آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور دریاچه چورت


تور دریاچه چورت

تور دریاچه چورت

دریاچه چورت در کیاسر یکی از زیباترین دریاچه های کم عمق منطقه محسوب می شود. اگر به خرید تور دریاچه چورت علاقه مند هستید، جالب است بدانید که این دریاچه به نام دیگر میانشه نیز خوانده می شود.

معرفی دریاچه چورت

دریاچه چورت یا میانشه به اندازه ی 10 کیلومتر دورتر از روستای چورت واقع شده است.این دریاچه مساحتی نزدیک به 2.5 هکتار دارد و در طبیعتی بی نقص و فوق العاده ظریف جای گرفته است.

جالب است بدانید که دریاچه ی چورت در سال 1318 به وجود آمد و علت ایجاد آن زلزله ای بود که سبب شد رودخانه ی پرآب کیاسر در منطقه ی فعلی دریاچه محدود شود و این دریاچه را به وجود بیاورد.

معرفی دریاچه چورت
معرفی دریاچه چورت

با توجه به عمق کم دریاچه ی چورت، اینجا شرایط خاصی برای گردشگران به وجود آورده است و می توانید با اطمینان خاطر به آب زده و از طراوت شگفت انگیز آن لذت ببرید.

اگر چه دریاچه ی چورت قدمتی کمتر از 100 سال دارد، اما اگر خوب به داخل آب بنگرید انواع  ماهی های رنگارنگ را داخل آن خواهید یافت. این ماهی ها عموما به وسیله ی محلی ها به داخل دریاچه ریخته شده اند و بر اثر تکثیر و تولید مثل انبوهی از آبزیان را در دریاچه ی چورت فراهم آورده اند.

اگر تصمیم به خرید تور دریاچه چورت گرفته و به این حوالی سفری یک روزه داشتید، به خاطر داشته باشید که در کنار دریاچه زیبای میانشه به کشف صدای پرندگان و نوای جیرجیرک ها مشغول شوید و نسیم خنکی که برگ ها را به رقص درمی آورد را کشف کنید.

اگر بخواهیم به گونه های گیاهی موجود در اطراف دریاچه ی چورت بپردازیم، بارزترین گونه ها را درختان گردو، پونه و ازگیل تشکیل می دهند.

همین طور بوته های مختلف را می یابید که قدم زدن میان آن ها حس یکی شدن با طبیعت را بازمی آفریند.

سکون آب دریاچه ی چورت
سکون آب دریاچه ی چورت

سبزی بی حد و حصر اطراف و سکون آب دریاچه ی چورت، باعث می شود که در اینجا حسی عجیب و غریب داشته باشید. همه چیز به نوعی جادویی و خیال انگیز به نظر می رسد و سکوتی که همه جا را فرا گرفته تنها با صدای بال پرندگان و یا تکان خوردن شاخ و برگ درختان شکسته می شود.

هیچ چیزی از عصر ماشینی، فلز و آهن در این منطقه دیده نمی شود و هر چقدر که چشم کار می کند، پوشش گیاهی غنی و سبزی بی پایان است.

خرید تور دریاچه ی چورت

دریاچه ی چورت در مسیر جاده ی ساری به سمت کیاسر، در دهستان گرماب قرار گرفته است و مسافران شمال کشور، باید حتما زمانی را برای بازدید از این دریاچه و محوطه ی آن اختصاص دهند.

روستای چورت نیز در نوع خود فوق العاده دیدنی ست و از گشت و گذار در آن لذت زیادی خواهید برد. به ویژه آن که در این روستا می توانید به سراغ چند رستوران محلی رفته و از غذاهای مخصوص منطقه بهره مند شوید. لبنیات محلی روستای چورت زبانزد است و فراموش نکنید که حتما طعم بی نظیر و اصیل آن ها را بچشید.

خرید تور دریاچه ی چورت
خرید تور دریاچه ی چورت

بیشتر مسافران میل دارند در حاشیه ی دریاچه ی چورت بساط پیک نیک و کمپینگ را برپا کنند و غالبا در سفر به این توریست هایی را می بینیم که در فضای شگفت انگیز منطقه، آرامش و آسایش را بازیافته و خود را در آن رها کرده اند.

برای خرید تور طبیعت گردی دریاچه ی چورت می توانید به صفحه تورهای داخلی- تورهای طبیعت گردی مراجعه نموده و تور مورد نظر خود را رزرو نمایید.

همین طور در این صفحه می توانید دیگر تورهای طبیعت گردی یک روزه ی آسمان پرستاره پرشیا را مشاهده نموده و در صورت نیاز راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته