آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور گردشگری غار دانیال


تور گردشگری غار دانیال

تور گردشگری غار دانیال

تور گردشگری غار دانیال

در ایران غارهای آبی مختلفی وجود دارد، اما ما قصد داریم توجه شما را به دومین غار آبی بزرگ کشور جلب کنیم، غاری زیبا که در استان مازندران قرار گرفته است. نام این جاذبه ی گردشگری غار دانیال است که یکی از بهترین های مقاصد تور گردشگری محسوب می شود. چنانچه قصد خرید تور گردشگری غار دانیال را دارید، با ما همراه شوید تا آن آشنا شوید.

معرفی غار دانیال
معرفی غار دانیال

معرفی غار دانیال

برای بازدید از این غار می بایست به استان مازندران و شهرستان سلمانشهر رفته و سراغ روستای دانیال را بگیرید. در نزدیکی این روستا، می بایست از مسیری جنگلی بگذرید تا به غار دانیال برسید. این غار همانند علیصدر، غار آبی محسوب می شود و درون آن یک رودخانه جاریست.

در این غار یک دالان وجود دارد که طول آن تقریبا 1500 متر و عرضش یک متر و نیم است. مسیر این دالان تنگ و پر پیچ و خم می باشد و در طول راه می توانید آبشارها و حوضچه های کوچکی را ببینید.

در هر دوره و فصل از سال که برای بازدید از این جاذبه، تور گردشگری غار دانیال را خریداری کنید، با دمای یکسانی مواجه خواهید شد.

رودخانه ای که در سراسر این غار وجود دارد، متشکل از چندین جوی و چشمه است که می توانید آن را تا انتهای غار نیز مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که عمیق ترین بخش رودخانه، تنها یک متر است اما در زمان های بارندگی آب رودخانه بالا می آید و بازدید از آن غیر ممکن می شود.

در این غار مانند سایر غارهای کشور، می توانید چکنده ها و چکیده های بسیار زیبایی را ببینید که طی میلیون سال ها ایجاد شده اند. حتی سنگ های آهکی این غار که در ترکیب با آب در برخی نقاط انحلال یافته اند، به شکل های عجیب و غریبی درآمده اند که دیدن از آن ها خالی از لطف نیست.

باید به شما این نکته را متذکر شویم که برای دیدن از این غار باید خود را برای یک آبتنی آماده کنید، چرا که بعد از گذشتن از دهانه ی غار می بایست تا نیمه های تن در آب فرو روید تا بتوانید قسمت های مختلف غار را تماشا کنید.

تالار خفاش
تالار خفاش

وارد غار که می شوید، بعد از 300 متر از حوضچه اول، فضای باز بزرگی را می بینید که به تالار خفاش معروف است. اینجا تالار تپه های بلندی را میبیند که برای رسیدن به قله می بایست از آن بالا بروید. در این قسمت اگر کمی هم سر بچرخانید می توانید خفاش هایی را ببینید که مقداری بالاتر از شما روی سقف نشسته اند.

برای ادامه مسیر می بایست سینه خیر حرکت کنید یا اینکه پا مرغی راه خود را پیش بگیرید. 200 متر را باید به این شکل طی کنید. مسیر را که طی کنید، به قسمتی به نام محوطه بازی می رسید که عنوان تالار ریزان را به خود اختصاص داده است چرا که در آن شما می توانید استلاکتیت های بسیار زیبایی را ببینید که جلوه ای ویژه به این غار بخشیده اند.

هرچه در طول غار بیشتر پیش بروید، آب خنک تر می شود و هوا سردتر. البته باید بگوییم که مسیرتان برای حرکت نیز سخت تر و تنگ تر می شود. اما نگران نباشید، در هر قسمت از غار که از ادامه ی حرکت منصرف شدید، می توانید مسیر را برگشته و به ابتدای غار بروید.

اگر می خواهید تور گردشگری غار دانیال را خریداری کنید باید به شما بگوییم که می توانید در تمامی فصول سال به این جاذبه ی گردشگری بیایید، چرا که دما در تمامی فصول در این غار چیزی حدود 23 درجه است.

آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره، با تجربه ی بسیار در زمینه ی برگزاری تورهای گردشگری، این امکان را برای علاقه مندان فراهم می کند که بتوانند تور گردشگری غار دانیال را خریداری کرده و با اطمینان خاطر از این جاذبه، دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=87010
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته