آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور لاویج در شهرستان نور


تور لاویج در شهرستان نور

تور لاویج در شهرستان نور

تور لاویج در شهرستان نور شهرستان نور از مناطق بسیار زیبای شمالی کشور محسوب می شود و با خرید تور لاویج می توانید به یکی از دیدنی ترین و رویایی ترین بخش های آن سفر کنید.

تور یک روزه ی طبیعت گردی لاویج شما را به میان طبیعت بکر و زنده ی بخش جنوبی چمستان در شهرستان نور می برد.

در جاده ی چمستان به اندازه ی 3 کیلومتر که پیش بروید، به دوراهی خواهید رسید. با کج کردن مسیر به جاده ی فرعی آسفالته، پارک جنگلی کشپل را پشت سر گذاشته و به روستای دیدنی و خیال انگیز لاویج قدم می گذارید.

معرفی تور لاویج

روستای لاویج دارای آب و هوایی فوق العاده بوده و در هر فصل از سال که به این منطقه سفر کنید، جاذبه های خاص خودش را دارد.

اینجا به لحاظ توریستی همیشه مورد توجه قرار داشته است و به همین دلیل رستوران های محلی و اقامتگاه های کلبه ای و ویلاهای جنگلی اش زبانزد می باشد.

معرفی تور لاویج
معرفی تور لاویج

همیشه روستای لاویج را مملو از مسافرانی خواهید یافت که به جستجوی طبیعت زنده و حال و هوای دهستان های شورانگیز شمال کشور، به این جا سفر کرده اند.

با خرید تور لاویج از میان تورهای یک روزه طبیعت گردی، فرصت خواهید داشت که یک روز کامل را در طبیعت پویا و سرسبز این روستا غرق شده و تمام دغدغه های دنیای بیرونی را فراموش کنید.

آبشار لاویج

در برنامه ی تور یک روزه ی لاویج، به آبشار دیدنی و مشهور لاویج نیز سر خواهیم زد. این آبشار در جاده ی چمستان به لاویج قرار گرفته است و زمانی که از پارک جنگلی کشپل عبور کنید، نرسیده به روستای دینکوه، آبشار لاویج را  مشاهده خواهید کرد.

آبشار لاویج
آبشار لاویج

همین طور رودخانه ی زیبای لاویج نیز بسیار دیدنی ست و آب زلال و پرطراوت آن، تازگی را دوباره برایتان زنده خواهد کرد. رودخانه ی لاویج در مسیری به طول 38 کیلومتر جریان دارد و سرمنشاء آن دامنه های قسمت شمالی کوه گرک می باشد. این روخانه از روستای آغوزکتی عبور کرده و در لاویج به دو مسیر جداگانه تقسیم می شود. مسیر شرقی آن رستم رود نام داشته و مسیر غربی نیز لاویج رود می باشد. لاویج رود در مسیر خود روستاهای نانواکلا و سیاه کلا را پشت سرگذاشته و در نهایت به دریا ختم می شود.

فیل سنگی لاویج

یکی دیگر از دیدنی هایی که در تور طبیعت گردی لاویج به بازدید آن خواهیم رفت، فیل لنگی لاویج می باشد. این فیل سنگی که در واقع قطعه سنگی حجیم است، افسانه های متعددی پشت سر خود دارد و مردم محلی داستان های زیاد و در عین حال عجیبی درباره ی آن نقل می کنند. اگر به شنیدن عجایب و افسانه ها علاقه مند هستید، حتما از محلی های منطقه درباره ی فیل سنگی لاویج بپرسید…

اصلی ترین افسانه ای که بومیان لاویج در خصوص فیل سنگی می گویند، به این ماجرا برمی گردد که گویی امام حسن (ع) به این روستا در طول عمر خویش سفری داشته اند. اتفاقا در همان زمان یک فیل فوق العاده بزرگ و وحشی از هندوستان به این منطقه آمده و امام حسن (ع) که وحشت مردم را از این فیلم مشاهده می نماید، آن را به سنگ تبدیل می سازد.

فیل سنگی لاویج
فیل سنگی لاویج

پس از این داستان، مردم لاویج اعتقاد دیگری نیز دارند و آن این است که اگر شخصی بخواهد فیل سنگی سیاه را به هر نوعی تخریب کرده و یا صدمه ای به آن وارد کند، مارهای افعی به او حمله کرده و جانش را می ستانند.

در واقع آن ها می گویند که افعی ها نگهبان فیل سیاه سنگی هستند و به همین دلیل به توریست ها توصیه می کنند که از به این فیل سنگی نزدیک نشوند.

اگر تصمیم به خرید تور لاویج گرفته اید، به خاطر داشته باشید که حتما از آبگرم و آب های معدنی این روستا نیز، در صورتی که شرایط آب و هوایی اجازه داد، استفاده نمایید.

برای رزرو تور لاویج به صفحه ی تورهای طبیعت گردی یک روزه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته