آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فیلترها

مدت سفر

نوع سفر

بودجه سفر (تومان)


ایرلاین

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

تور کویر مصر


هیچ توری برای جستجوی شما پیدا نشد. لطفا فیلترهای جستجو را تغییر دهید و مجددا تلاش کنید.
تور کویر مصر

تور کویر مصر

تور کویرمصر ، یکی از اعجاب آورترین سفرهاست و می توان تور کویر مصر را از بهترین تورهای طبیعت گردی دانست.اگر به آب و هوای کویری و اتمسفر منحصر به فرد آن، علاقه مند هستید،این تور را از جذاب ترین تورهای گردشگری داخلی خواهید یافت.

تور کویر مصر نوروز 1400 آژانس آسمان پرستاره

این کویر در فلات مرکزی ایران قرار گرفته است و از جهت غرب و جنوب غربی و جنوب شرقی با رشته کوه ها احاطه شده.رمل های کویر و تپه های طلایی شن در مصر با منظره ی بینظیر که هوش از سر هر بیننده ای میبرد باعث افزایش جذابیت این تور میشود

تور کویر مصر کجاست؟

کویر مصر منطقه ای کویریست در جنوب شرقی استان اصفهان و در شهرستان خوروبیابانک نام این کویر به دلیل روستایی که در آن قرار دارد به کویر مصر معروف شده است . این روستا در 45 کیلومتری شهری به نام جندق قرار گرفته است. روستای مصر و آسمان پرستاره اش یکی از بهترین فضاهای گردشگری است که بازدید از آن را به طبیعت دوستان توصیه می کنیم.

تپه های شنی تور کویر مصر

تپه های طلایی رنگ شن و ماسه ای در این روستا، مناظری شگفت انگیز خلق کرده اند. تا چشم کار می کند این تپه های شنی ادامه دارد و مجذوب تلالو طلایی رنگشان می شوید. گرمای این شن ها، گرمای آفتاب را در شما بازمی تاباند.

شب های تور کویر مصر

شب های کویر نیز اینجا چیزی متفاوت از هر شب دیگری است.ستاره باران کویر مصر، سقف آسمان را به زمین نزدیک می کند و اگر کمی قوه خیال پردازی داشته باشید،خود را در میان ستاره باران آسمان خواهید یافت.به گفته مسافران، گویی در اینجا فاصله میان زمین و آسمان کم شده و سقف آسمان به زمین نزدیک و نزدیک تر می شود.

اطلاعات روستای مصر و تور کویر مصر

در این روستا چیزی نزدیک به 180 نفر زندگی می کنند.در اطراف روستای کویر مصر، رشته کوه هایی را خواهید دید که رنگ آن ها با رنگ شن های کویری سازگاری دارد.این رشته کوه ها در بخش غربی، جنوب غربی و جنوب شرقی روستا دیده می شوند.در تور کویر مصر تا چشم کار می کند درخت های گز دیده می شوند.همچنین چاه های عمیق آب را در جای جای آن خواهید یافت.

تفریحات تور کویر مصر

قدم زدن با پای برهنه روی شن های گرم،اصیل ترین شکل کویرنوردی است که می توانید در تور کویر مصر کنید.اما از آن گذشته، با شترسواری نیز چیزی اعجاب انگیز در قلب کویر کشف خواهید کرد.هزینه کرایه شتر مبلغ زیادی نیست و شما میتوانید لذت سوار شدن بر روی شتر را تجربه کنید .

اگر به دنبال تفریحی مدرن تر هستید و تورسواری روی شن ها و بالا و پایین رفتن از تپه های شنی که با توجه به کنترل راحت موتور هر گردشگری میتواند آن را امتحان کند، هیجانی فوق العاده خواهد داشت.

دیدنی های تاریخی و تفریحی کویر مصر

روستای مهرجان

روستای مهرجان در شهرستان خور و بیابانک اصفهان و دارای آب و هوای گرم و خشک است.خانه های این مکان از چوب ساخته شده است.همچنین این روستا دارای نخل های بلند و باغ های زیبا است که به جذابیت آن می افزاید.آثار قدیمی و تاریخی این روستا نشان دهنده قدمت زیاد این روستا است.صنایع دستی این روستا گلیم،زنبیل،کلاه حصیری و … هستند.

روستای جندق

در این روستای کویری مسافران میتواند معماری کویر و سبک زندگی مردمان کویر نشین را درک کنند.جایی که ابدا حس خستگی و غریبی به شما نمیدهد.کلمه جندق از جنب دق گرفته شده و به معنای حاشیه کویر و زمین صاف است.

این روستا در زمان های دور در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و محل استراحت کاروان های عبوری بوده.همچنین موقعیت این روستا در مسیر ریگ جن قرار گرفته این روستا با قدمت 2000 ساله و با آثار تاریخی با ارزش و دیدنی که مربوط به دوره های مختلف تاریخ می باشد. 

تور کویر مصر آژانس آسمان پرستاره

از جمله این آثار میتوان به دژ اردبیل یا قلعه انوشیروان ساسانی که مربوط به زمان ساسانیان است اشاره داشت و نکته جالب اینکه در این قلعه هنوز هم زندگی روزانه در جریان است.

روستای گرمه

روستای گرمه در شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان قرار گرفته این روستا زیبایی های فراوان دارد، نخلستان های جذاب و همچنین تالابی که بر اثر چشمه آن شکل گرفته است و توسط نخل ها محصور شده یکی از دیدنی های این روستای چند هزارساله است. 

از دیدنی های دیگر اگر بخواهیم مثال بزنیم میتوان به قلعه ساسانیان اشاره کرد که در مرکز روستای گرمه قرار گرفته و شما در تور کویر مصر میتوانید از آن دیدن کنید.زبان محلی مردم این روستا زبان پهلوی باستان است.

از محصولات و سوغات موجود در گرمه میتوان به نارنج،انگور،انجیر،بادام،خرما اشاره کرد. بهترین زمان بازدید این روستا و رفتن به تورهای کویر مصر را فصل زمستان،بهار،پاییز می دانند.مدت زمان مناسب بازدید روستای گرمه کویر مصر یک تا 3 روز حداکثر گفته شده است.

روستای بیاضه

از روستای بیاضه به عنوان نگینی در دل کویر یاد می شود.روستایی زیبا که در فاصله 400 کیلومتر از اصفهان قرار گرفته است.یکی از روستاهای دیدنی خور و بیابانک روستای بیاضه استکه در 53 کیلومتر جنوب شرقی این شهرستان قرار گرفته است.

این روستا از دور به رنگ سفید مشاهده میشود و علت نامگذاری این روستا هم به همین دلیل است به نمک در زبان عربی بیاض گفته میشود و وجود نمک در خاک روستا باعث سفید دیده شدن آن می شود. ساختار خانه های این کویر عمدتا از خشت و گل ساخته شده ایوان و طاق بلند این خانه ها نقش خنک کننده هوا در تابستان را دارند. 

از دیدنی های این روستا میتوان به قلعه تاریخی بیاضه،ساباط و قنات ها،مسجد جامع و بسیاری جاذبه تاریخی این روستا را به مقصدی جذاب تبدیل کرده است.

نخلستان سوخته

همانطور که گفتیم یکی از سوغات های روستای گرمه خرما است به بار نشستن خرما به درجه حرارتی بالا نیاز دارد و چون کویرهای مرکز ایران دارای زمستان سرد هستند اصولا در آنها خرما به بار نمینشیند اما در گرمه چون زمستان های سردی ندارد دارای نخلستانهای زیاد و خرمای بسیار عالی است. 

نکته قابل توجه این است که درخت خرما در کنار درخت زردآلو بار میدهد. البته نخلستان های این مکان به گونه ایست که نمیتوان بین آنها قدم زد.

چشمه دکتر فیش

چشمه دکتر فیش به عنوان یک محیط درمانی مناسب برای کاهش علائم بیماری های پوستی به صورت موقت شناخته می شود. بیماران میتوانند با مراجعه به این مکان به صورت مجدد بیماری خود را بهبود بخشند. 

عامل تاثیر گذاری این چشمه ماهی های درون آن هستند که با خوردن قسمت های مرده پوست آن ها را از بین میبرند. ولی با قسمت های سالم پوست کاری ندارند.درواقع تغذیه ای ماهی ها قسمت های بیمار پوست انسان است.

ارگ بیاضه

این قلعه در فاصله 53 کیلومتر از خور و بیابانک در روستای بیاضه واقع شده است. ارگ بیاضه دارای بنایی چند طبقه و خندقی عریض و عمیق و مجموعه ای از خشت به هم پیوسته اطرافش است که آن را به بنایی اصیل از کویر تبدیل کرده.
سبک معماری آن مربوط به دوره ساسانی است. ارگ بیاضه در 10 فرسنگی جنوب شرق خوروبیابانک قرار گرفته دور این بنا خندقی با عمق تقریبی 7 تا 13 متر بنا شده است. در داخل اگ بیاضه تعداد زیادی اتاقک و راهرو وجود دارد. چاه ها و کانال داخلی خندق اطراف این ارگ جزو دیگر تجهیزات این قلعه است که میتوان نام برد.

دریاچه نمک خور

دریاچه نمک خور در قسمت مرکز تا جنوب کویر مرکز ایران و در اصفهان قرار دارد. مساحت این دیاچه برابر با 2000 کیلومتر مربع است و بزرگترین دریاچه فصلی نمک ایران شناخته شده است. نسبت به وسعت این دریاچه عمق آن نسبتا کمتر است
و ارتفاع آن حدودا 707 متر بالاتر از سطح آب های آزاد است و جزو کم ارتفاع ترین مکان های قرار گرفته در فلات ایران است.

روستای عروسان

روستای عروسان یکی از روستاهای اصفهان و از توابع شهرستان خور و بیابانک در نزدیکی نائین قرار گرفته است. این روستا دارای بافت کویری و اقلیم گرم و خشک است مصالح به کار رفته در این منطقه شامل گل،خشت،چوب و آجر است.
گویش مردم این منطقه به زبان محلی گرمه ای است. برای رفتن به این منطقه باید با ماشین به روستای فرحزاد در خور و بیابانک بروید و از آنجا به عروسان بروید. شغل اصلی مردمان محلی این منطقه کشاورزی و پرورش شتر است.

قلعه جندق

این قلعه در فاصله 350 کیلومتر از استان اصفهان و در شمال شرقی آن قرار گرفته است. قدمت قلعه جندق به دوره ایلخانی و ساسانی بازمیگردد و مساحت آن 1.5 هکتار است. در قلعه های کویری مردم برای مقابله با عوامل طبیعی محیط و یا جنگ و این گونه موارد در داخل قلعه زندگی میکنند.

چال سلکنون از برنامه های تور کویر مصر 

در جنوب کویر مرکز کشورمان و در شمال روستا مصر قرار گرفته است. در حالت کلی چال به مناطقی میگویند که نسبت به مناطق دیگر در کویر ارتفاع کمتری دارد  به نوعی فرورفتگی های در زمین را به این نام میشناسند. علت معروفیت چال سکنون به این علت است که این فرورفتگی زیبا به وسیله ی تپه های شنی حصار کشیده شده است و مناظر فوق العاده ای را ایجاد کرده است. 

در درون این چال باتلاق کوچکی در داخلش دارد و زمین های دیواره آن از سنگریزه پر شده است.شیب این چاله به صورت مایل و درحدود 30 درجه است. کف این گودال فاقد هرگونه بافت گیاهی است و تپه های ماسه ای پراکنده ای در داخل آن قرار گرفته شده است.

روستای فرحزاد از برنامه های تور کویر مصر 

روستای فرحزاد از زیر مجموعه های استان اصفهان محسوب میشود. در زمان بازدید این روستا شما ناظر شن های روان و رمل های ماسه ای هستید. همچنین اقامتگاه روستای فرحزاد که واقعا دیدنی است که به نام خانه طباطبایی ها و یا بارانداز طباطبایی شهرت یافته است. و توسط همین خاندان اداره میشود.

نارین قلعه از برنامه های تور کویر مصر 

این قلعه قدیمی ترین بنای شهر نائین که قدمت آن مربوط به دوره ساسانیان است. این بنا با 40 متر ارتفاع بعد از مناره مسجد جامع شهر نائین بلندترین مناره این شهر را دارد. نام دیگر این قلعه دژکهن یا کهن دژ می باشد. 

کاربرد این قلعه دقیقا مشخص نیست اما برخی معتقدند که به عنوان آتشگاه استفاده می شده است البته صحبت های دیگری در مورد این قلعه و کاراییش وجود دارد مثل اینکه برای نظامیان منطقه بوده است یا محل حکمرانان بوده است.

نیزار روستای مصر از تور کویر مصر

این نیزار در فاصله 6 کیلومتر از شمال شرق روستای مصر و اصفهان و 2 کیلومتر فاصله از شرق روستای فرحزاد واقع شده است. نیزاری که توسط شن های روان حصار کشی شده است منظره ای فوق العاده دارد همچنین این بخش آبشخور حیات وحش منطقه کویر است. 

به همین خاطر فضای جذابی برای عکاسی است. حاشیه این نیزار گونه های گیاهی فراوان از نوع ماسه پسند را دارا است.همچنین حیات جانوری آن بسیار متنوع است و تقریبا همه گونه های جانوری کویر را داراست.

تخت عروس از تور کویر مصر

در نقاط کویر به مناطقی که ارتفاع بالاتری نسبت به زمین های اطرافش دارد تخت گفته می شود. قله این تپه ها با مرور زمان و بادهای کویری به شکلی صاف و هموار در می آید سطح زمین پر از قلوه سنگ است به این علت که باد خاک های نرم را با خود برده و فقط سنگریزه به جا گذاشته است. همچنین از بالای این تپه نیزار و دریاچه نمک سلکنون و چال سلکنون کویر مشخص است.

سفر با تور کویر مصر

در سفر به تور کویر مصر ، حتما در خانه های کویری اسکان کرده و سبک زندگی مردم روستا را احساس کنید. در اینجا مردمانی باصفا و با روحیه ای صمیمی می بینید که روح بی آلایش کویر در متن زندگی آن ها جاری شده است. 

غذاهای این روستا و محصولات لبنی آن ها نیز طعمی فوق العاده داشته و توصیه می کنیم که حتما گردشگری غذا در این منطقه را تجربه کرده و آن را از دست ندهید. بدیهی است که سفر به این روستای کویری با یک راهنما، بسیار ایده آل تر بوده و می تواند به مسافران فرصت کشف دیدنی های بیشتری در این ناحیه را بدهد.

مسیر های دسترسی برای تور کویر مصر 

از تهران دو مسیر برای رفتن به این کویر زیبا داریم :
1-سمنان،دامغان،جاده معلمان،جندق،روستای مصر و در آخر روستای فرحزاد
2-قم،کاشان،اردستان،نائین،انارک،چوپانان،جندق،روستای مصر و فرحزاد
از اصفهان: سمت شرق اصفهان،نایین،جندق،روستای مصر
بهترین زمان سفر به تور کویر مصر نیمه دوم سال یعنی اواسط پاییز تا اوایل بهار است. در این زمان پدیده های طبیعی و شگفت انگیز را میتوانید ببینید این کویر تابستان های خیلی گرمی دارد که قابل تحمل اکثریت نیست .
برای کسب اطلاعات بیشتر و تور کویر مصر با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس بگیرید.

رزرواسیون بلیط ارزان و آنلاین داخلی و خارجی از آپ آسمان پر ستاره پرشیا

دیدن  همه هتل های داخلی