آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تورهای یک روزه گردشگری از شهر تفلیس


تورهای یک روزه گردشگری از شهر تفلیس

تورهای یک روزه گردشگری از شهر تفلیس – بخش اول

تور تفلیس در لیست تورهای پرطرفدار آسیا قرار گرفته است و سالانه افراد زیادی از ایران روانه دیدن شهر تفلیس می شوند. شاید شما هم به تفلیس سفر کرده باشید، ولی با یک بار سفر به تفلیس نمی توان تمام جاذبه های کشور گرجستان را مشاهده و از نزدیک لمس کرد. به دلیل نزدیکی شهر تفلیس به شهرهای تاریخی و دیدنی مانند Gori، Mtskheta ،  Uplistsikhe و همچنین مناطق بکر گرجستان مانند کوه kazbeg، سفرهای یک روزه بسیاری از این شهر امکان پذیر است. اگر مایل به دیدن از این مناطق هستید پیشنهاد می شود یک بار دیگر به تفلیس سفر کنید تا با این مناظر بی نظیر آشتی نمایید.

سفرهای یک روزه گرجستان از شهر تفلیس یک راه بسیار عالی برای آشنا شدن با سبک معماری و سنت های مردم گرجستان است، حتی اگر شما فقط یک روز یا چند ساعت  وقت برای گشت و گذار دارید.

برنامه های جالب برای سفرهای گشت و گذار به شهرها و حومه های آن با راهنما و راننده آماده است تا جالب ترین مکان ها را پوشش دهد، در عین حال غذاهای خوشمزه  محلی و شراب های معروف را فراموش نکنید.

در سفرهای یک روزه شما می توانید با شیوه زندگی واقعی مردم گرجستان آشنا شوید، همچنین از منحصر به فردی و جذابیت شهرها و روستاهای زیبا لذت خواهید برد، سفر به عصر قدیم و معابد و کلیساهای متعدد و در آخرخرید یادگاری و سوغاتی های ارزشمند دستاوردهای این سفرها خواهد بود.

آسمان پرستاره پرشیا گزینه های گوناگونی از سفرهای کوتاه، گشت و گذار و تورهای آخر هفته تفلیس را ارائه می دهد.

گردش یک روزه به شهرهای Uplistsikhe ،Gori و Mtskheta

در این تور یک روزه از تفلیس شما می توانید  از “Mtskheta ” پایتخت باستانی پادشاهان گرجستان برای لذت بردن از زیبایی شگفت انگیز معماری چنین صومعه های باستانی به عنوان Jvari و Svetitskhoveli بازدید کنید. شما همچنین شاهد یکی از قدیم ترین شهرک های گرجستان خواهید بود و سفر خود را در “Gori”، شهر واقع در دره کارتلی به پایان خواهید رساند.

کلیسای جوری

برنامه سفر:

سفرتان از تفلیس آغاز می شود. بازدید از کلیسای جوری “Jvari church”، مهمترین مرکز مذهبی و شاهکار معماری گرجستان اولین مقصد در تور شماست. در اینجا می توانید از منظره نفس گیر بالای کلیسا بر شهر “Mtskheta” لذت ببرید. در ادامه به کلیسای ” Svetitskhoveli” بروید که به عنوان محل دفن لباس مسیح و دومین ساختمان بزرگ کلیسا در کشور گرجستان شناخته شده است. کلیسای جامع به مدت طولانی کلیسای اصلی گرجستان بوده و همچنان یکی از پرنفوذ ترین مکان های عبادت گرجستان تا به امروز است. در ادامه سفر می توانید به منطقه Uplistsikhe، رفته که یک شهر غارنشین باستانی و یکی از قدیمی ترین مناطق شهری در گرجستان است. این شهر مجموعه ای از غارهای مختلف سنگی از قرن 12 تا 17 میلادی را نشان می دهد. در آخر سفر یک روزه خود را، در موزه استالین در شهر” Gori”، که به زندگی جوزف استالین اختصاص داده شده است پایان دهید.

موزه استالین در شهر" Gori"

منطقه Uplistsikhe

گردش یک روزه در کوهستان های Ananuri  و Kazbegi

سفر یک روزه به” Ananuri” و “Kazbegi” از شهر تفلیس به اوج قله ی پر از  برف کوه کازبک، یک منظره ی جادویی را به نمایش می گذارد. در مسیر رفتن، شما شاهد یک مجتمع مینیاتوری “Ananuri” واقع در کنار دریاچه “Jinvali”، رودخانه های کوهستانی و جاذبه های کازبک خواهید بود و از آرامش در کلیسای “Gergeti” که مقصد نهایی سفر است، لذت خواهید برد. در آنجا شما می توانید شاهد منظره ای شگفت انگیز از روستای “Kazbegi” و کوه “Kazbek”باشید.

گردش یک روزه در کوهستان های Ananuri و Kazbegi

برنامه سفر:

مسیر این تور یک روزه از طریق بزرگراه نظامی گرجستان به سمت شمال و مرز روسیه خواهد بود. اولین توقف شما در مجتمع “Ananuri” است، که محل اقامت سابق “Argveti Dukes” بوده است. این مجموعه شامل کلیساها و برج هایی است که به قرن های 16-17 میلادی باز می گردد. در ادامه می توانید به تماشای دو رودخانه کوچک کوهی معروف بروید که معروفیت آن ها به این علت است که رنگ های مختلفی دارند اما حتی پس از ادغام در هم، رنگ خود را حفظ می کنند. پس از آن توقفی کوتاه در  محل”People’s friendship ” خواهید داشت و شاهد منظره ای وسیع از کوه قفقاز خواهید بود. در” Kazbegi”، به دیدن کلیسای” Gergeti holy trinty ” که در ارتفاع 2170 متری  قرار دارد رفته  و از منظره ی خیره کننده ی کوه “kazbegi”لذت ببرید.

مسیر تور کوهستان های گرجستان

کوهستان کازبک

مجتمع "Ananuri"

این مطلب ادامه دارد…

منبع: advantour.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۹ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=85315
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته