تورهای کیش

 • راهنمای سفر
 • زمان مطالعه: 38 دقیقه
  تورهای کیش

  تورهای کیش

  یکی از جزایر دریای خلیج فارس در شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است و یکی از مناطق گردشگری استان هرمزگان در جنوب ایران محسوب می شود. در گذشته کیش را به اسم (قیس) میشناختند. جزیره بیضی شکل کیش در 12 کیلومتری کرانه شیبکوه قرار گرفته است و در هر سال حدود یک میلیون و هفتصد هزار نفر گردشگر به جزیره کیش سفر میکنند.

  تاریخچه جزیره کیش

  در زمان هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان جزیره کیش در اختیار ایران بوده ولی با پیشرفت اسلام جزیره کیش به دست خلفای اموی افتاده بود.این جزیره تا سال 249 هجری قمری تحت سلطه خلفای اموی بود. تا اینکه در سال 249 هجری قمری یک ایرانی اهل  ری،  خلیفه را بیرون کرده و تمام جزیره های خلیج فارس و بحرین را به تسلط خود در آورد.

  حاکمیت ایرانیان بر جزیره کیش از نامه های نوشته شده توسط ایشان به زبان پهلوی است. از زمان حکومت (آل بویه) و بعد از آن در زمان (سلجوقیان) و (اتابکان فارس) و (ملوک هرمز) و (آل مظفر) و (تیموریان) جزیره کیش تحت حکومت ایران بود. در زمان سلجوقیان جزیره کیش تبدیل به یکی از بزرگترین مراکز تجاری در خلیج فارس شد.از سال 912 تا 1031 ، جزیره کیش مثل جزیره هرمز تحت سلطه پرتغالی ها بود و در همان سال امام قلی خان (سپهسالار شاه عباس) موفق شد بحرین و خلیج فارس و تمامی جزیزه هارا فتح کند، از آن زمان به بعد کیش یکی از جزیره های ایران در خلیج فارس شناخته شد.

  پیدایش جزیره کیش

  تقریبا در حدود دویست میلیون سال پیش ، در اثر حرکت صفحه های عظیم قاره ها و فشار آنها بر هم ، چین خوردگی هایی بوجود آمد و باعث پدیدار شدن کوه ها شد. در اثر این فشار ها شبه جزیره عربستان پیدایش جزیره کیش و صفحه قاره آفریقا به طرف شمال حرکت کرد و در نتیجه حدود 65 میلیون سال قبل از آفریقا جدا و به قاره  آسیا متصل شد ، این فشار ها در بخشی از فلات ایران باعث بوجود آمدن رشته کوه های زاگرس شد و جزیره کیش و سایر جزیره ها در تنگه هرمز بوجود آمدند. در ابتدا جزیره کیش با تغییرات سطح آب به داخل آب فرو میرفت و زمینه را برای رشد مرجان ها ، آبسنگ ها ، صدف ها و دیگر آبزیان و جانوران بر روی سطح جزیره ایجاد میکرد و به مرور زمان بقایایی از پوسته های آهکی آنها به شکل سنگ های آهکی و مرجانی روی سطح جزیره کیش بوجود آمدند.

  پیدایش جزیره کیش

  نام گذاری جزیره کیش

  حدود 4500 سال قبل با توجه به فرضیات و نظریات ، در بین دو رود فرات و دجله شهری وجود داشت به نام کیش این شهر جزئی از قلمرو پادشاهان سومری و اکدی بود که عیلامی ها نیز بر آن حکومت کردند و همچنین زمانی پایتخت قلمرو بابل بود. دریای فارس که در جنوب کشورمان قرار گرفته بود در آن زمان یکی از آبراهه های مهم و مورد توجه حکومت ها و پادشاهان بود. سومری ها در علوم دانش پیشرفت های زیادی داشتند و به علم ستاره شناسی و نجوم مسلط بودند و علاقه زیادی به پیدا کردن و کشف کردن مسیرها و دریاهای ناشناخته داشتند تا به قلمروی خود وسعت دهند از انجایی که دریا برای آنها جزء ناشناخته ها بود سعی میکردند که از ساحل زیاد دور نشوند زیرا میترسیدند که در دریا گرفتار شوند و دسترسی به خشکی نداشته باشند. ( از جزیره کیش با نام های قشم، کشم، کیان، کیش و در متون یونانی با نام های کن، فین، آوار کتا، آراکاترا، کامتینا یاد شده است).

  جزایر قابل سکونت در بخش های شمالی خلیج فارس

  در قسمت شمالی خلیج فارس جزایری واقع شده است که در آن 35 جزیره وجود دارد که فقط 17 عدد آن ها قابل سکونت هستند و جزیره کیش نیز به دلیل داشتن آب شیرین و کوتاه بودن مسیر آن به ایران مورد توجه قرار گرفت این برتری ها در این جزیره باعث شد که عده ی زیادی این مکان را برای زندگی انتخاب کنند بدینگونه اولین ساکنین روی جزیره کیش نقل مکان کردند و نام جایی که قبلا در آن زندگی می کردند را بر روی این جزیره گذاشتند ( اسم کیش باستانی که در بین النهرین قرار داشت ) اما برخی مورخان این نظریه را قبول ندارند.

  دلایل انتخاب جزیره کیش برای سکونت در قدیم

  وجود آب شیرین، سرسبزی جزیره کیش، صید مروارید های زیبا، روشنی مناره ها و برج ها (در قدیم ایرانیان مناره ها و برج هایی می ساختند که با آتش زدن آنها دریانوردان را برای مسیر یابی راهنمایی کنند ) درهنگام شب عواملی بودند که باعث شدند که افراد بیشتری کیش را برای سکونت انتخاب کنند. یکی از دریا سالار های یونانی به نام نئاخورس در کشفیات خود از آراکاترا نام برده از روی نشانه های آن میتوان گفت منظور او جزیره کیش بوده که از آن به خوبی یاد کرده است. نئارخورس در نوشته های خود جزیره کیش را با نخلستان ها و بوستان فراوان معرفی کرده و از طبیعت بکر آن سخن گفته است. بعد از شکل گرفتن طولانی ترین و بزرگترین حکومت امپراتوری در کل تاریخ که هخامنشی نام داشت، اهمیت جزیره کیش چندین برابر شد. کیش در آن زمان به مرکز صید مروارید و محل تجارت تبدیل شده بود و در زمان سلوکیان ( جانشینان و از خاندان اسکندر بودند که باعث انقراض حکومت هخامنشیان شده بودند ) و اشکانیان و ساسانیان جزیره کیش جایگاه و محبوبیت خود را حفظ کرده بود.

  تصرف جزیره کیش توسط بیگانگان

  اهمیت ایران به عنوان یک شاهراه ارتباطی بین شرق و غرب و همچنین موقعیت ویژه جزیره کیش در خلیج فارس همیشه مورد توجه دیگر کشورها بود. با تغییرات اقتصادی اروپا در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی، اروپایی ها و پرتغالی ها متوجه بازارهای تجاری در شرق شدند در اوایل قرن شانزدهم میلادی پرتغالی ها به منظور دستیابی به بازارهای تجاری عربستان ، هندوستان و ایران با هدف افزایش قلمروی مستعمراتی خود کشتی های بازرگانی و جنگی خود را در اقیانوس هند مستقر کردند. در سال 1506 میلادی آلفونس آلبوکرک دریا سالار پرتغالی با 16 کشتی جنگی به خلیج فارس و دریای عمان حمله کرد و چند بندر را به آتش کشید در هرمز لنگر انداخت و از امیر هرمز و کیش خواست که خود را تسلیم و از شاه پرتغال اطاعت کنند درخواست او توسط امیر هرمز پذیرفته نشد و پرتغالی ها هرمز و گمبرون را تصرف کردند و سرنوشت کیش تغییر یافت. پرتغالی ها در دوره صفویه جز غارت و ویرانی از خود چیزی به جا نگذاشتند. تا زمانی که شاه عباس صفوی بعد از تمام شدن جنگ با عثمانی ها تصمیم به آزاد کردن هرمز و بحرین و کیش از تصرف پرتغالی ها گرفت.

  موقعیت جغرافیایی تورهای کیش

  جزيره کيش با مساحت 91 کيلومتر مربع، پيرامون ساحلی 43 کيلومتر و شکل کلی تقريباً بيضی، در فاصله 18 کيلومتری بندر گرزه(بندر آفتاب ) سرزمين پيوسته ايران – در خليج فارس قراردارد. کيش در ربع اول راستای سواحل 1359 کيلومتری جنوب ايران در دهانه ی خليج فارس و تقريباً در نزديک بخش پايانی اين آبراه در محدوده تنگه هرمز واقع است. عرض شمال آن 32 26 درجه و طول شرقی آن 58 53 است و در جهت ساحل غربی – به ساحل شرقی (فاصله ی مجتمع مرجان – ميدان هور) ، 45/15 کيلومتر طول دارد. بيشترين عرض جزيره در راستای ساحل جنوبی به ساحل شمالی (فاصله ی بندرگاه گمرک – فانوس دريائی) 5/7 کيلومتر است. سطح جزيره فاقد توپوگرافی ويژه مانند پديده کوه و حتی تپه مرتفع است. فرودگاه بين المللی کيش در مرکز و در بخش مرتفع آن که حدود 40 – 35 متر ارتفاع دارد احداث شده است. بيشترين شيب جزيره از شمال فرودگاه به طرف ساحل (هتل شايان) است.

  موقعیت جغرافیایی جزیره کیش

  بهترین و ارزانترین زمان سفر به تورهای کیش (اب و هوا و بهترین فصل سفر )

  درباره ارزان ترین زمان سفر به کیش یک واقعیت مهم وجود دارد؛ و آن این است که نمی‌توان زمانی را به طور دقیق برای این سفر اعلام کرد. به دلیل نوسانات قیمت بلیط هواپیما، قیمت تورهای کیش و تور لحظه آخری کیش افت و خیزهای متعددی دارند. بنابراین آنچه در ادامه بیان می‌شود، نسبی است. با این حال می‌توان در برخی از دوره‌‌های زمانی بلیط هواپیما ارزان کیش را راحت‌تر پیدا کرد.

  اگر در این زمان‌ها حواستان به قیمت‌ها باشد، احتمالا می‌توانید تور ارزان کیش یا بلیط چارتر کیش را با قیمت پایین بیابید. در دو دوره زمانی احتمال چنین موقعیت‌هایی بیشتر است. این دو دوره عبارتند از: بعد از تعطیلات نوروز و بعد از تعطیلات تابستان. یکی از مهم‌ترین دوره‌ های زمانی که می‌ توان آن را به عنوان ارزان ترین زمان سفر به کیش دانست، بعد از تعطیلات نوروز است. در ایام نوروز مردم فرصت فراوانی برای گردش و تفریح به نقاط مختلف کشور از جمله کیش داشته‌اند. از سوی دیگر در ایام بعد از تعطیلات، کار و امور روزمره به طور جدی شروع می‌شود. بنابراین دور از انتظار نیست که بلیط ارزان کیش، تور ارزان و هتل ارزان در کیش پیدا کنید. حتی در مواردی دیده شده است که در روزهای پایانی فروردین ماه بلیط هواپیما کیش کمتر از 100 هزار تومان بوده است. به این ترتیب شما در این ایام می‌ توانید یک سفر ارزان از تورهای کیش را برای خود و خانواده‌ تان ترتیب دهید.

  اب و هوا و بهترین فصل سفر

  یکی دیگر از موقعیت‌‌های مناسب برای سفر ارزان به کیش، اوایل مهرماه است. در روزهای تابستان و به دلیل تعطیل بودن مدارس، مردم فرصت مناسبی برای سفر و گردش داشته‌اند مانند ایام نوروز. بنابراین طبیعی است که تعداد سفرها بعد از این تعطیلات کاهش یابد. از سوی دیگر با باز شدن مدارس خانواده‌ها موقعیت کمتری برای سفر دارند. از این رو تعداد سفرها کاهش می‌یابد. با کاهش تعداد سفرها، قیمت بلیط هواپیما کیش ارزان‌تر می‌شود. ضمن اینکه احتمالا در این روزها می‌توانید بلیط چارتر تورهای کیش را نیز با قیمت مناسب‌تری بیابید.

  فرهنگ و عقاید مردم

  جزیره کیش، ارتباطات زیادی با فرهنگ های مختلف جهان دارد و در کنار این موضوع، شاهد زندگی مسالمت آمیز چندین گروه بومی هم هستیم.

  فرهنگ بومی کیش که از لحاظ نژاد، زبان و مذهب با یکدیگر تفاوت هایی دارند، در طول سالیان بسیار، این گروه ها در صلح و صفا کنار یکدیگر زندگی کرده اند، از لحاظ فرهنگی به یکدیگر نزدیک شده اند ولی کماکان هرکدام از آنها دارای قسمت های مهم آداب و رسوم زندگی خود هستند. پس اگر در زمانی هستید که شرایط مسافرت به کیش مانند قیمت تور کیش ، آب و هوا و غیره برایتان مناسب شده و مسافر تور کیش شدید و یا صرفا نسبت به آداب و رسوم و فرهنگ بومی کیش کنجکاو هستید؛

  فرهنگ و عقاید مردم

  مراسم زار

  ارتباطات و مجاورت کیش با دریا باعث شده تا برخی از فرهنگ ها و مراسم متداول در اقصی نقاط دنیا در آن دیده شود. یکی از آداب و رسوم زندگی مردم کیش مراسم زار می باشد که ریشه آن به اتیوپی یا همان حبشه می رسد. برخی از مردم اتیوپی معتقدند که زار از ارواح خبیثه می باشد و در مکان های مرطوب مانند رودخانه ها و چشمه ها قرار دارد و گاهی می تواند به جسم انسان ها نفوذ کند و بیماری هایی را به وجود آورد.

  به همین دلیل است که رقصی به نام زار در تورهای کیش رواج دارد که از نظر مردم محلی، برای درمان بیماری ها کاربرد دارد. این مراسم در چند کشور دیگر هم وجود دارد و در اکثر موارد با نامی مشابه شناخته می شود.

  نحوه برگزاری مراسم زار

  گفته می شود این مراسم باید توسط یک زن انجام شود و مدت زمان مشخصی برای اتمام مراسم وجود ندارد و امکان اینکه مراسم چند روز به طول انجامد وجود خواهد داشت. در طول این مراسم صدای انواع و اقسام طبل ها به گوش خواهد رسید.

  مراسم زار

  اهل هوا

  یکی دیگر از آداب و رسوم جزیره کیش که بسیار جالب و عجیب است مراسم اهل هوا می باشد. این نام به کسانی نسبت داده می شود که گرفتار بادهای اهریمنی و سنگینی می گردند که می تواند افراد بسیاری را بیمار کند. برای رهایی از مشکلات ناشی از این بادها باید پیش “مامان” یا “بابا” باد مورد نظر رفت و مراسمی را انجام داد تا باد مورد نظر از بدن افراد خارج شود.

  آداب و رسوم زندگی مردم کیش درباره هرس درختان لور

  یک دیدگاه عجیب و احساسی درباره هرس کردن درختان لور در جزیره کیش وجود دارد که تبدیل به یکی از آداب و رسوم در کیش شده است. به این صورت که مردم محلی معتقدند هرس کردن درختان لور مانند قطع کردن دست است و اگر با اره انجام شود درد زیادی به درخت وارد می شود و باعث خشک شدن آن می شود.

  جالب است که کارشناسان هم تایید کرده­ اند که اگر این درختان به وسیله اره هرس شوند زرد شده و آسیب می بینند. به این ترتیب به نظر می رسد بهترین تصمیم برای هرس کردن درختان لور در کیش همان است که مردم محلی به استفاده از تبر اعتقاد دارند.

  درختان لور

  مذهب مردم کیش درباره ولادت ها

  مذهب مردم کیش کمی متفاوت است و مردم شیعه معمولا ولادت های ائمه اطهار و معصومین را جشن می گیرند. مراسم هایی که برای ولادت ها برگزار می شود معمولا باشکوه بوده و البته تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

  مذهب مردم کیش با برگزاری مراسم عیدین

  یکی دیگر از مذهب مردم کیش عیدین نام دارد که مردم محلی به روزهایی که بین دو عید فطر و قربان قرار دارند عیدین می گویند و از لحاظ اهمیت بین مردم چیزی مانند عید نوروز است. صبح روز عید مردم برای برگزاری نماز دور هم جمع می شوند و معمولا در فضای باز و به دور از آبادی به اقامه ی نماز می پردازند. بومیان جزیره در این روز به قبرستان رفته و بر سر مقبره عزیزان از دست رفته ی خود فاتحه می خوانند. از دیگر مواردی که در عیدین زیاد به چشم می خورد می توان به موسیقی زیبای محلی با طبل و نی انبون اشاره کرد.

  رسوم تدفین و سوگواری در تورهای کیش

  طبق آداب و رسوم مردم کیش وقتی کسی فوت میکند همه ی نزدیکان دور هم جمع می شوند و حتی اگر کسی کدورتی هم داشته باشد کنار گذاشته و به منزل خانه مرحوم می رود. پس از انجام مراسم تدفین روز اول به پایان می رسد و برای روز دوم صاحب عزا یک روحانی به مسجد می برد تا قرآن بخواند. اطرافیان هم سه روز را به قرآن و فاتحه خوانی می گذرانند. پس از سه روز خوراکی از برنج و گوشت پخته می شود و به عنوان ثواب میت بین مردم توزیع می شود.

  جالب است بدانید که در فرهنگ بومی کیش مراسم هفت، چهل و سال ندارند و در عوض در عید فطر و عید قربان بر سر خاک عزیزان خود می روند.

  فرهنگ بومی درباره ازدواج در تورهای کیش

  فرهنگ بومی کیش در مراسم های خواستگاری به این صورت است که معمولا بزرگان خانواده پسر در مراسم خواستگاری بیشتر حرف ها را می زنند و اگر همه چیز خوب پیش برود در همان مراسم میزان جهیزیه و بقیه موارد هم تعیین می گردد. پس از انجام این کار برای جشن و پایکوبی سه روزه آماده می شوند و در روز سوم اتاقی به نام فرشه را به عنوان حجله در منزل پدری دختر آماده می کنند. در سه روز جشن و پای کوبی همواره با نهار و شام از میهمانان پذیرایی می شود. هر چند در آداب و رسوم زندگی مردم کیش مهریه چندان طرفدار ندارد ولی معمولا ۱۷ تا ۱۹ سکه را در تعهد داماد می گذارند.

  تفریحات خاص تورهای کیش

  قلعه وحشت کیش

  قلعه وحشت همانطور که از اسم آن مشخص است مکانی مخوف است که شما در آن وحشت می کنید! در ابتدای کار یک لیدر شما را همراهی و راهنمایی می کند که بهتر است به حرف آن گوش دهید. در طول مسیرتان در قلعه با موانع ترسناکی رو به رو می شوید که از ترس پا به فرار می گذارید و در آخر کار با یک اره برقی بزرگ دنبال شما می کنند و شما باید سعی کنید راه خروج را پیدا کنید. تمام گردشگرانی که به کیش سفر می کنند کمتر پیش میاید که سری به قلعه وحشت نزنند. قلعه وحشت یکی از جدیدترین مراکز تفریحی کیش است که توانسته تمام بازدید کننده هایش را راضی نگه دارد. در حال حاظر روزی نزدیک به ۱۰۰ نفر در صف می ایستند و بلیط تهیه می کنند.!

  تم پارک آبی اوشن

  تم پارک آبی اوشن بزرگترین پارک آبی روباز ایران است و در آن رایدهای پرهیجان و تند ‌و تیز و متنوع، استخرها و جکوزی‌های آرامش بخش برای تجربه یک تفریح فوق العاده منتظر شما هستند! اینجا اولین تم پارک آبی و همچنین اولین پارک آبی روباز در ایران است که بر اساس راز قلعه خورشید طراحی شده است .

  تم پارک آبی اوشن

  داستان تم پارک آبی اوشن بر اساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای حمله می کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید حمله می کنند و آن را تصرف می کنند. سه برادر به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را پس بگیرند. یکی از ویژگی های تم پارک اوشن، در کنار روباز بودن، این است که روزهای مخصوصی را به بانوان اختصاص داده است تا از محیط و جاذبه های پارک استفاده کنند و حمام آفتاب بگیرند، شاخصه ای که برای گردشگران مسلمان منطقه خاورمیانه بسیار مهم است .

  سافاری در تورهای کیش

  سافاری (Safari) در لغت به معنای سیاحت کردن و سیاحت اکتشافی در آفریقا است و به برنامه تور گردشی اطلاق می گردد که طی آن شرکت کنندگان در تور توسط انواع خودروها و یا چهار پایان و با طی مسیری مشخص از مکان های دیدنی و جذاب بازدید کرده و از آن لذت می برند. یکی از معروفترین انواع تور سافاری، تور صحرا است که موقعیت و مسیر حرکت آن نقاط بیابانی و صحرائی است. انواع وسیله نقلیه مورد استفاده در این تورها شامل خودروهای دو دیفرانسیل و چهار محور نظیر لندرور ، تویوتا لندکروز و… حتی شتر می باشد. شرایط اقلیمی مورد نیاز یک تور صحرا نوردی، طبیعت گرم و خشک بیابانی و نیمه بیابانی است.

  عینک واقعیت مجازی :

  وقتی حرف از عینک VR میشه اغلب فکر میکنن که شاید هیجان زیادی نداشته باشد ولیکن عینک واقعیت مجازی سافاری کیش از مدرن ترین دستگاه های واقعیت مجازی دنیا بوده و تا مرز جنون شما را پیش میبره. تاکید میکنم قبل از استفاده از این آیتم هم برای همراهانتان رجز نخوانید. این آیتم هم بسیار مهیج و شاد است.

  زورب بال سافاری کیش:

  زورب بال کیش یه توپ بزرگ دو لایه است که در یک لایه آن آب و در لایه دیگر هوا قرار دارد .شمارا داخل توپ زورب بال کیش می اندازند و باید مسافتی را به صورت شیب دار قلت بزنید .این آیتم هم خیلی خوب و مفرح است کلی می خندید.

  سافاری کیش

  تفریحات آبــــی تورهای کیش

  جزیره کیش از بهترین و جدید ترین تفریحات آبی و دریای برخوردار است. چند نمونه از تفریحات آبی جزیره که باید حتما یک بار در طول عمرتان آنها را امتحان کنید به شما معرفی می کنیم :

  تفریحات آبــــی

  شــاتـل در تورهای کیش

  یکی از بهترین و مهیج ترین تفریحات آبی در جزیره کیش است . در «شاتل» شما سوار بر یک تیوبی که به یک قایق تندرو متصل است می شوید و با سرعت روی سطح دریا کشیده می شوید و هیجان وصف ناپذیری را تجربه می کنید.

  شــاتـل

  بــنانا در تورهای کیش

  این تفریح آبی هم شبیه شاتل است با این تفاوت که شما سوار بر یک بنانا (موز ) می شوید. حفظ تعادل بر روی بنانا سخت است و شما قطعا داخل دریا پرتاب خواهید شد.

  جت اسکی در تورهای کیش

  این تفریح آبی یکی از لذت بخش ترین تفریحات آبی در جزیره کیش است. در جت اسکی این شما هستید که باید آن را بر سطح دریا برانید و تعادل خود را حفظ کنید. اما نگران نباشید کار سختی نیست و بعد از چند دقیقه راندن، می توانید آنرا کنترل نمایید.

  جت اسکی

  فلای بورد در تورهای کیش

  یکی از جدیدترین تفریحات آبی کیش فلای بورد است. فلای بورد وسیله‌ای است که آنرا به جت اسکی وصل می‌کنند و آب با فشار زیاد شخص را بالا می‌برد و اگر بخواهد می‌تواند از آن بالا در آب شیرجه بزند یا حرکات نمایشی انجام دهد. آن بالا آدم حس پرنده‌ای را دارد که روی آب پرواز می‌کند. فلای بورد نیاز به عکس العمل سریع دارد چون حفظ تعادل در آن سخت است و احساسی شبیه به فرار از جاذبه زمین به آدم دست می‌دهد.

  فلای بورد

  پــاراســـــــل تورهای کیش

  چتربازی بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس یا همان پاراسل یکی از تفریحات هیجان‌انگیز دیگر جزیره است. سوار بر چتر پاراسل که قابلیت بالارفتن تا ارتفاع ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر را دارد می‌شوید و جزیره را از آن بالا می‌بینید. چتر به وسیله قایقی تندرو بر روی آب کشیده می‌شود و بالا و بالاتر می‌رود.

  پاراسل

  غواصی – تورهای کیش

  چتربازی بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس یا همان پاراسل یکی از تفریحات هیجان‌انگیز دیگر جزیره است. سوار بر چتر پاراسل که قابلیت بالارفتن تا ارتفاع ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر را دارد می‌شوید و جزیره را از آن بالا می‌بینید. چتر به وسیله قایقی تندرو بر روی آب کشیده می‌شود و بالا و بالاتر می‌رود.

  غواصی

  جشنواره و فستیوال ها در تورهای کیش

  کیش یکی از سرسبزترین و زیباترین جزایر خلیج فارس می باشد که در دو دهه اخیر بیش از دو هزار هکتار از زمین های جزیره جنگل کاری شده است. بیشتر جاهای دیدنی جزیره کیش شگفت انگیز است که طبیعت درطی سالهای طولانی آن را بوجود آورده و با دست بشر تغییراتی در آن ایجاد شده ‌است. از جاهای گردشگری کیش سواحل ماسه‌ای، اسکله تفریحی، جاده کرانه، پیست دوچرخه سواری، شهر زیرزمینی کاریز، شهر باستانی حریره، کشتی یونانی، روستای باغو، پارک آبی ، پارک سافاری ، ورزشهای دریایی کیش، درخت لور، گذر هنرمندان، نخلستان باغ بهشت، پارک دلفین، بوستان آهوان، پایاب کیش، مجموعه آوای خلیج فارس، مجموعه آکواریوم، آب انبار مجموعه ورزشی المپیک با انواع زمین های ورزشی فوتبال، تنیس، استخر، والیبال، بسکتبال، شطرنج، اسکواش، بیلیارد، بولینگ مریم و ده‌ها مکان دیدنی دیگر می توان یاد کرد.

  جشنواره و فستیوال ها

  جشن خیابانی کوچه نوازان در باغ راه و اسکله تفریحی و اجرای برنامه های ویژه کودکان در پارک شهر و اسکله، شب های کیش را در ایام نوروز پرشورتر خواهد کرد. برنامه های نقاشی و موسیقی ملل هم از دیگر بخش های جشن های خیابانی جشنواره نوروز است که هر ساله و بصورت روزانه  در باغ راه، اسکله تفریحی، پارک ماهیگیر و کشتی یونانی برگزار می شود. کارناوال شادی نیز با همراهی شخصیت های کارتونی محبوب فضای بسیار شاد و خاطره انگیزی را در ایام نوروز ایجاد خواهد کرد. جشنواره اقوام ایرانی در باغ راه ایرانی و برگزاری رقص های آئینی، برپایی سیاه چادرهای اقوام و نمایش عروسی اقوام از جمله برنامه های جشنواره نوروزی تور کیش نوروز است. شب ها نیز رقص های آئینی اقوام ایرانی از جمله رقص آئینی کردستان، آذری، کرمانج، خراسانی، عشایری، گیلکی و لری در بازارها، شهر تاریخی حریره، کشتی یونانی، باغ راه و اسکله تفریحی اجرا می شود.اجرای برنامه های طنز، ایستگاه های سرگرمی علمی ویژه کودکان، اجرای نمایش های مختلف و حاجی فیروز در بازارهای کیش، از سایر برنامه های ویژه ایام نوروز در تورهای کیش است.

  و در بسیاری از جشنواره های مختلف و ادوار گذشته برگزاری جشنواره هیجان، شامل بازی هایی چون فوتبال دستی، منچ و مارپله و شطرنج انسانی، بسکتبال صابونی، فوتبال صابونی و حبابی و تشک پرش است که همه روزه در ایام نوروز برگزار می شود.همچنین گردشگران نوروزی میتوانند از تفریحات دریایی همچون پارک آبی و بی نظیر اوشن ، پاراسل، جت اسکی، فلای بورد، شاتل سواری و بنانا سوای، غواصی، کایت بوردینگ، بیگ بال، اسکوتر زیردریایی، کشتی تفریحی، جایروکوپتر ، پارک سافاری و پارک دلفین ها … در تورهای کیش نوروز لذت ببرند .

  جشنواره هنر و فرهنگ و جشنواره نوروز تورهای کیش

  در تورهای کیش نوروز گردشگران می توانند بدون نیاز به خروج از مرزهای کشور، به کنسرت های خوانندگان مطرح بروند و با هنرمندان محبوب خود دیدار کنند. این کنسرت ها معمولا در سالن آب نمای خلیج فارس و تالار بزرگ شهر و تالار پرشین جزیره کیش برگزار می شوند.که در این میان آب نمای موزیکال جزیره کیش در واقع یکی از زیباترین و بزرگترین آب نماهای خاورمیانه است که هر روز شاهد برگزاری جشن ها و و کنسرت های مختلف می باشد .از دیگر برنامه های فرهنگی و هنری تور نوروز کیش “خیابان هنر” و “کافه راه” است که شامل طراحی چهره، خطاطی، گریم چهره کودکان و نوجوانان، عکاسی و چاپ عکس، کارگاه موسیقی و اجرای تک نوازی، گاری های قدیمی فروش تنقلات سنتی و بومی و محلی می باشد.ایستگاه شعر و ادب بهارانه و مسابقه مجسمه های ماسه ای در پارک ماهیگیر و ایستگاه بهارانه کودک و نوجوان، ایستگاه دین و زندگی نیز از دیگر برنامه های فرهنگی هنری در جشنواره نورزی کیش است.

  جشنواره هنر و فرهنگ

  همه ساله از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین، جشنواره های متعددی در نقاط مختلف جزیره کیش برگزار خواهد شد. جشنواره بادبادک ها شامل کارگاه آموزشی اصول ساخت و پرواز بادبادک است و گردشگران با به پرواز در آوردن بادبادک های دست ساز خود در آسمان جزیره کیش تجربه ای متفاوت در نوروز داشته باشند. اجرای موسیقی سنتی و باستانی با دهل و سرنا و رقص عروسک ها و دلقک ها و گروه چوب پا از جمله برنامه های شاد جشنواره نوروزی تورهای کیش است.

  مراسم نور افشانی یکی دیگر از برنامه های جذاب جشنواره نوروزی کیش است که هر شب و در ایام نوروز در جزیره کیش برگزار می شود و تماشای این مراسم در محوطه تالار شهر کیش، لحظات بسیار به یاد ماندنی را در ذهن شما ایجاد خواهد کرد. تعطیلات نوروز بهترین فرصت برای سفر به مناطق مختلف گردشگری کشورمان است و مناطق جنوبی کشور، بخاطر شرایط آب و هوایی مناسب، بهترین گزینه برای سفرهای نوروزی می باشند. در این میان جزیره زیبای کیش به دلیل آب و هوای مطبوع و برگزاری جشنواره های مختلف و متنوع، انتخاب اول بسیاری از گردشگران کشورمان می باشد. اگرچه بازدید از جاذبه های طبیعی و خرید مناسب و نیز تفریحات دریایی، ساحلی مهیج کیش، بهترین بهانه برای سفر به این جزیره زیبا و مرجانی در ایام مختلف سال است اما برپایی جشن ها و کنسرت های بسیار متنوع در ایام نوروز، جذابیت سفر به این جزیره را در نوروز دوچندان خواهد کرد.

  مراکز خرید محبوب در تورهای کیش

  مراکز خرید مناطق محبوب گردشگری در ایران به شمار می‌رود، از گذشته یکی از مراکز اصلی تجارت در خلیج فارس بوده است. امروزه نیز بازارها و مراکز خریدِ بسیار لوکس، با معماری‌های زیبا و مدرن، که آماده‌ی ارائه‌ ی خدمات مختلف به مشتریان و بازدید کنندگان می‌ باشند، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب می‌کنند.

  مراکز خرید محبوب کیش

  مرکز خرید دامون از بهترین مراکز خرید کیش

  مرکز خرید دامون در سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز نمود. این مرکز خرید در سه طبقه(همکف، اول و دوم) ساخته شده است و شامل دو طبقه­‌ی تجاری با ۱۰۰ غرفه و یک طبقه­‌ی اختصاصی برای رستوران­ و فود کورت با چشم­‌اندازی دل­‌انگیز است. در طبقه­‌ی دومِ آن، پیست اسکیت روی یخ وجود دارد. اگر علاقه­‌مند به تجربه­‌ی این ورزش هیجان انگیز هستید، می­توانید در اینجا و با حضور مربی از آن لذت ببرید. مرکز خرید دامون به دلیل وجود رستوران‌های مختلف در طبقه‌ی بالا، فروشگاه‌های خاص و برند و نزدیکی به ساحل، علیرغم دور بودنِ آن از سایر مراکز و اماکن تفریحی، همچنان از محبوبیت بالایی برخوردار است. اگر قصد خرید از برندهای معتبر را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از این مرکز خرید دیدن نمایید.

  مرکز خرید دامون

  بازار بزرگ پردیس 1

  این بازار در شرق جزیره‌ی کیش در دو طبقه و به سبک اروپایی ساخته شده است. ساخت این مجموعه، تحت نظر و مشاوره‌ی معروف‌ترین معماران فرانسوی بوده است. بازار پردیس ۱ کیش یکی از قدیمی‌ترین، بزرگترین و بهترین مراکز خرید کیش است که در سال ۱۳۷۱ آغاز به کار کرد. در حال حاضر ۲۲۸ غرفه‌ی فعال دارد و به عرضه‌ی کالاها و محصولات مختلف نظیر انواع پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، جواهرات و… می‌پردازد. همچنین دارای رستوران، کافی‌شاپ و چایخانه‌ی سنتی است که می‌توانید در کنار خرید، از این فضاها استفاده کرده و لذت ببرید. قیمت مناسب و کیفیت بالای اجناس و خدمات این فروشگاه باعث شده است که اکثر توریست‌ها از این بازار دیدن نمایند.

  بازار بزرگ پردیس 1

  بازار پردیس 2

  بازار پردیس ۲ کیش در نوار ساحلیِ ضلع شرقی جزیره‌ ی کیش، در چهار طبقه و با معماری مدرن ساخته شده است. این بازار در سال ۱۳۷۸ تأسیس گردید و شامل ۲۳۰ واحد تجاری و ۱۰ واحد اداری است. برند های معتبر در زمینه‌ی پوشاک، کفش، عطر و لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم کودک و… در این بازار وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید. در این بازار یک چایخانه‌ی سنتی، سه کافی‌شاپ و یک رستوران با انواع غذاهای گرم و سرد وجود دارد که امکان صرف غذا در کنار خرید را برای شما فراهم می‌آورد. همچنین وجود فضای سبز و نخل‌های زیبا در بازار، محیطی دلپذیر و جذاب را در اختیار شما قرار می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های مثبت این بازار می‌توان به نزدیکی آن به سایر مراکز خرید نظیر بازار مرکز تجاری کیش، بازار مروارید و … اشاره کرد.

  بازار پردیس 2

  بازار سارینا 1 کیش

  بازار سارینا ۱ کیش در ۱۰ طبقه ساخته شده است که یک طبقه از آن به پارکینگ، دو طبقه به واحدهای تجاری و هفت طبقه به واحدهای اداری اختصاص یافته است و چشم‌اندازی رو به دریا دارد. این مرکز یکی از لوکس‌ترین و زیباترین مراکز خرید کیش است.

  چنانچه به دنبال خرید اجناس برند و لوکس هستید، این بازار را از دست ندهید، چرا که می‌توانید تقریباً تمامی برندهای معتبر دنیا را  در آن پیدا کنید. از امتیازهای دیگر این بازار می‌توان به نزدیکی آن به هتل‌ها (ارم و داریوش)، مراکز تجاری دیگر (پردیس ۱، ۲ و کیش) و رستوران‌های مختلف اشاره نمود.

  بازار سارینا 1 کیش

  بازار سارینا 2

  بازار بزرگ سارینا ۲ در میدان امیرکبیر که شاهراه جزیره‌ی کیش است، قرار دارد. این بازار در ۸ طبقه ساخته خواهد شد که سه طبقه زیرزمین برای پارکینگ، کارواش و تأسیسات در نظر گرفته شده است و برای طبقه‌ی همکف تا دوم کاربری‌های مختلفی از جمله فروشگاه‌های پوشاک، کیف و کفش، جواهرات و … و یک هایپرمارکت بزرگ در نظر گرفته شده است. طبقه‌ی سوم به رستوران‌ها، فود کورت، سالن بیلیارد، بولینگ، سالن ماساژ و … اختصاص خواهد یافت و به این ترتیب خدمات و امکانات بینظیری در اختیار شما قرار می‌گیرد. در طبقه‌ی چهارم نیز بزرگترین فوت کورت خاورمیانه با تراس‎های زیبا و وسیع و پارکینگ‌های اختصاصی (با آسانسور خودروبر) بنا خواهد شد.

  بازار سارینا 2

  بازار مرکز تجاری کیش

  بازار مرکز تجاری کیش، یکی از بزرگترین مراکز خرید کیش به شمار می‌رود. این مجموعه در شرق جزیره واقع شده، و در چهار طبقه ساخته شده است. شامل ۴۷۹ واحد تجاری فعال در زمینه‌های پوشاک، کیف و کفش، ساعت، عینک، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی، آژانس‌های مسافرتی و املاک و… و چندین کافی‌شاپ، فست فود و یک رستوران گردان است.

  بازار ونوس کیش

  بازار ونوس در سال ۱۳۷۵ افتتاح گردید. در دو طبقه ساخته شده و در حال حاضر دارای ۳۴۰ واحد تجاری فعال است. اکثر فروشگاه‌های آن در طبقه‌ی همکف قرار دارند که بخش عمده‌ی اجناس آن‌ها را پوشاک زنانه و مردانه تشکیل می‌دهد و سایر محصولات و لوازم خانگی به صورت محدود عرضه می‌گردد. طبقه‌ی بالا نیز شامل دفاتر اداری، خدماتی، رستوران و … است. نزدیکی به ساحل و اسکله‌ی تفریحی جزیره، بولینگ مریم و نزدیکی به هتل‌ها از جمله محاسن این مرکز خرید است که می‌تواند بازار ونوس را در لیست بازارهای انتخابی شما برای خرید کردن قرار دهد.

  بازار ونوس کیش

  بازار مریم کیش

  زار مریم در بخش شرقی جزیره‌ی کیش در یک طبقه احداث شده است. و هم اکنون ۵۲ غرفه‌ی فعال دارد. استفاده از نماها و سازه‌های چوبی و سنتی در این بازارِ سر باز، جلوه‌ی خاص و منحصر به فردی به آن بخشیده است. این بازار در بخش میانی خود دارای فضایی سبز با تعدادی نیمکت جهت استراحت بازدیدکنندگان و در مرکز خود دارای یک کافی‌شاپ کوچک است. اگر از گشت و گذار و خرید در بازارهای سر باز با سبک سنتی لذت می‌برید، پیشنهاد می‌کنیم از این بازار دیدن نمایید.

  بازار مریم کیش

  بازار مروارید

  بازار مروارید با ۲۰۸ غرفه که در زمینه‌های مختلفی همچون پوشاک، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی و بهداشتی، بلورجات، لوازم خانگی و… فعالیت می‌کنند و همچنین یک رستوران و یک کافی‌شاپ- یکی از بهترین مراکز خرید کیش به شمار می‌رود. این بازار در سال ۱۳۷۳ افتتاح گردید. در ساخت این بازار، از معماری دوره‌های باستانیِ ایران به ویژه دوره‌ی هخامنشی ایده گرفته شده است. این مجتمع ۱۲ درب ورودی و ۸ بازارچه با نام‌های بسیار زیبای ایرانی: پرسپولیس، پاسارگاد، آپادانا، تیسفون، آریا، ایران، پارس و بیستون دارد. تمامی این ۸ بازارچه در یک تالار ورودی که دارای گچ‌بری‌های هنرمندانه و یک آبنمای زیباست، به هم می‌رسند. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، به سبب معماری زیبا و جذاب این بازار، بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

  بازار مروارید

  بازار مرجان کیش

  بازار مرجان کیش که در نزدیکی سواحل مرجانی قرار دارد دارای یک آکواریوم زیبا و دیدنی است که بیش از ۸۰۰ گونه از ماهی‌ها و آبزیان را در خود جای داده است. بازار مرجان دارای ۲۶۰ واحد تجاری و اداری است که ۱۳۴ واحد از آن در زمینه‌ی پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی و خرازی فعالیت دارند. این بازار دو رستوران  و دو کافه نیز دارد. بازار مرجان در نزدیکی هتل‌های شباویز، سیمرغ و کوثر واقع شده است. در شب‌ها نیز ۳۹ آبنما با ارتفاع ۵۰ متر و نورپردازی آن با ۴۲۰ پروژکتور، منظره­ای زیبا و دیدنی ایجاد می­کند. به دلیل قیمت مناسب کالاها و مجاورت آن با سواحل زیبای مرجانی پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از این بازار دیدن نمایید.

  بازار مرجان کیش

  بازار پانیذ کیش

  این مرکز خرید بزرگ در دو طبقه انواع لوازم مورد نیازتان را در خود جای داده است. از کیف و کفش و پوشاک تا لوازم خانگی و لوازم دکوری هر کدام را بخواهید می‌توانید از این بازار تهیه کنید. مغازه‌های تلفن همراه، ساعت و لوازم صوتی تصویری هم در این مرکز خرید وجود دارد. بازار پانیذ، بین مراکز خرید کیش، قیمت مناسب‌تری دارد اما باید در این مرکز خرید حواستان جمع باشد که جنس اصل بخرید و به اشتباه پول زیاد بالای کیفیت پایین ندهید. حواستان باشد که حتما به طبقه دوم و بازار چینی‌های این مرکز خرید سر بزنید. بعد از خریدی لذتبخش در بازار پانیذ می‌توانید در کافی‌شاپ خوب مجموعه از خوردن میان وعده‌ای خوشمزه لذت ببرید. کافی‌نت بازار پانیذ هم آماده خدمت‌رسانی به شماست. راستی اگر شب هنگام به این بازار رفتید، مطلع باشید که ساعت ۱۰ شب برنامه‌های شاد و مفرحی در بازار اجرا می‌شود و قرعه‌کشی بازار هم در همین برنامه انجام می‌گیرد.

  بازار پانیذ کیش

  ساعت کار: ۹:۳۰ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۲۳

  آدرس بازار پانیذ کیش: کیش، خیابان فردوسی

  بازار زیتون کیش

  بازار زیتون یک مرکز خرید خوب است با قیمت‌های نسبتا مناسب که حتی گشت زدنی ساده در آن حالتان را جا می‌آورد. ساختمان بازار زیتون کیش در دو طبقه است و معماری منحصر به فرد و زیبای آن به نحوی است که خریداران را به سمت دیدن مغازه‌های بیشتر هدایت و لذت خرید را مضاعف می‌کند. در این مرکز خرید، ۹۶ واحد تجاری وجود دارد که به فروش پوشاک، عطر و ادکلن، کفش، لوازم خانگی، اسباب بازی و… می‌پردازند. این مجموعه رستوران و کافی‌شاپ خوبی هم دارد که می‌توانید در آن استراحت کنید و از غدا خوردن لذت ببرید. بازار زیتون هم مثل بسیاری از مراکز خرید کیش، در زمان‌های خاص، قرعه‌کشی و برنامه‌های متنوع دارد.

  بازار زیتون کیش

  ساعت کار: ۹ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۳

  آدرس بازار زیتون کیش : کیش، بلوار ساحل

  بازار دیپلمات کیش

  مرکز خرید دیپلمات کیش، مرکز خریدی با مساحت چهار هزار متر مربع و با نمایی زیباست که از همان ابتدا چشمتان را خواهد گرفت. این بازار پنج طبقه دارای دو طبقه اداری و شش طبقه تجاری است که مغازه‌های آن از مواد غذایی و شکلات، تا کیف و کفش، پوشاک و محصولات آرایشی بهداشتی، اجناس گوناگونی را به فروش می‌رسانند. این مجموعه ۱۱۹ واحد تجاری و اداری دارد که شامل صرافی نیز می‌شود. در طبقه پنجم این بازار دو رستوران خوب برای استراحت و خوردن وعده‌ای خوشمزه وجود دارد. منظره رو به دریای این بازار هم از ویژگی‌های منحصر به فرد و زیبای دیپلمات در بین مراکز خرید کیش است. نزدیکی به هتل‌ها و مراکز تجاری کیش، پارکینگ و فضای سبز از دیگر مزایای این بازار کیش است.

  بازار دیپلمات کیش

  ساعت کار: ۹ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۲

  آدرس بازار دیپلمات کیش : کیش، بلوار ساحل

  بازار پارس خلیج کیش

  در قسمت بومی‌نشین جزیره یکی از بهترین مراکز خرید کیش وجود دارد که هر آنچه بخواهید می‌توانید از آن تهیه کنید. از پوشاک و مواد غذایی گرفته تا اسباب بازی و لوازم آرایش، از لوازم خانگی و وسایل دکوری تا موبایل و کامپیوتر و حتی مشاور املاک و خدمات گردشگری در این بازار عرضه می‌شود. این مرکز خرید یک طبقه با بیش از ۱۲ هزار متر مربع مساحت و بیش از ۱۵۰ غرفه همه نیازهایتان را با بهترین کیفیت برآورده خواهد کرد. بعد از یک خرید حسابی می‌توانید در رستوران‌ها و کافه‌های این مجموعه دلی از عذا در بیاورید. پارکینگ، حیاط و محوطه فضای سبز باعث می‌شود که شما در این مرکز خرید احساس راحتی کنید. قیمت‌ها هم در این بازار نسبت به مراکز خرید کیش مناسب‌تر است و محلی‌ها بیشتر خریدهایشان را از همین جا می‌کنند.

  بازار پارس خلیج کیش

  ساعت کار: ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۲

  آدرس بازار پارس خلیج : کیش، میدان سعدی، خیابان میرمهنا

  بازار صفین یا بازار عرب ها

  یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید کیش که در سال ۱۳۵۰ ساخته شده است و حتما باید در جزیره به آن سری بزنید بازار عرب‌ها یا بازار صفین است. در این بازار که به سبک عربی ساخته شده است مغازه‌دارها اکثرا به زبان عربی صحبت می‌کنند و عرب‌زبان‌ها در این بازار می‌توانند بیشتر تخفیف بگیرند. در این مجموعه دو هزار و ۳۰۰ متری و یک طبقه حدود ۷۰ غرفه وجود دارد که انواع اجناس را با قیمت‌های بسیار مناسب به گردشگران و خصوصا بومیان جزیره عرضه می‌کند. از کیف و کفش و پوشاک تا لوازم خانگی و مواد غذایی هر چه که بخواهید در بازار عرب‌ها موجود است. در کنار بازار پارکی سرسبز و زیبا قرار دارد که استراحت در آن حسابی می‌چسبد و ساحل  نیلگون خلیج فارس کمی آن طرف‌تر در انتظار شماست. دیدن یک بازار سنتی در میان هیاهوی مدرن مراکز خرید لوکس در کیش لذت دیگری دارد.

  بازار صفین

  ساعت کار: ۹ تا ۱۳:۳۰ و ۱۷ تا ۲۲:۳۰

  آدرس بازار صفین کیش : کیش، میدان سعدی، محله عرب‌ها، خیابان لارک، خیابان هامور

  بهکــــــیش

  کی از اولین مراکز خرید کیش که پس از انقلاب افتتاح شد، بازار بهکیش بود. این مجتمع بزرگ و زیبا با مساحتی چهار هزار و ۵۰۰ متر مربعی فضایی لوکس و مدرن دارد. فضای سبز زیبای روبروی مرکز خرید آرامش را به شما هدیه می‌دهد و ۴۰ مغازه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند انواع لوازم خانگی و برقی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب از برترین برندهای جهانی به شما عرضه می‌کنند. همین‌طور برای دکوراسیون منزل می‌توانید انواع خدمات و اجناس را در این بازار پیدا کنید. محصولات صنعتی، ماشین‌آلات و محصولات کامپیوتری از دیگر کالاهای ارائه شده در این بازار است. در طبقه بالای این مرکز خرید نیز رستوران خوبی وجود دارد که همه از آن راضی‌اند.

  بهکــــــیش

  ساعت کار: ۹ تا ۱۳:۳۰ و ۱۷ تا ۲۳

  آدرس بهکیش : کیش، خیابان سنایی

  پدیـــــده

  بازار پدیده کیش یکی از جامع‌ترین مراکز خرید کیش است که با قیمت‌های مناسب و انواع اجناس متنوعی که دارد، یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید حتی نزد ساکنین جزیره است. این بازار با مساحت ۱۱ هزار متر مربع غرفه‌های متعددی برای فروش انواع اجناس و همچنین مراکز تفریحی زیادی دارد. در بازار پدیده کیش از لوازم خانگی گرفته تا مواد غذایی می‌توانید پیدا کنید. پوشاک، عطر، لوازم آرایشی بهداشتی، سیسمونی، صوتی تصویری و … اجناس دیگری هستند که می‌توانید در این مرکز خرید بزرگ بیابید. رستوران و کافی‌شاپ پدیده فرصتی مناسب را برای استراحت و نوش جان کردن وعده‌ای خوشمزه برایتان فراهم می‌کند. پیست بازی‌های یخی، سالن سینما، بولینگ و مینی گلف از دیگر امکانات این مرکز خرید در کیش است. شاید دسترسی به پدیده کمی سخت‌تر از سایر مراکز خرید کیش باشد اما اگر می‌خواستید لحظاتی را در کنار کشتی یونانی بگذرانید و لذت ببرید سر راه سری هم به پدیده بزنید. مطمئن باشید دست خالی بر نمی‌گردید. راستی برنامه‌های شاد و قرعه‌کشی‌های این مجموعه را هم از دست ندهید.

  پدیـــــده

  ساعت کار: ۸ تا ۲۲:۳۰

  آدرس مرکز خرید پدیده کیش : کیش، خیابان جهان

  رویال مال

  حالا نوبت یکی از زیباترین، مدرن‌ترین و نوسازترین مراکز خرید کیش است که شما را به دنیایی از جذابیت و تجمل دعوت می‌کند. رویا مال کیش در یکی از بهترین مناطق دسترسی کیش، با متریال عالی و بروزترین دستگاه‌ها ساخته شده است و معماری بی‌نقص و کم‌نظیر آن وادار به تحسینتان می‌کند. نمای بیرونی و معماری و دکوراسیون داخلی این مجموعه هر کدام به نهایت زیبایی طراحی شده است و انواع امکانات را برای اینکه ساعاتی لذتبخش داشته باشید برایتان فراهم کرده است. علاوه بر این، بهترین برندها از سراسر جهان یک جا در رویا مال جمع شده‌اند تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید. درست است که شاید قیمت‌های بعضی از برندها کمی بالا باشد اما حتی گشت و گذاری ساده در رویا مال هم می‌تواند حسابی حالتان را جا بیاورد. فست فود، رستوران و کافی‌شاپ این مجموعه هم لحظات شما را خوشمزه‌تر می‌کند.

  رویال مال

  ساعت کار: ۹:۳۰ تا ۱۳:۳۰ – ۱۷ تا ۲۲:۳۰

  آدرس رویا مال : کیش، خیابان رودکی

  کوروش برند سنتر کیش

  یکی دیگر از مراکز خرید کیش که بسیار لوکس و البته تازه تاسیس است، کوروش برند سنتر است که در میان بعضی از اهالی به فروشگاه زیلان شهرت یافته است. کوروش برند سنتر، خانه بسیاری از برندهای برتر جهان است که بهترین اجناس خود را با بهترین کیفیت و البته با قیمتی مناسب‌تر از جاهای دیگر به شما عرضه می‌کنند. برندهایی مثل زیلان، زارا، پوما، اسکیچرز و … فقط تعدادی از برندهای موجود در این مرکز خرید بزرگ است.  معماری زیبا و نورپردازی دیدنی به علاوه محیطی آرام و دلنشین باعث می‌شود که حسی عالی در این مرکز خرید داشته باشید. همین طور می‌توانید شعبه‌هایی از بعضی از رستوران‌ها و کافه‌های معروف خارجی و ایرانی را در کوروش برند سنتر پیدا کنید. از کباب ترکی سایرم که طعم واقعی کباب ترکی‌های اصل را به شما می‌چشاند تا چاپس گریل.

  ساعت کار: ۱۰ تا ۱۴ و ۱۸ تا ۲۴

  آدرس کوروش برند سنتر کیش : کیش، خیابان جهان، میدان پارس

  مرکز خرید صدف کیش، یک مجتمع تمام عیار

  در میان مراکز خرید کیش و مجتمع‌های تجاری آن، مرکز خرید صدف کیش به عنوان یک مرکز خرید همه چیز تمام معرفی می‌شود. این مرکز خرید در شهرک صدف جزیره قرار دارد و از جمله مراکزی است که می‌تواند تمام نیازهایتان را یکجا برآورده کند.

  این مجتمع دو طبقه در سال ۱۳۸۴ افتتاح شد و همچنان با داشتن ۶۶ غرفه در حال خدمت رسانی است. در طبقه همکف مجموعه‌ای از فروشگاه‌های موبایل، فست فود، سوپر مارکت، میوه و تره‌بار، قنادی، قصابی، رستوران، فروشگاه ابزارآلات، کامپیوتر، املاک، آرایشگاه و خشکشویی وجود دارد. این طبقه، خصوصا برای گردشگران جزیره که به دنبال مجموعه‌ای کامل برای رفع نیازهایشان هستند، بسیار مناسب است.

  در طبقه دوم این مرکز خرید، مغازه‌های رنت کار، آژانس هواپیمایی، دفتر بیمه، آتلیه و… قرار دارد که بسیاری از خدمات رفاهی مسافران جزیره را تامین می‌کنند.

  مرکز خرید صدف، مجتمعی محبوب و دوست داشتنی در جزیره زیبای کیش است که شما را در رسیدن به آنچه می‌خواهید، کمک می‌کند.

  اطلاعات بازدید از مرکز خرید صدف کیش :

  ساعات بازدید : ۹ صبح الی ۱۳:۳۰ عصر _ ۱۷ عصر الی ۲۳ شب.

  قیمت بلیت : رایگان

  آدرس مرکز خرید صدف کیش : جزیره کیش، شهرک صدف، خیابان الوند.

  هایپر مارکت پاندا در کیش

  هایپرمارکت پاندا در کیش از جمله مراکز خرید کیش است که وسعت زیادی دارد و مورد استقبال پرشور شهروندان جزیره و گردشگران قرار دارد. این مرکز خرید در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و در مدت اندکی، محبوبیت زیادی میان افراد به دست آورد. در این هایپر مارکت، می‌توانید هر آنچه را که نیاز دارید به راحتی و با قیمت مناسب تهیه کنید. از جمله محصولات موجود در مجتمع می‌توان به پوشاک، کیف و کفش، اسباب بازی، لوازم خانگی، صوتی و تصویری، عطر و ادکلن و مواد خوراکی، میوه، شکلات و… اشاره کرد. تنوع و قیمت ارزان محصولات، تخفیف‌های خوب بر روی اجناس،فضای بزرگ فروشگاه و ساعت کاری طولانی آن باعث شده تا ساکنان و مسافران کیش، آن را انتخاب کنند. باید بدانید که هایپر مارکت پاندا، دارای پارکینگ اختصاصی است و همین ویژگی باعث می‌شود تا مشتریان به راحتی بتوانند خرید کنند و از آن لذت ببرند. اگر به جزیره کیش سفر می‌کنید، حتما سری به این مرکز خرید بزنید.

  اطلاعات بازدید از مرکز خرید پاندا در کیش :

  ساعات بازدید : ۹ صبح الی ۱ بامداد

  قیمت بلیت : رایگان

  آدرس مرکز خرید پاندا در کیش : جزیره کیش، محله میرمهنا، میدان هرمز.

  هایپر مارکت کیش؛ مارکت چند منظوره

  از دیگر مراکز خرید کیش که جزو پربازدیدترین و اولین مراکز خرید زنجیره‌ای در جزیره است، می‌توان به هایپر مارکت کیش اشاره کرد. هایپر مارکت کیش که در سال ۱۳۸۱ افتتاح شده است، همچنان با محبوبیت زیاد به کار خودش ادامه می‌دهد. این هایپر مارکت نیز یک مجتمع چند منظوره از تمام چیزهایی است که نیاز دارید. از رستوران‌های معمولی و لوکس تا کافه‌های پر رفت‌وآمد و محصولاتی مانند پوشاک، کیف و کفش، چمدان، اسباب بازی، لوازم خانگی، مواد لبنی، گوشت و پروتئین، لوازم آرایشی و بهداشتی و انواع عینک آفتابی و… .

  اگر در جزیره کیش به دنبال یک هایپر مارکت کامل با تنوع و کیفیت بالای محصولات می‌گردید،  هایپر مارکت کیش بهترین مکان برای شماست.

  اطلاعات بازدید از هایپر مارکت کیش :

  ساعات بازدید : همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب

  قیمت بلیت : رایگان

  آدرس هایپر مارکت کیش : جزیره کیش، خیابان فردوسی.

  لاریسا مال کیش ؛ الماس درخشان جزیره

  گر در کیش به دنبال یک مرکز خرید شیک، زیبا و لوکس می‌گردید، لاریسا مال کیش در انتظار شماست. این مرکز خرید، از محبوب‌ترین و پراقبال‌ترین مراکز خرید کیش به شمار می‌رود که با ظاهر مدرن و زیبای خود در جزیره خودنمایی می‌کند.

  لاریسا مال شامل ۸ طبقه می‌شود که ۳ طبقه آن به پارکینگ و ۵ طبقه آن به بخش تجاری اختصاص دارد. لاریسا مال، می‌تواند یک محیط کامل و جذاب برای مسافران جزیره باشد تا امکاناتی همچون فروشگاه‌های متنوع، سینما، رستوران، شهربازی، سالن کنفرانس و همایش و… را یکجا در اختیار داشته باشند. آفرها و حراجی‌های این پاساژ بسیار مشهور است که گردشگران را به سوی خودش جذب می‌کند.

  مرکز خرید لاریسا مال بهترین انتخاب در جزیره کیش است که نیازهای شما را پاسخ می‌دهد و می‌تواند یک روز از سفرتان را خاص و به یادماندنی کند.

  قیمت بلیت:  رایگان

  لاریسا مال کیش

  بازار پادنا کیش؛ بازار مبلمان

  یکی دیگر از مراکز خرید مهم و محبوب در جزیره کیش، بازار پادنا کیش است که در زمینه مبلمان و لوازم خانگی فعالیت می‌کند. این بازار با ارائه انواع مبلمان کلاسیک، مدرن، راحتی، میز تلویزیون، بوفه، سرویس خواب، میز و … جایگاه ویژه‌ای در میان اهالی کیش دارد. بسیاری از گردشگران جزیره نیز، برای بازدید و خرید محصول، خصوصا جهیزیه عروس، بازار پادنا را انتخاب می‌کنند. باید بدانید که در طبقه همکف بازار، رستوران‌های سنتی وجود دارند که می‌توانید در کنار استراحت، غذاهای محلی جنوب را نیز امتحان کنید. از دیگر نکات مهم و قابل توجه بازار پادنا، وجود پارکینگ است که رفت و آمد را برای اهالی و مسافران آسان می‌کند.

  تنوع و کیفیت محصولات، قیمت مناسب و ظاهر شیک و خاص، باعث شده تا عده زیادی آنجا را برای خرید انتخاب کنند. اگر میهمان جزیره هستید و به دنبال یک دست مبلمان شیک، سرویس خواب زیبا یا سایر محصولاتی از این دست می‌گردید، پادنا را از یاد نبرید.

  اطلاعات بازدید از بازار پادنا کیش :

  ساعات بازدید : همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۳  ظهر و ۱۶ عصر الی ۲۳ شب.

  قیمت بلیت : رایگان

  آدرس بازار پادنا کیش : جزیره کیش، بلوار ایران.

  بازار هرمز کیش

  بازار قدیمی و پر رونق جزیره که با نام بازار هرمز کیش شهرت دارد، از جمله بازارهای مورد اعتماد اهالی کیش است. بازار هرمز، با وسعت زیاد و دارا بودن دو طبقه، باعث شده تا شهروندان و مسافران، به راحتی نیازشان به محصولات مختلف را پاسخ دهند. این بازار ۲۸۳ باب مغازه دارد که هر کدام در زمینه‌ای فعالیت می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا تنوع محصولات ارائه شده، بالا باشد. علاوه‌بر مغازه‌ها، در بازار هرمز کیش، یک کافه و یک رستوران محبوب نیز وجود دارد که مشتریان هر زمان که نیاز به استراحت داشتند می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

  بازار هرمز را در سفر به جزیره زیبای کیش از یاد نبرید.

  بازار هرمز کیش

  اطلاعات بازدید از بازار هرمز کیش :

  ساعات بازدید : همه روزل از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۲۳ شب

  قیمت بلیت : رایگان

  آدرس بازار هرمز کیش : جزیره کیش، حدفاصل میدان‌های المپیک و هرمز، خیابان فرودگاه.

  رستوران های معروف در تورهای کیش

  رستوران های جزیره کیش

  رستوران پدیده شاندیز

  در سراسر کشورهای شعبه های متعددی دارد و جزو بهترین رستوران ها در هر شهری می باشد. رستوران پدیده کیش نیز یکی از 10 رستوران برتر کیش با شیشلیک های بسیار معروف می باشد.

  این رستوران یک نمای لنگر که وزن ۱۰۰ تنی دارد را در خود جای داده است و این نماد زیبایی خاصی به این رستوران بخشیده و آن را به یک جاذبه گردشگری تبدیل کرده است

  داشتن تنوع غذایی بالا، پرسنل خوش برخورد و محیطی آرام، شیک و دلچسب از مهم ترین ویژگی های این رستوران می باشند.

  آدرس رستوران پدیده : کیش- بلوار جهان- پشت هتل مارینا پارک

  رستوران پدیده شاندیز

  رستوران خانه اسپاگتی کیش

  خانه اسپاگتی یک رستوران خیلی دنج می باشد که انواع غذاهای ایتالیایی را سرو می کند. قیمت های این رستوران مناسب هستند و حتی اگر بخواهید می توانید غذای خود را سفارش داده و آن را درب منزلتان تحویل بگیرید.

  رستوران خانه اسپاگتی شب ها برنامه اجرای زنده دارد و مشتریان می توانند در محیطی دنج با خانواده و دوستان خود شام را با موزیکی زیبا میل کنند.

  آدرس : کیش- هتل پارامیس- طبقه زیرزمین

  رستوران خانه اسپاگتی کیش

  رستوران عمو اکبر

  با اینکه رستوران عمو اکبر محیط خیلی لوکسی ندارد اما با این وجود توانسته است محبوبیت زیادی پیدا کرده و به عنوان یکی از 10 رستوران برتر کیش با سایر رستوران های مطرح رقابت کند.

  از مهم ترین غذاهای معروف در این رستوران که مشتریان زیادی دارد می توان غذاهای دریایی تازه از جمله میگو و ماهی با طبخ بسیار عالی را نام برد.

  آدرس: کیش- بلوار فردوسی- روبروی بازار پانیذ-مجتمع حافظ

  شماره تلفن : 0764424396

  رستوران عمو اکبر

  رستوران فودلند

  فودلند یک رستوران بزرگ با مساحت 2000 متر مربع می باشد. این رستوران مجلل در مجاورت ساحل کیش و مرکز تجاری مرجان که از بهترین مراکز خرید کیش می باشد قرار گرفته است.

  این رستوران 3 سالن متفاوت با دیزاین کاملا متفاوت و برای سلیقه های گوناگون دارد و طراحی بی نظیر این رستوران باعث شده که هر فردی در آن آرامش خاصی دریافت کند.

  بیش از 100 نوع غذا، پیش غذا و دسر در این مجموعه سرو می شود و علاوه بر این منویی از برترین فست فودهای برند نیز در این رستوران عرضه می گردد.

  آدرس : بازار مرجان- غرفه های 77 الی 99

  شماره تماس: 07644466360

  رستوران فودلند

  رستوران پایاب کیش

  اگر به دنبال رستورانی با محیط سنتی و غذاهای عالی هستید ما به شما رستوران پایاب کیش را معرفی می کنیم. این رستوران عضوی از مجموعه تاریخی پایاب کیش است و به عنوان یک جاذبه گردشگری برای استفاده مسافران داخلی وتوریست ها تور کیش می باشد.

  پخش موزیک زنده در این محیط آرامش بخش به همراه غذاهای سنتی وبین المللی مختلف و همچنین داشتن چایخانه محیط این رستوران را بسیار خاص نموده است.

  آدرس رستوران پایاب : کیش- میدان المپیک – بلوار المپیک

  شماره تماس:07644423638

  رستوران پایاب کیش

  رستوران کوه نور

  نمای داخلی صخره ای و نورپردازی خاص رستوران کوه نور به همراه منوی متنوع این رستوران را به یکی از بهترین رستوران های جزیره کیش تبدیل کرده است. اگر به دنبال محیطی آرام و دلپذیر برای صرف غذا هستید حتما به این رستوران سری بزنید.

  آدرس: کیش- میدان امیر کبیر

  شماره تلفن رستوران کوه نور کیش: 07644424808

  رستوران کوه نور

  رستوران میرمهنا

  رستوران میر مهنا رستوران معروف در کیش است که با جستجوی بهترین رستوران کیش حتما این رستوران را نیز به شما معرفی خواهند کرد. از مهم ترین دلایل محبوبیت این رستوران می توان موارد زیر را به طور خلاصه نام برد:

  منوی غذایی بسیار متنوع از انواع غذاهای دریایی و کبابی

  کیفیت عالی غذاها

  برخورد بسیار خوب پرسنل و خوشامدگویی و بدرقه در هنگام ورود وخروج از رستوران

  اجرای موزیک زنده گروهی

  محیط آرام و فضایی مدرن و شیک

  مجاورت با خلیج فارس و داشتن دید زیبا سواحل نیلگون خلیج فارس

  آدرس : کیش- نوار ساحلی- جنب هتل تاپ رز

  شماره تلفن: 07644422855

  رستوران میرمهنا

  رستوران رویال استار کیش

  رستوران رویال استار کیش قطعا یکی از 10 رستوران برتر جزیره کیش می باشد. این رستوران ایرانی اروپایی در سال 1391 تاسیس شده است اما به دلیل مدیریت عالی و ارائه خدمات بی نظیر توانسته در همین مدت کم به محبوبیت زیادی بین ساکنین جزیره کیش و مسافرین دست یابد.

  دکوراسیون این رستوران خیلی شیک است و دارای دو محیط جداگانه سرباز و سرپوشیده می باشد. از مهم ترین امکانات این مجموعه می توان به منوی بسیار کامل برای هر وعده، منوی کافی شاپ، پارکینگ، زمین بازی، وای فای، موزیک زنده و رزرو تلفنی اشاره کرد.

  یکی از دلایل دیگری که تاثیر زیادی بر معروفیت رستوران رویال استار گذاشته است برخورد بسیار خوب پرسنل می باشد، البته قابل ذکر است که هزینه این رستوران تا حدی گران می باشد.

  آدرس: کیش- بلوار صدف- فاز 1- ساختمان بساک- طبقه 3

  شماره تماس: 07644441053

  رستوران توتی فروتی کیش

  رستوران توتی فروتی قطعا جزو یکی از 10 رستوران برتر جزیره کیش می باشد. این رستوران از سال 1384 شروع به کار کرده است .

  این رستوران یکی از جاذبه های توریستی تورهای کیش بوده و در بهترین و پرترددترین نقطه از سطح جزیره یعنی در کنار دریا و در مجاورت اسکله تفریحی جدید جزیره کیش قرار گرفته است. پشت بام این ساختمان به طور کامل با چوب ساخته شده است و مکانی جذاب با دید کامل به دریا می باشد.

  آدرس رستوران توتی فروتی: کیش- انتهای بلواردریا

  شماره تماس: 0767698454

  رستوران توتی فروتی کیش

  رستوران نهنگ سفید

  معماری اسن رستوران به صورت یک نهنگ سفید می باشد و در این رستوران میتوانید به دنبال بهترین غذاهای دریایی بگردید. علاوه بر این منوی کاملی از انواع غذاهای ایرانی و بین المللی در این رستوران معروف یافت می شود.

  این رستوران در کنار دریا واقع شده و دارای ویو بسیار جذابی می باشد و یکی 10 رستوان برتر کیش البته باید بدانید که غذاهای آن غالبا گران می باشند.

  آدرس: کیش- پشت بازار مریم- نوار ساحلی

  تلفن: 07647693754

  رستوران نهنگ سفید

  رستوران هشتگ

  رستوران هشتگ را می‌توان به دلیل فست فودهای کم‌نظیرش در زمره بهترین رستوران های کیش به حساب آورد. این رستوران دارای دو منوی غذاهای ایرانی و فست فودها بوده که البته فست فودهای آن از شهرت بیشتری برخوردارند.

  ظرفیت رستوران هشتگ در حدود ۸۰ نفر است و فضای بسیار شیک و مدرنی دارد. تمام دیوارهای این رستوران با علائم راهنمایی و رانندگی و پلاک ماشین تزیین شده‌اند تا به تمایز آن نسبت به سایر رستوران‌ها کمک کنند. از معروف‌ترین غذاهای رستوران هشتگ می‌توان به همبرگر، پیتزا پپرونی، پیتزا مدیترانه‌ای و سیب زمینی سرخ کرده آن اشاره کرد. پس اگر دلتان برای یک غذای فست فودی خوشمزه لک زده است، هشتگ برای شما بهترین انتخاب است.

  آدرس رستوران هشتگ: بلوار امیرکبیر، روبروی کارتینگ، ساختمان هدیش

  تلفن: 07644467636

  رستوران هشتگ

  رستوران سالود

  یکی از رستوران‌های جدید و لوکس جزیره کیش که غذاهای ایرانی و فرنگی را به بهترین شکل ممکن برای مشتریان خود طبخ می‌کند، رستوران سالود بوده که تراس زیبای آن تجربه یک خاطره فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.

  این رستوران از تنوع غذایی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و منظره بسیار چشم‌نوازی دارد. برخورد پرسنل رستوران سالود بسیار مودبانه است و اجرای موسیقی زنده از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که غذاهای این رستوران قیمت نسبتا بالایی دارند. ساعات کاری این مجموعه از ۱۲ الی ۱۶ به صرف ناهار و ۲۰ الی ۱۲:۳۰ به صرف شام است.

  آدرس رستوران سالود: جاده جهان، جنب کلبه هور

  رستوران سالود

  رستوران دارچین

  رستوران دارچین را می‌توان به دلیل داشتن غذاهای متنوع و باکیفیت در زمره بهترین رستوران های کیش به حساب آورد. این رستوران دارای فضایی آرام و دنج بوده و طرفداران زیادی دارد.

  انواع مختلفی از غذاها اعم از کباب، ماهی شیر، ته‌چین، لوبیا پلو، عدس پلو و سایر موارد در این رستوران طبخ می‌شوند، اما استیک آن شهرت خاصی دارد. رستوران دارچین دارای پارکینگ اختصاصی بوده و قیمت غذاهای آن هم مناسب است. بد نیست بدانید که این رستوران منوی صبحانه را هم شامل شده و پرسنل آن بسیار خوش‌برخورد هستند. دارچین از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پذیرایی از مشتریان خود است.

  آدرس رستوران دارچین: انتهای خیابان اندیشه، روبروی آوای خلیج فارس

  شماره تلفن رستوران دارچین: ۴۴۴۲۰۳۵۷-۰۷۶

  رستوران دارچین

  رستوران بابا قدرت

  اگر اهل تجملات نیستید و می‌خواهید در یک فضای دنج و آرام غذا میل کنید، رستوران بابا قدرت که یکی از بهترین رستوران های کیش به شمار می‌رود، برای شما بهترین انتخاب است. غذاهای این رستوران سنتی بسیار باکیفیت بوده و علاوه بر کیش در چند شهر دیگر ایران هم شعبه دارد.

  پخش موسیقی زنده، وای فای رایگان و پارکینگ اختصاصی از مزایای رستوران بابا قدرت محسوب شده و به شما این امکان را می‌دهد که با آرامش خاطر غذای موردعلاقه خود را میل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما غذاهای این رستوران را امتحان کنید.

  آدرس رستوران بابا قدرت: خیابان رودکی، طبقه زیرین هتل پارمیدا کیش

  شماره تلفن رستوران بابا قدرت: ۴۴۴۶۷۷۰۰-۰۷۶

  رستوران بابا قدرت

  سوغات مخصوص تورهای کیش

  سوغات مخصوص جزیره کیش

  ماهی و میگو

  یکی از بهترین و خوش‌خوراک‌ترین و لذیذترین سوغات این منطقه  که هدیه‌ای از دل خلیج‌فارس است می توان ماهی و میگو را نام برد.خلیج نیلگون فارس یکی از منابع غنی ماهی و میگو در ایران است، شما که به جزیره سفر کردید لذت خوردن ماهی کبابی لب ساحل را چشیده اید پس اگر می‌خواهید دوستانتان هم در این لذت شریک کنید بد نیست که از ماهی و میگوهای جزیره برایشان سوغات ببرید. البته این غذاهای دریایی جز سوغاتی های بندرعباس و استان هرمزگان نیز هست. اگر بتوانید این محصولات را از کیش تهیه کنید بسیار عالی است زیرا تازه تر است و با قیمت مناسب تری تهیه خواهید کرد البته برای حمل و نقل نیز باید از بسته بندی های وکیوم شده استفاده کنید.لازم است بدانید که مشهورترین ماهیان این منطقه می‌توان ماهی تن، سنگسر، ساردین، هامور، سرخو، میش ماهی و مقوا هستند.

  ادویه

  ادویه یکی از سوغاتی های معروف جنوب ایران است که شامل جزیره ی کیش هم میشود. این ادویه ها،ادویه های ترکیبی از هل سبز، ساقه زعفران، فلفل سیاه، دارچین، زیره سیاه، بادیان رومی، میخک، جوزبویا، ریشه جوز، زردچوبه، گشنیز، زیره سبز، گرد لیمو، گل محمدی، مرزه، فلفل قرمز، جوز هندی، کاری، تخم گشنیز، زیره سبز، زنجبیل و آویشن و… غیره است که هر کدام از ترکیبات برای غذاهای مختلف از جمله مزه دار کردن مرغ، ماهی، کتلت، خورش و… میباشد.

  عسل

  یکی از سوغات خاص کیش عسل است چراکه طعم عسل جنوب با عسل‌های کوهستان کاملا متفاوت است زیرا  طبیعت این دو ناحیه را نمی توان با هم مقایسه کرد و لازم است که حتما طعم این عسل‌های متفاوت را بچشید و به عنوان سوغات هم مقداری از آن را خریداری کرده و از عطر و مزه‌ی ناب آن لذت ببرید.

  پوشاک

  یکی از مهم‌ترین سوغاتی‌هایی که گردشگران و مسافران کیش تهیه میکنند، پوشاک است. واردات پوشاک، تعداد مراکز خرید و فروشگاه‌ها و تنوع محصولات و قیمت ها، باعث می‌شود که بسیاری از افراد، لباس را به عنوان سوغات سفر انتخاب کنند. انواع برندهای بین المللی در این جزیره شعبه‌هایی فعال دارند. از جهت دیگر این جزیره از مناطق آزاد ایران محسوب می‌شود و به همین دلیل می توانید بهترین کیفیت را در محصولات آن مشاهده کنید. اگر به دنبال یک سوغات خاص و گران قیمت می گردید تنها کافی است سری به مرکز خرید های لوکس کیش بزنید. این در حالی است که برای گردشگران تور کیش که هزینه‌های سفر خود را مدیریت می کنند و به دنبال سوغاتی مقرون به صرفه هستند هم انتخاب هایی متعدد و فوق العاده وجود دارد.

  خرما

  به طور حتم یکی از محصولات معروف و لذیذ جنوب خرما است و به طور کلی اسم خرمای جنوب که می آید در پس آن نخلستان های سرسبز و استوارش در ذهن نقش می بندد. خرماهایی که در اشکال مختلف بسته بندی یا شاخه ای به بازار عرضه می شود از جمله خارک، رطب، خرمای خشک و خرمای معمولی هستند و سایر فرآورده‌های تهیه شده از آن از جمله چیپس خرما، عسل خرما، شیره‌ی خرما و… هم به وفور در این منطقه عرضه می‌شود. اگر به کیش سفر کردید از خرماهای درجه یک آن برای خود و اقوام فراموش نکنید. اگر بخواهید از فواید خرما بدانید اینطور می توان بیان کرد که خرما سرشار از ویتامین های C ,E ,B ,A می باشد بعلاوه دارای فسفر، منیزیم، کلسیم، آهن و ید است. خرما هم یک غذای کامل است و هم یک سوغاتی فوق العاده!

  صنایع دستی تورهای کیش

  از سوغاتی های مهم هر سفری میتوان به صنایع دستی بومیان آن منطقه اشاره کرد. ازمهم ترین صنایع دستی کیش هم میتوان به شیریکی پیچ که یک هنر دستی است و در اصطلاح محلی گلیم سوزنی نامیده میشود اشاره کرد و از دیگر محصولات دستی سبد و حصیر، کوزه های سفالی، پارچه های گلابتون دوزی و صنایع دستی تهیه شده از پولک، مرجان، صدف،گوش ماهی و بقایای آبزیان مانند آینه ها و جعبه های مزین شده، آویز ها، زیور آلات، مجسمه های ترکیبی و.. میباشد.

  اطلاعات ضروری جزیره کیش

  كدكيش       
  076
  صدا وسیما
  162
  اداره پست
  4421231
  پایانه باربری کیش
  4424115
  سازمان منطقه آزاد كيش
  4422141-2
  پلیس 
  110
  ندای بهداشت
  165
  اطلاعات بندرگاه
  4455564
  ثبت شركتها و مالكيتهای صنعتی
  4423550
  شرکت خدمات گردشگری کیش
  4422993-4
  اطلاعات
  113
  پست
  193
  امام جمعه
  ( اهل شيعه )
  4430088
  جامعه هتلداران
  4422460-2
  شرکت مخابرات
  4422111
  اوراژانس
  115
  دفتر نظارت نیروی انتظامی
  197
  امام جمعه
  (اهل سنت)
  4430229
  دادگستری
  4423377
  شركت آب و برق
  4424881-4
  اطلاعات تلفن
   118
  اطلاعات پرواز
  199
  امور حقوقی و بازرسی
  4423550
  داروخانه پردیس
  4422419
  شركت عمران و خدمات كيش 
  137, 4431970-3
  ساعت گویا 
  119
  امور زنان
  4420341
  انتظامات
  4431790-2
  دانشگاه کیش
  4422299
  شركت مهندسی و عمران 
  4423480
  ندای قرآن
  122
  آموزش و پرورش
  4430026-7
  بخشداری كيش
  4430625
  دفتر اسناد رسمي
  شماره ۲۰ كيش
  4431631
  شکایات بهداشتی
  4432424
  آتش نشانی
  125
  اتفاقات آب
  4424343
  بیمارستان
  4423711
  رادیو کیش
  4422252
  صدا و سیما
   162, 4422151-2
  شركت عمران و خدمات كيش
  137
  اتفاقات برق
   4422626
  پاسگاه رحيمی
  4422143
  روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش
  4422675
  صدور كارت
  4423250
  حمل و نقل 
  141
  اداره امور اقتصادی و دارایی( مالیات )
   4424333
  پاسگاه سفين
  4430242
  سازمان تامین اجتماعی
  4423820-1
  فرودگاه
  4443300
  فرودگاه رزرواسیون
  4443460
  فرودگاه روابط عمومی
  4443301
  کشتیرانی والفجر
  9347692576
  کلینیک خانواده
  4420498
  کنترل ترافیک
  4432028
  کیش گاز 
  4441313
  گمرک بندرگاه
  4422955 
  گمرك سازمان 
  4422577-8
  گمرك فرودگاه 
  4444690 
  مديريت حمل و نقل عمومی كيش 
  4431980 
  مرکز توسعه تجارت کیش
  4421570
  مرکز ورزش و تفریحات سالم 
  4424525-6
  مركز بهداشت كيش 
  4430822, 4430855
  موسسه پیام کیش
  4422740
  نمایندگی وزارت امور خارجه در کیش
  4420734
  نیروی انتظامی 
  4422462
  هلال احمر
  4430415

  آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا در تورهای کیش همراه شما عزیزان است تا لحظات به یادماندنی در این شهر داشته باشید.

  سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید .


  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.