نویسنده: سمیه موسوی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=67921

اشتراک این مطلب:

توزیع سفرها عادلانه و علمی می شود


 معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تعداد سفرها و گردشگران داخلی و خارجی براساس شاخص های تعریف شده، عادلانه و علمی توزیع خواهد شد.

حسین تاجیک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای توزیع امکانات و سفر گردشگران، برنامه های مطلوبی برای استانها ابلاغ شده است.
وی گفت: سهم چهارمحال و بختیاری به دلیل فرصت های این استان در حوزه های مختلف و به ویژه بخش گردشگری مطلوب در نظر گرفته شده است.
تاجیک تصریح کرد: به همین منظور درخواست می شود مردم، مسئولان و قشرهای مختلف چهارمحال و بختیاری برای تحقق این اهداف همراهی و هماهنگی بیشتری با مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته باشند.
وی یادآور شد: البته از نظر تامین مالی و تسهیلات هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با سود قرض الحسنه به پروژه های دارای طرح توجیهی در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: به منظور جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش های مختلف کشور و با توجه به ظرفیت مطلوب این استان در حوزه استانی، ملی و بین المللی آمادگی لازم وجود دارد.
وی گفت: نیروهای محلی در استان های مختلف برای جذب سرمایه گذاران و تحقق هدف توزیع سفر در نقاط مختلف ایران و چهارمحال و بختیاری همراهی و همکاری کنند.
6 میلیون نفر سال گذشته به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده اند که از این تعداد 420 هزار نفر اقامت داشته اند، گردشگران خارجی نیز 3400 نفر بوده اند.
همچنین گردشگران ورودی به کشور طی سال گذشته نیز 5 میلیون و 200 هزار نفر بوده است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از 2 هزار جاذبه گردشگری و 4700 اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از این تعداد 680 اثر ثبت ملی است.


برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *