آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور طبیعت گردی یک روزه ماسوله


تور طبیعت گردی یک روزه ماسوله

تور طبیعت گردی یک روزه ماسوله

ماسوله یکی از مناطق و شهرهای قدیمی در شمال کشور است که در دسته ی تورهای طبیعت گردی یک روزه جای می گیرد. تور ماسوله را می توانید از صفحه ی تورهای داخلی یک روزه ی ما رزرو نموده و خریداری نمایید.

شهر تاریخی ماسوله در بخش جنوب غربی گیلان واقع شده است و فاصله ی آن از شهر فومن به اندازه ی 36 کیلومتر می باشد.

در تور یک روزه ی ماسوله به روستای پلکانی رفته و از آن جا برای بازدید از فومن رهسپار می شوید. همین طور خرید در رودبار در برنامه ی گردشگری شما قرار خواهد داشت.

در ماسوله به چهار محله به نام های خانه بر، مسجد بر، کی سر و اسد محله برخورد می کنید که هر یک به بازار اصلی شهر می رسند.

هوای ماسوله بسیار تازه و پاک بوده و شش هایتان را وادار می کند تا به وسعت طبیعتی که مقابلش قرار گرفته اید، باز شده و تنفسی پاک و فرح بخش را تجربه کنند.

گشت در روستای پلکانی ماسوله

سبک معاری در ماسوله سبب شده است که این شهر به عنوان یکی از دیدنی ترین شهرهای تاریخی شمال کشور به حساب بیاید. زمانی که به ماسوله سفر می کنید، علاوه بر لذت بردن از طبیعت بکر و تازه ی این منطقه، جذب گونه ی معماری و ارزش تاریخی بناهای آن در روستای پلکانی نیز خواهید شد.

خانه ها در ماسوله به شکل پلکانی و در شیب ساخته شده اند. موضوع حیرت انگیز در معماری این خانه ها، به آن جا برمی گردد که سقف های خانه های پایینی به عنوان پیاده رو و محل عبور در مسیر بالایی مورد استفاده قرار می گیرند.

مردم ماسوله مردمی بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و به زبان شیرین تالشی صحبت می کنند. دست فروش هایی که انواع سبزیجات و میوه های تازه را در مسیرهای عبور به فروش می رسانند، رنگ و بوی شادی آور و نشاط بخشی به ماسوله می دهند.

گشت در روستای پلکانی ماسوله
گشت در روستای پلکانی ماسوله

گشت و گذار در شهر زیبای فومن

همان طور که گفتیم فومن در 36 کیلومتری ماسوله قرار دارد و زمانی که با تور یک روزه ی ماسوله به این منطقه از جنوب غربی گیلان سفر می کنیم، حتما برنامه ی گشت در فومن را نیز خواهیم داشت.

فومن به شهر مجسمه ها شهرت دارد و در آن می توانید علاوه بر پوشش گیاهی بکر و دیدنی، از مجسمه های متعدد، جنگل ها و مراکز تفریحی و بناهاب تاریخی و باستانی دیدن نمایید.

قلعه رودخان و پارک فومن از مشهورترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند. همین طور اگر فرصت داشته باشید، روستای فوشه نیز جایی به غایت دیدنی و زیباست که هر منظره از آن مانند کارت پستالی رویایی می ماند.

غار خون فوشه، بقعه ی سبز قبا، سیاه مزگی، چشمه آب معدنی علی زاخونی و زمزمه و … از دیگر دیدنی ها و جاذبه های گردشگری فومن می باشند.

طبیعت گردی ماسوله
طبیعت گردی ماسوله

خرید در رودبار

اما یکی از هیجان انگیزترین بخش های سفر چه در سفرهای لوکس خارجی و چه در سفرهای کوتاه مدت و یک روزه ی داخلی، به زمان خرید مربوط می شود.

خرید کردن همیشه و همه جا با لذت فراوانی همراه است و نمی توان هیچ سفری را بدون گذراندن ساعاتی مخصوص خرید، کامل دانست.

وقتی برای خرید کردن به رودبار می روید، صنایع دستی و محصولات خوراکی منحصر به فرد این منطقه مجذوبتان خواهد ساخت.

آب و هوای رودبار و غرفه های فروش محصولات محلی آن، ساعاتی پر از هیجان و شادی فراهم می آورد و به عنوان حسن ختام تور یک روزه ی ماسوله عالی به نظر می رسد.

در صورتی که می خواهید سفری کوتاه به یکی از زیباترین مناطق شمالی کشور داشته باشید، تور یک روزه طبیعت گردی ماسوله انتخابی استثنائی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته