آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور گردشگری غار کتله خور


تور گردشگری غار کتله خور

تور گردشگری غار کتله خور

طبیعت و جاذبه های طبیعی تنها به دریا و جنگل محدود نمی شود، بلکه غارنوردی هم می تواند به نوبه ی خود گردشگری لذت بخشی را برای علاقه مندان فراهم آورد. در ایران غارهای مختلفی وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. یکی از همین غارهای زیبا که هر گردشگری می بایست از آن دیدن کند، غار کتله خور زنجان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این غار، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

معرفی تور گردشگری غار کتله خور زنجان

اگر دوست دارید از غاری دیدن کنید که در آن می توانید فسیل هایی را ببینید که قدمت آن ها به چند میلیون سال پیش بر می گردد، حتما به غار کتله خور بروید. البته این فسیل های قدیمی تنها چیزی نیست که در این غار خواهید دید، بلکه قندیل های تشکیل شده در آن هم شگفتی شما را بر می انگیزد.

این غار یکی از قدیمی ترین غارهای ایران است که باستان شناسان قدمت آن را 120 میلیون سال پیش تخمین زده اند اما تنها از کشف آنتنها 65 سال می گذرد و اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری استان زنجان تبدیل شده است.

برای بازدید از این غار، می بایست به زنجان بروید و از آن جا 155 کیلومتر به سمت جنوب جرکت کنید تا به شهر کوچک گرماب برسید. در این شهر سراغ کوه کتله خور را بگیرید تا در زیر آن غار کتله خور را بیابید.

در ابتدای این غار، یک دهلیز با طول 4 هزار متری را میبنید که سقف کوتاهی دارد. در این غار دهلیزهای فرعی دیگری نیز وجود دارد که شما را به مسیرهای بعدی هدایت می کند. بعد از گذشتن از این دهلیزهای فرعی، به یک دالان بزرگ با طول 950 متر می رسید. بعد از آن باز راه برای ادامه ی مسیر وجود دارد. در این قسمت می بایست به اندازه ی دو متر سر بالایی را پیاده روی کنید تا به تالار بزرگ دیگری دسترسی پیدا کنید. اینجا می توانید ستون ها و چکیده های زیادی را ببینید و حسابی از تماشای آن ها لذت ببرید.

معرفی تور گردشگری غار کتله خور زنجان
معرفی تور گردشگری غار کتله خور زنجان

لازم به ذکر است که جمع شدن آهک ها در این غار، اشکال مختلفی را پدید آورنده اند. نقش و نگارهای پدید آمده سبب شده است تا نام های مختلفی را به خود اختصاص دهند که یکی از جذاب ترین آن ها، بخش عروس و داماد است، چرا که می توانید استالاگمیت های بسیاری را ببینید که کاملا شبیه به عروس و داماد در دنیای خودمان هستند.

تور گردشگری غار کتله خور شما را به سه بخش مختلف تفریحی، ورزشی و فرهنگی غار هدایت می کند که می توانید بر اساس علاقه ی خود، به هر یک از این بخش ها مراجعه کنید. علاقه مندان به غارنوردی به بخش ورزشی غار می روند و از فضای 4 کیلومتری آن برای صخره نوردی و غارنوردی استفاده می کنند. بخش تفریحی آن مسیری به وسعت 2 کیلومتر را به خود اختصاص داده است که همه گردشگران می توانند از آن استفاده کنند چرا که در مسیر مستقیم غار واقع شده است. و اما بخش فرهنگی که بخش آخر این غار می باشد در منطقه ی جنوبی غار کتله خور قرار گرفته است. شاید برایتان جالب باشد که در دل غار آن هم در این بخش فرهنگی مراسم های مختلفی برگزار می شود که می توانید برای دیدن از آن ها، به این بخش مراجعه کنید.

غار کتله خور
غار کتله خور

غار کتله خور یکی از زیباترین غارهای ایران می باشد که دارای 7 طبقه است که هم اکنون تنها سه طبقه ی آن کشف شده و قابل دسترسی است. چناچه قصد دیدن از این جاذبه ی گردشگری را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تور گردشگری غار کتله خور را از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره خریداری کرده و با اطمینان خاطر یک روز لذت بخش را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته