروتمندان هندی اصالت خود را حفظ کرده است.ظرف غذای آنها معمولا یک سینی گرد به نام تالی است از جمله معروفترین غذاهای هندی خورشت کاری ، چاول گوشت، چاول مرغ، چاول ماهی،سنبوسه، چپانی، پاپدوم، شیر برنج شیرین، گلاب جامان، چوته کفته و…

غذاهای محلی هند

شهرهای مهم هندوستان

دهلی

دهلی پایتخت ملی کشور هند که دارای پنج هزار سال قدمت بوده و اولین پایتخت حکومت مسلمانان از قرن 12 تا 19 میلادی بوده است.در کلان شهر دهلی اماکن دیدنی و جاذبه های فراوانی وجود دارد که مهمترین آن ها قلعه سرخ،قطب منار،دروازه هند، جنتر منتر و…. میباشد.

دهلی

آگرا

این منطقه سومین شهر بزرگ ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان است.این شهر در زمان امپراتوری مغول معروف شد.از مراکز تاریخی و جاذبه های محبوب آگرا میتوان به تاج محل، بنای یادبود ملکه ایرانی تبار، قلعه آگرا، باغ رام و … را نام برد.

آگرا

جیپور

جیپور معروف به شهر صورتی از شهر های تاریخی هند بوده و مرکز ایلت راجستان می باشد.این شهر از زیباترین شهرهای هند است که با خرید تورهای هند از این شهر دیدنی میتوان بازدید کرد و از زیبایی های آ« لذت برد.این شهر یکی از توریستی ترین شهرها است و با شهرهای دهلی و آگرا به تورهای مثلت طلایی مشهور شده اند.

جیپور

بمبئی

این بندر بزرگ پایتخت ایلت ماهاراشترا است و پایتخت تجاری این کشور محسوب میشود.بمبئی در جنوب هند و در حاشیه اقیانوس هند قرار گرفته است.این بندر بزرگترین مرکز تولید پارچه های پنبه ای و فیلمهای سینمایی قاره هند است.و از این رو به بالیوود معروف است.از جاذبه های گردشگری بمبئی میتوان به دروازه هند، هتل تاج محل، دانشگاه بمبئی، غار فیل ها و …. اشاره کرد.

بمبئی

 گوا

این ایالت در ساحل غربی هند واقع شده مرکز ایالت گوا شهر پانجیم است . قدمت این شهر به قرن سوم پیش از میلاد میرسد.بندر گوا منطقه فوق العاده زیبا با سواحل شنی و طبیعت بکر و نخل های شبز که دارای مراکز تفریحی و گردشگری با هزینه نسبتا کم میباشد از مهمترین عوامل جذت توریست به این منطقه هستند.در این شهر کلیساهای دیدنی وجود دارد.

 گوا

محبوب ترین دیدنی های هند

دروازه هند

دروازه هند از بناهای معروف شهر دهلی و بنای یادبود ملی هند است.این بنا در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری هند ساخته شده است و به نوعی یادبود 90 هزار سرباز هندی که در حنگ حهانی اول از بین رفته اند میباشد و نام این سربازان بر  دیوارهای این بنا حک شده است.

دروازه هند

تاج محل معروفترین دیدنی هندوستان

تاج محل یکی از عجایب هفتگانه جهان مربوط به 4 قرن پیش که توسط نوه اکبر شاه برای ابراز عشق به همسر از دست رفته اش که یک شهبانوی ایرانی بوده ساخته شده است مورخان تاریخ معماری این مکان را زیباترین بناهای جهان دانسته اند.از ویژگی های آشکار تاج محل سپیدی بنا ساخت آن از مرمر در دوره ای که استفاده از سنگ سرخ بسیار رواج داشته است،میباشد.این بنا در آگرا وجود دارد.

تاج محل معروفترین دیدنی هندوستان

قلعه آگرا

این قلعه در قرن 16 و به دست اکبر شاه پادشاه مغول بنا شد.این قلعه از نظر معماری و تاریخ ارزش بالایی دارد.به این دلیل که بعضی از جالب ترین آمیزه های معماری هند و معماری اسلامی-ایرانی را میتوان در آن مشاهده کرد.

قلعه آگرا

جنتر منتر

این بخش مجموعه ای از بناهای نجومیاست و به نوعی رصد خانه نامیده میشود که در سال 1727 ساخته شده نام این بنا جنتر منتر به معنای وسیله محاسبه است توسط این بنا و با استفاده از وسایل این بنا گردش ستارگان را اندازه گیری میکردند.

جنتر منتر