تورهای کوالالامپور

 • راهنمای سفر
 • زمان مطالعه: 4 دقیقه

  تورهای کوالالامپور سفر به شهری مملو از تضادهای شگفت انگیز و یکی از پر جنب و چوش ترین شهرهای قاره آسیا.برج های دوقلوی پتروناس که نماد معروف و جهانی مالزی به شمار میروند.به محض ورود مسافران به این شهر خوشامد میگویند. بناهای باستانی مربوط به پیش از جنگ این مکان تاریخ و گذشته غنی را به نمایش میگذارند که در یک همنشینی خیره کننده با محیطی مدرن در یک جا کنارهم سر به آسمان می کشند.فضای سبز باشکوه و پارک هایی که با دقت آراسته شده اند،جاذبه یک باغ بزرگ نشاط آور را به شهر می دهد.

  آشنایی با کوالالامپور

  کوالالامپور که به اختصار کی ال خوانده می شود با ترکیبی از نژادها و فرهنگ های گوناگون و رنگارنگ،شهری هزار چهره با مکان هایی جذاب و دیدنی می باشد.این شهر سرشار از جاذبه های فراوان،پارک های متنوع،رویدادهای ورزشی در سطح جهانی،نمایش های فرهنگی و…می باشد.

  تاریخچه کوالالامپور

  تاریخچه این شهر به دهه ی 1850 برمیگردد که کاوشگران قلع این شهر را محل دادوستد خود قرار داده بودند و پس از سال های متمادی این شهر دیدنی به صورت مرکز تجاری این سرزمین درآمد.این شهر پس از استقلال کشور مالزی در سال 1957 به عنوان پایتخت برگزیده شد.رشد خیره کننده و موفقیت آمیز کوالالامپور باعث شد که این شهر در سال 1972 به عنوان یک شهر بزرگ معرفی شود دوسال بعد یعنی در اول فوریه 1974 این شهر توسط ایلت سلانگور به دولت فدرال انتقال یافت و به عنوان یک منطقه فدرال تثبیت شد.امروزه این شهر بزرگ دیدنی جمعیتی برابر با 1.5 میلیون نفر را در خود جای داده و نمونه کوچکی از مالزی مدرن است.

  آشنایی با کوالالامپور

  زبان مردم

  در این شهر زبان انگلیسی به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد و بازدید کنندگان میتوانند با تورهای سازمان یافته به هرجا بروند.یا این شهر را به دلخواه خود مورد جستجو و بازدید قرار دهند. از افتخارات این شهر شبکه جامع و فراگیر حمل و نقل شهری آن است که تجربه گردشگری شما را لذت بخش و بدون دغدغه می سازد.این دفترچه راهنما،نزدیک ترین و راحت ترین راه های حمل و نقل به مکان های گوناگون مورد علاقه شما را ارائه میکند.

  جاذبه های تورهای کوالالامپور

  با سفر به این شهر ویژگیهای دوران مدرن و در عین حال جاذبه های اشتیاق آمیز دنیای قدیم را تنها با یک سفر تجربه میکنید.در داخل کوالالامپور بگردید تا آسمان خراش های خیره کننده ای را ببینید که شانه به شانه بناهای افسونگر ما قبل جنگ ایستاده اند . این شهر مملو از شگفتی های معماری و عبادتگاه های مختلف می باشدبیشتر مناطق این شهر با استفاده از شبکه پیشرفته حمل و نقل شهری این شهر به راحتی قابل دسترسی می باشند.

  جاذبه ها

  برج های دوقلوی پتروناس

  این برج ها در مرکز شهر کوالالامپور (کی ال سی سی) ،برج های دوقلوی پتروناس باوقار تمام با ارتفاع 45/9 متر سر به فلک کشیده اند. اینها سمبل معروف مالزی جدید در سطح جهان می باشند.این فرصت را از دست ندهید که از پل معلق بین دو برج در طبقه 41 دیداری داشته باشید.این سازه زیبا و درخشان ساخته شده از فولاد و شیشه ،پس زمینه ای عالی جهت عکسبرداری در روز و شب است.این برج های دوقلو همچون جواهری در مرکز شهر می درخشد.که شامل  مرکز کنفرانس اجلاس کوالا ، مرکز خرید بزرگ سوریا،یک هتل 5 ستاره،منظره زیبا و دل انگیز پارک مرکزی میباشد.اینطقه مرکز اصلی توجه توریست ها و افراد محلیست.

  برج کوالالامپور

  این برج در خیابان پونکاک انتهای خیابان راملی قرار گرفته که جزء معروفترین بناهای برجسته و شناخته شده در این کشور است.این برج مخابراتی در بالای باکیت ناناس واقع شده و چهارمین برج مخابراتی بلند جهان است.همچنین تنها برج جهان جهان است که در منطقه حفاظت شده جنگلی واقع گشته . از تماشای چشم انداز زیبای کوالالامپور در ارتفاع حیرت آور 421 متری لذت ببرید.

  برج کوالالامپور

  بناهای باستانی

  تاریخ متنوع و طولانی کوالالامپور مراثی از مکان های باستانی را به جا گذاشته که نقشی از تاثیرات خارجی گوناگون را در خود دارد.مناطق باستانی داخل شهر عبارتند از میدان مردکا،مارکت اسکور،چاینا تاون،خیابان تانکو عبدالرحمان.از مکان های تاریخی این شهر نیز میتوان به مرکز ام تی سی،استانا نگارا،ایستگاه راه آهن کوالالامپور،و مرکز میراث  فرهنگی اشاره داشت.

  جاذبه های طبیعی تورهای کوالالامپور

  پارک آهوان

  این پارک روی بیش از 2هکتار زمین مواج و خاکی ساخته شده که در آن درختان سایه دار،چشمه ها و نهرهای آب وجود دارد.این مکان خانه ای امن برای آهوان خال دار هلندی است.

  پارک آهوان
  پارک-آهوان

  پارک پروانه ها

  این باغ دارای بیش از 6000 پروانه و حدود 120 گونه می باشد.این پارک با داشتن گیاهان متنوع از منطقه گرمسیری و غنچه های الوان دارای محیطی طبیعی و مناسب زیستگاه پروانه ها است.

  پارک پروانه ها کوالالامپور
  پارک پروانه ها

  پارک مرکزی شهر کوالالامپور

  مکانی که برای زیباسازی و فضاسازی آن از 1900 درخت بومی و درختان نارگیل در 74 گونه و همچنین آب نماهای زیبا استفاده شده است.یکی از جاذبه های این پارک دریاچه سمفونی می باشد.که دارای دو فواره با 150 نوع نمایش رنگارنگ است.

  پارک مرکزی شهر
  پارک مرکزی شهر کوالالامپور

  باغ وحش ملی

  این باغ وحش 13 کیلومتر با شهر کوالالامپور فاصله دارد.و در شمال شرقی شهر قرار گرفته.این باغ وحش دارای 200 نوع حیوان می باشد در این باغ وحش نمایش میمون ها فیلها و شیرهای دریایی را میتوانید ببینید همچنین دارای جانداران وحشی مثل ببرها،شیرها،و کرگدن های سوماترایی میباشد.یا از سوارشدن بر روی فیل ها ،اسب ها و شترها لذت ببرید.در هنگام شب نیز میتوانید سبک زندگی حیواناتی مانند ببر،خوک خرطوم دراز مالایا،جوجه تیغی و اسب آبی رود نیل را مشاهده کنید.

  نمایش ها و اجراهای شهر

  صحنه های نمایش هنری کوالالامپور در سراسر سال با گروه های نمایش و برنامه های هنری اشباع شده اند.برنامه ها شامل اجراهای فهنگی،تئاتر معاصر کنسرتها،نمایش های تک نوازی و باله می باشند.همچنین این شهر غالبا میزبان خوانندگان موسیقیدان ها و هنرمندان مشهور بین المللی می باشد.

  خرید در تورهای کوالالامپور

  کوالالامپور بهشت بی چون و چرای خرید در منطقه است خریداران مشتاق از وجود فروشگاه های متنوع مطابق با هر نوع سلیقه ای و بودجه ای به شگفتی در می آیند.این شهر با داشتن بیش از 30 فروشگاه بزرگ فرصت های بیشمار خرید را برای خارجیان و افراد محلی ایجاد کرده است.همچنین بیشتر فروشگاه های بزرگ در نزدیکی هتل ها و تسهیلات حمل و نقل عمومی قرار دارند.ساعات کاری روزانه از 10 صبح تا 10 شب می باشد.که در روزهای حراج و فستیوال ها این ساعات افزایش می یابد.مناطق خرید اصلی شهر عبارتند از خیابان بوکیت بیتانگ،خیابان تونکو عبدالرحمان،خیابان امپانگ،خیابان تون رزاق،بانگسار و خیابان تون اچ اس لی.


  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.