آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور گردشگری فیلبند


تور گردشگری فیلبند

تور گردشگری فیلبند

دیدن و تماشای دریا بسیار هیجان انگیز است، اما اگر این دریای زیبا از ابر باشد چه؟ در مازندران  و در مرتفع ترین روستای ییلاقی آن، روستایی به نام فیلبند وجود دارد که در آن می توانید اقیانوسی از ابر را در ارتفاعات ببینید و به تماشای زیباترین چشم انداز بنشینید. لازم به گفتن نیست که تور گردشگری فیلبند یکی از تورهای جذاب است که به طور هفتگی افراد زیادی برای بازدید از این روستا، تور گردشگری را خریداری کرده و به این منطقه می روند.

چنانچه شما جز علاقه مندان به این جاذبه ی گردشگری هستید و به زودی برنامه ی تفریحی برای سفر به فیلبند را دارید، از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با تور گردشگری فیلبند آشنا شوید.

فیلبند کجاست؟

برای رسیدن به فیلبند، می بایست به مناطق جنوبی بابل و آمل بروید، جایی که روستای فیلبند دریایی از ابرهای زیبا را در خود جا داده است.

آن چه که بر جذابیت این روستا افزوده است، آب و هوای عجیب و غریبش است. علاوه بر چشم انداز فوق العاده زیبای آن، شما می توانید در فاصله ی چند ساعت، چهار فصل را در کنار هم در روستای فیلبند ببینید، لحظه ای باران و برف و لحظه ای دیگر ابرها کنار می روند و خورشید در آسمان نمایان می شود.

این روستای زیبا در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا قرار گرفته است و با این ارتفاع، بلندترین روستای ییلاقی مازندران محسوب می شود. به همین دلیل اقیانوس از ابر را حیات خود کرده است.

البته زمانی که ابری وجود نداشته باشد، طبیعت زیبای این روستا چشم نوازی می کند.

همانند سایر نقاط مرتفع ایران، فیلبند هم به عنوان مرتفع ترین منطقه ی مازندران، بام شرقی این استان قلمداد می شود، چرا که اختلاف ارتفاع آن با مناطق همجوارش، بسیار فاحش است.

فیلبند کجاست؟
فیلبند کجاست؟

به این روستا که بروید، می توانید در ارتفاعات جنوبی آن، سری هم به امام زده قاسم بزنید و از بقعه ی سفید رنگ آن که بسیار معروف است، دیدن کنید. امام زاده قاسم دالانی دارد و در ارتفاع 2500 متری قرار گرفته است و سایبان فلزی و شیروانی آن، جلوه ی آن را بیشتر کرده است که برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

جالب است بدانید که این روستا فلبند نام دارد که به دلیل ارتفاع بالای آن این گونه نام گرفته، چرا که فل به معنای خستگی و بند هم به معنی بند آمدن است.

بهترین زمان بازدید از این روستا، فصل بهار است، چرا که با آب شدن برف های این منطقه، جویبارها جاری می شوند و گیاهان رشد مجدد خود را از سر می گیرند. جالب است بدانید که سرمای زمستان زودتر از هر منطقه ی دیگری، به فیلبند می رسد و به اندازه ی هفت ماه از سال زیر برف قرار می گیرد. لازم به ذکر است که به دلیل سرمای زیاد و بارش برف فراوان، در فصل زمستان، فیلبند خالی از سکنه می شوند.

خوب است بدانید که در این روستای زیبا تعداد زیادی چشمه وجود دارد که یکی از معروف ترین چشمه های کوچک این منطقه، لار نام دارد. این چشمه دارای میزان زیادی املاح معدنی است که می تواند برای درمان درد کلیه بسیار موثر باشد. حتی شما می توانید تاثیر آب چشمه های این منطقه به دلیل فلوئور موجود در آن را در استخوان بندی مردمش ببینید.

دسترسی به روستای فیلبند
دسترسی به روستای فیلبند

مسیر دسترسی به روستای فیلبند از 25 کیلومتری حد فاصل آمل – هراز است. بعد از رسیدن به این منطقه می بایست از روستای سنگچال بگذارید. لازم به ذکر است که مسیر این روستا بسیار پر پیچ و خم می باشد و ارتفاع آن به 700 متر نیز می رسد. اما در نهایت آن چه که انتظار شما را می کشد چشم انداز زیبایی از طبیعت و اقیانوسی از ابر است که به تحمل سختی راه می ارزد.

چنانچه قصد دارید با تور گردشگری فیلبند به روستای فیلبند بروید، به شما پیشنهاد می کنیم از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره، تور گردشگری فیلبند را خریداری کنید و با یک تور لیدر حرفه ای با گروهی از گردشگران به این منطقه سفر کرده و از طبیعت زیبای آن دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته