آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فیلترها

مدت سفر

نوع سفر

بودجه سفر (تومان)


ایرلاین

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

تور تفلیس


تور گرجستان

2.050.000 تومان

تور گرجستان 98

1

از 3 شب

1398-11-05

تور گرجستان ویژه خرداد

2.850.000 تومان

تور گرجستان ویژه خرداد

1

از 3 شب و 4 روز

1398-03-01

تور تفلیس باتومی

4.500.000 تومان

تور تفلیس باتومی 98

1

7 شب و 8 روز

1398-05-22

تور تفلیس باتومی

4.225.000 تومان

تور تفلیس باتومی

1

7 شب و 8 روز

1398-06-14

تور تفلیس ویژه

2.050.000 تومان

تور تفلیس ویژه

1

از 3 شب

1398-11-14

تور گرجستان 7 شب

2080000تومان

تور گرجستان 7 شب

1

7 شب و 8 روز

1398-09-14

تور گرجستان 3 شب

1910000تومان

تور گرجستان 3 شب

1

3 شب و 4 روز

1398-09-14

تور تفلیس | باتومی پرواز قشم ایر

4838000تومان

آفر تور گرجستان 97

2275000تومان

آفر تور گرجستان 97

1

از 3 شب و 4 روز

1397-11-17

تور گرجستان پاییز 97

1549000تومان

تور گرجستان پاییز 97

3شب و 4 روز

1397-08-01

آفر تور گرجستان پرواز قشم ایر | زاگرس

1445000تومان

تور تفلیس گرجستان

1175000 تومان

تور تفلیس گرجستان

1

3شب و 4 شب

1397-10-30

تور تفلیس

سفر با تور تفلیس ، پایتخت گرجستان یکی از رویارویی ترین شهرهای توریستی جهان و بازدید از جاذبه های گردشگری آن،توریست هایی را از دور و نزدیک به خود جذب کرده است. این شهر چیزی نزدیک به 246 کیلومتر مربع مساحت دارد و ساکنین آن مردمی مهربان و هم نوع دوست هستند که رفتاری خوشایند و توأم با مهمان نوازی در قبال توریست ها از خود نشان می دهند.ساختمان ها با معماری های قرون وسطی در اینجا، بار تاریخی شهر را به خوبی نمایش می دهند.

آشنایی با تور تفلیس

این شهر بزرگترین شهر منطقه قفقاز است که دقیقا در مرکز قفقاز قرار دارد.این شهر به دلیل اجرا شدن همایش های مختلف در آن در بخش شرق اروپا بسیار معروف است.شهر تفلیس در کنار رود متکواری گرجستان قرار گرفته است.
این شهر به دلیل وجود چشمه های آب گرم در آن به نام تبیلیسی نامیده شد . این شهر در طول زمان ها مسیر عبوری امپراتوری های رقیب زیادی بوده است و به عنوان اتصال بین قاره اروپا و آسیا نیز آن را می شناسند.مجسمه های هنری زیبایی که در این شهر وجود دارد آن را به  یک موزه سر گشوده تبدیل نموده است.

آشنایی با تور تفلیس

موقعیت جغرافیایی تور تفلیس

گرجستان جزء کشورهای منطقه اوراسیا است این کشور از شرق و جنوب شرق با آذربایجان،از جنوب با ارمنستان،از جنوب غربی با ترکیه،از غرب با دریای سیاه و از شمال با روسیه هم مرز می باشد.مساحت شهر تفلیس حدودا برابر با 246 کیلومتر مربع است

مردم تفلیس

مردم بومی این منطقه دارای مذهب مسیحی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی می باشند.زبان رسمی مردم نیز زبان گرجی شناخته شده است.واحد پول در تفلیس لاری است .

آب و هوای تور تفلیس

تفلیس دارای آب و هوای متغیریست . به همین دلیل نیاز است تا مسافران حتما شرایط آب و هوایی این شهر را بررسی کنند.
هرچند که سفر به این شهر در همه فصل ها جذابیت خود را دارد.بیشترین درجه هوا در این شهر در ماه آگوست می باشد که دمای هوا حدودا 30 درجه است.اما بهترین زمان را میتوان ماه جولای و ژوئن دانست که همزمان با برگزاری مراسمات و فستیوال های محلی است و دمای هوا 25 درجه میباشد.در ماه می دمای هوا به 20 درجه می رسد و میتوان گفت یکی از بهترین زمان های سفر به این شهر است.

آب و هوای تفلیس

بهترین زمان سفر به تفلیس

بهترین زمان خرید تور تفلیس را باید دو ماه پایانی تابستان یعنی مرداد و شهریور بدانیم. در این زمان آب و هوای تفلیس در بهترین وضع قرار داشته و می توانید از تمام پتانسیل های گردشگری آن بهره مند شوید. با خرید تور تفلیس در ماه های بعدی پس از تابستان، به احتمال زیاد قیمت کمتری پرداخت خواهید کردو در کنار آن بایدخود را برای استشمام خنکای هوای کوهستانی نیز آماده کنید.

جاذبه های گردشگری تور تفلیس

شهر قدیمی تفلیس بارها در طول تاریخ مورد حمله و تخریب قرار گرفته ،باز ساخت و ساز در آن از سر گرفته شده است.اما همچنان اکنون این قسمت از شهر، دیدنی ست و رنگ سرخ ساختمان هایش را جذاب خواهید یافت.با قدم زدن میان کوچه های شهر قدیمی، می توانید صدای تاریخ شهر را به خوبی بشنوید.
اما نماد شهر تفلیس، مجسمه مادر است که خود مردم شهر به آن کارتلیس می گویند. این مجسمه بر فراز تپه ی سولولاکی واقع شده و شمایل آن با کاسه ای در دست و شمشیری که افقی در مینه بدنه گرفته، باشکوه به چشم می آید.

جاذبه های گردشگری تفلیس

قلعه ناریکالا تفلیس

قلعه ی ناریکالا  دیگر سازه ای است که باید آن را به نوعی نماد شهر تفلیس بدانیم،به طوری که مردم تفلیس این قلعه را روح شهر خود تلقی می کنند.این قلعه در کوه متاتسمیندا که خود کوهی مقدس در تفلیس است، قرار گرفته و معماری و سرگذشت آن، دنبال کردنی است.

قلعه ناریکالا تفلیس

دریاچه لیسی تفلیس

دریاچه زیبای لیسی در تفلیس، برای گذراندن یک بعد از ظهر عالی خواهد بود.فضای دیدنی این دریاچه و محوطه کناره آن، در بیشتر ایام سال مردم تفلیس و توریست ها را به خود جذب می کند. در اینجا می توانید پیک نیک برپا کرده و یا به دوچرخه سواری در محوطه بپردازید.همین طور حمام آفتاب و شنا در صورت مساعد بودن آب و هوا، گزینه هایی عالی خواهند بود.

دریاچه لیسی تفلیس

در مرکز منطقه تاریخی تفلیس و در فاصله نه چندان زیادی از قلعه ناریکالا، به مسجد جامع می رسید.رنگ آبی کاشی کاری های آن، سبک معماری اسلامی را به خاطر آورده و مناره قرمز رنگ و هشت ضلعی اش، برای همیشه در خاطرتان خواهد ماند.

حمام 1500 ساله تفلیس

حمام های 1500 ساله تفلیس در آبانتوبانی نیز داستان خود را دارند.این حمام های حرارتی به شکل گنبدهایی هستند که در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و در طول تاریخ شهرت زیادی به خود اختصاص داده اند. البته اکنون تعداد کمی از 63 حمام اولیه بر جای مانده و عده زیادی از آن ها تخریب شده اند. گذشته از سازه های تاریخی، در این شهر حتما از پلی که روی رودخانه کورا قرار گرفته
و تفلیس قدیم را به تفلیس جدید متصل می سازد، دیدن کرده و از روی آن عبور کنید. این پل 150 متر طول داشته و زمان افتتاح آن به سال 2010 میلادی بازمی گردد. انحنای آن سبک مهندسی معماری خاصی را نشان داده و این پل به واقع بخشی از هویت تفلیس را تشکیل داده است.

حمام 1500 ساله تفلیس

کلیسا آنچیسخاتی

توصیه می کنیم از کلیسای قرن ششمی آنچیسخاتی دیدن کنید.این کلیسا که به کلیسای مریم مقدس مشهور است،در شمار کلیساهای ارتدوکس قرار داشته و بنای آجری آن، روح تاریخی سازه را به خوبی بازتاب می دهد.داخل این کلیسا تابلوهای متعددی از شمایل های مریم مقدس و مسیح (ع) و سایر نمادهای مذهبی را آویخته به دیوارها می بینیم.

کلیسا آنچیسخاتی

کلیسای سامبا

دیگر کلیسای دیدنی و ارزشمند در تور تفلیس، کلیسای اسمیندا سامبا بوده که عنوان بزرگترین کلیسای سراسر کشور گرجستان را به خود اختصاص داده است.این کلیسا در بلندای تپه سنت الیاس واقع شده است و یکی از مرکزی ترین بناهای شهر تفلیس به حساب می آید. برای وارد شدن به این کلیسای بزرگ باید از ردیف پله ها بالا رفته و خود را در مقابل ساختمانی عظیم می بینید که به شکل لایه لایه ساخته شده است و برج مرتفع آن، چشمگیر به نظر می رسد.

کلیسای سامبا

باغ های بوتانیکال تفلیس

بوتانیکال گاردن یا باغ های گیاه شناسی تفلیس، محلی عالی برای رها شدن در دامان طبیعت و همین طور شناخت گونه های گیاهی منحصر به فردی است که در اینجا جمع شده و نگهداری می شوند. جالب است بدانید که این باغ، پیش از سال 1845 میلادی تنها در انحصار خاندان سلطنتی بود و مردم عادی اجازه ورود به آن را نداشتند.اما از آن زمان به بعد ورود به باغ بوتانیکال برای عموم آزاد شده و توریست های زیادی به شوق بازدید از آن به تفلیس سفر کردند.

باغ های بوتانیکال

پارک ویک نیز دیگر جاذبه طبیعت گردی در تور تفلیس است.این پارک در خیابان چاوچاوادزه قرار گرفته است و فضایی سرسبز در زمینی به مساحت 200 هکتار دارد.این پارک در قرن بیستم میلادی ساخته شده است و فاصله کمی از دریاچه لاک پشت دارد.کلیسای متخی در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است و مجاورت آن بر رود کر، موجب جذابیت افزون تر این بنا شده است.در محوطه داخلی این کلیسا، با تزئینات سقفی و تابلوهای نقاشی دیواری نفیسی روبرو می شوید که جذابیت آن را دو چندان کرده اند.در کلیسای متخی می توانید از آرامگاه سنت شوشانیک نیز دیدن کنید. سنت شوشانیک را باید اولین شهید گرجی دانست که نزد مردم گرجستان احترام زیادی دارد.

موزه های تفلیس گرجستان

اگر قصد موزه گردی در تور تفلیس را دارید، موزه ملی گرجستان در این شهر را به شما پیشنهاد می کنیم.این موزه دارای گنجینه ای از آثار هنری و عتیقه های باستانی گرجستان است و در آن اشیائی از عصر برنزی را خواهید یافت.از این موزه گذشته، توصیه می کنیم که حتما از موزه روباز قوم نگاری تفلیس در پارک ویک نیز دیدن کرده و سبک زندگی سنتی مردم آن را بشناسید.این موزه به 10 ناحیه مختلف رده بندی شده و در هر یک از قسمت ها با بخشی از شکل زندگی مردم گرجستان آشنا می شوید.

موزه های تفلیس گرجستان

دریاچه لاک پشت ها

دریاچه لاک پشت دیگر فضای دیدنی این شهر است که در ارتفاع 686 متری از سطح دریا واقع شده است.در کنار این دریاچه رستوران ها و کافه های متعددی قرار دارد و فرصتی عالی برای چشیدن طعم های گوناگون در اختیار شما قرار می دهد. این دریاچه در بخش غربی شهر قرار گرفته است و البته در آن خبری از لاک پشت ها نیست.بلکه علت نامگذاری این دریاچه به اسم دریاچه لاک پشت، فرم آن است که از ارتفاع به شکل یک لاک پشت دیده می شود.

باغ وحش تفلیس

باغ وحش تفلیس فرصتی عالی برای یک گشت بعد از ظهر یا صبح است.این باغ وحش در سال 1927 میلادی ساخته شده و وسعت آن به 120 هکتار می رسد. لازم به ذکر است که این باغ وحش در سیل 2015 تفلیس، صدمات بسیاری دید و از دوران اوج خود فاصله گرفت.

تفریحات در تور تفلیس

در تور تفلیس در فضاهای طبیعی تفریح کنید ، به کلیسا و موزه رفته و لذت ببیرید.همین طور قدم زدن در شهر قدیمی تفلیس، حال و هوای خود را خواهد داشت.در اینجا اگر مایل به خرید یا حتی گشت زنی در مراکز خرید باشید، مرکز خرید تفلیس مال،مرکز خرید ایست پوینت، مرکز خرید کارواسلا و خیابان پکینی هر یک در نوع خود عالی هستند.

تفریحات

انواع تورهای تفلیس

برای سفر به تفلیس می توانید از خرید انواع تورهای تفلیس بهره مند شده و در هر چهار فصل سال، تورهای این شهر زیبای گرجستان را خریداری کنید.همین طور هر ساله تور ویژه نوروز تفلیس نیز ارائه شده و با شرایط استثنائی و گشت های ویژه،پذیرای توریست های خوش قریحه ایرانی است.

بهترین رستوران های تفلیس

رستوران

رستوران شاوی لومی : در این رستوران انواع غذاهای گرجی یافت می شود.سبک خاص و جالب این رستوران و نمای آجری داخل آن، فضای ویژه ای به وجود آورده است.

رستوران پورپور : یکی از معروفترین رستوران های گرجستان است که غذاهای گوشتی خیلی مشهوری را داراست.

رستوران شاکمن : این رستوران دارای غذاهای متنوع گرجیست و تفاوت آن با رستوران های دیگر این است که در زمان غذا خوردن میتوانید از موسیقی های گرجی هم لذت ببرید.

صنایع دستی و سوغات تفلیس

صنایع دستی در تفلیس بسیار متنوع و متفاوت است.و به قول معروف دست مسافر برای خرید سوغات باز است.صنایع تفلیس با طرح و رنگهای متفاوت و زیبا که شامل گلیم هایی با رنگ های جذاب،بشقاب های رنگارنگ،مجسمه های فلزی و چوبی، کلاه های نمدی و لباس های ضخیم از جنس پشم بز،اشیاء تزئینی مانند خنجر و شمشیر یا پیاله های از جنس شاخ گاو و بز کوهی همگی یادگارهایی از تفلیس است.

صنایع دستی و سوغات تفلیس

اقامت در تور تفلیس

ایرانیان عزیز برای سفر به کشور گرجستان نیازی به اخذ ویزا از سفارت این کشور ندارند و ویزای توریستی آن ها در مرز ورودی کشور گرجستان داده خواهد شد.شما با در اختیار داشتن پاسپورت ایرانی دارای اعتبار، می توانید تا 45 روز در گرجستان و شهر تفلیس حضور داشته باشید.

اقامت در تور تفلیس سفر به کشور گرجستان

تلفن های مهم و ضروری در تور تفلیس گرجستان

فوریت های پلیس = 112
آتش نشانی = 011
پلیس = 022
آمبولانس = 033
اطلاعات فرودگاه = 2310421 – 2310341
ایستگاه قطار = 1331