هیجان در تور کویرگردی مرنجاب

تور کویر مرنجاب

اگر می خواهید سفر داخلی کوتاه مدت به یکی از نقاط گردشگری جذاب ایران داشته باشید، تور کویر مرنجاب را به عنوان یک تور کوتاه مدت طبیعت گردی پیشنهاد می کنیم.

کویر مرنجاب از زیباترین کویرهای ایرانی ست که مجموعه ی ارزشمندی از دیدنی ها و تفریحات توریست پسند را در خود جای داده است.

کویر مرنجاب کجاست؟
کویر مرنجاب کجاست؟

کویر مرنجاب کجاست؟

کویر مرنجاب به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در استان اصفهان محسوب می شود. این کویر زیبا و خوشرنگ در بخش شمالی شهرستان آران و بیدگل واقع شده است.

این کویر از بخش شرقی به بند ریگ و پارک ملی کویر می رسد که در نوع خود فوق العاده دیدنی هستند. در بخش غربی آن کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره قرار گرفته اند. در شمال آن نیز دریاچه ی زیبای نمکی آران را می بینید و در جنوب این کویر نیز شهرستان آران و بیدگل را می یابید.

در تور کویر مرنجاب، بی انتهایی از شن های روان را مشاهده می کنید که زیبایی شان تصور هر چیز سحرانگیزی را محتمل می سازد. شاید اینجا ناگهان یک چراغ جادویی ظاهر شود و یا این که در دوردست ها عمارتی عجیب و غریب را تخیل کنید.

تور گردشگری سافاری
تور گردشگری سافاری

تور گردشگری سافاری در کویر مرنجاب از تفریحات هیجان انگیزی ست که بیشتر گردشگران از آن استقبال می کنند. با تور سافاری بارها و بارها از تپه های شنی بالا رفته و باز پایین خواهید آمد.

کویر مرنجاب دارای پوشش گیاهی بسیار دیدنی می باشد و در این منطقه برخی از گیاهان با خواص دارویی نیز یافت می شوند.

اگر نسبت به گیاهان به خصوص گیاهان مناطق گرم و خشک شناخت داشته باشید، کشف انواع گیاهی موجود در کویر مرنجاب برایتان بسیار جذاب خواهد بود.

جانوران بومی
جانوران بومی

به علاوه در پیچ و خم شنزارها و پستی و بلندی های کویر جانوران بومی نیز زندگی می کنند. اگر شانس داشته باشید شاید بتوانید یک روباه صحرایی را در این حوالی بیابید. یا تیزی پرواز یک عقاب در آسمان صاف فراز سرتان را تشخیص دهید.

در مناطقی از کویر مرنجاب که حتما تور لیدر در مورد آن توضیح خواهد داد، گرگ و شغال و حتی گونه ای از کفتارها زندگی می کنند.

حیوانات بومی کویرها که جزئی جدایی ناپذیر از آن هستند یعنی آفتاب پرست، مارمولک و مارهای مختلف نیز همان طور که انتظار داریم، در کویر مرنجاب پیدا می شوند.

جاذبه های گردشگری تور کویر مرنجاب
جاذبه های گردشگری تور کویر مرنجاب

جاذبه های گردشگری تور کویر مرنجاب

با خرید تور یک روزه کویر مرنجاب برنامه گردشگری در چاه کنجه، خطب شکن، منطقه ارغوانی قلعه شاه عباسی، رمل های شنی، دریاچه نمک و … را سپری می کنید.

فراموش نکنید که در تورهای کویرگردی و به خصوص تور کویر مرنجاب تماشای طلوع و غروب خورشید را از دست ندهید. بهترین چیزی که در کویر انتظار گردشگران را می کشد، طلوع و غروب خورشید و شب های پرستاره است.

شب های کویر و آسمان پرستاره ی آن، به شکلی ست که گویا بازتاب درخشش شن های روان را در بستر آسمان می بینید.

به جز این ها در تور کویر مرنجاب حتما به سراغ دریاچه نمک آران و بیدگل نیز رفته و از این دریاچه نیز دیدن کنید.

دریاچه ی نمک آران و بیدگل
دریاچه ی نمک آران و بیدگل

البته توقع نداشته باشید که دریاچه ی نمک آران و بیدگل را یک دریاچه پرآب بیابید. این دریاچه اگرچه بر اثر بارش ها چند سانتی متر آب می گیرد، اما آفتاب کویر خیلی زود این آب را تبخیر کرده و در جای آن مسیرهای نمکی فوق العاده زیبایی بر جای می گذارد.

با وجود این که آب دریاچه ی نمک آران و بیدگل در بهترین حالت به بیش از چند سانتی متر نمی رسد، اما عمق نمک آن تا 54 متر می تواند پیش رود.

محل اقامت و استراحت مسافران تور کویرگردی مرنجاب، استراحتگاه عباسی خواهد بود. در این جا ساعات خوشی را تجربه خواهید کرد و خود را در دل تاریخ و طبیعت بی حد و مرز ایران زمین می یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *