آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

توسعه گردشگری شمال غرب


توسعه گردشگری شمال غرب

توسعه گردشگری شمال غرب


آغاز همکاری توکیو – تهران برای توسعه گردشگری شمال غرب کشور

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری گفت: فاز نخست پروژه مطالعاتی توسعه گردشگری منطقه شمال‌ غرب با همکاری متخصصان گردشگری کشور ژاپن آغاز شد.

بر اساس اعلام عصر سه شنبه میراث آریا، «علیرضا رحیمی» با اشاره جزئیات این همکاری، گفت: پروژه مطالعاتی توسعه گردشگری منطقه شمال غرب در سه فاز مطالعات اولیه و بازدیدهای میدانی، مطالعات تفضیلی و تدوین طرح جامع گردشگری شمال غرب کشور انجام خواهد شد.
وی افزود: فاز اول پروژه مطالعاتی توسعه گردشگری منطقه شمال‌ غرب با همکاری متخصصان گردشگری کشور ژاپن آغاز شد.
رحیمی با اشاره به ظرفیت مغتنم ایجاد شده به‌ منظور استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی جایکا، گفت: تیم مشاوران به همراه ناظران ستادی و استانی حسب برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده طی دو هفته به 6 استان هدف شامل آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و قزوین سفر و ضمن بازدید از ظرفیت‌های موجود و بررسی مشکلات و کاستی‌ها به‌منظور رفع و احصای چالش‌ها و موانع با دست‌اندرکاران دولتی و خصوصی مرتبط با این صنعت بازدید و نشست خواهند داشت.
رحیمی با اشاره به گذشت بیش از یک هفته از شروع سفرهای این تیم تصریح کرد: این گروه تاکنون با حضور در سه استان آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل از 12 شهر و بیش از 30 جاذبه بازدید و با بیش از 90 نفر از مدیران، مالکان، بهره‌برداران، اکیپ‌های فنی، مشتریان، بازدیدکنندگان و دست‌اندرکاران جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی گفتگو و تبادل‌نظر داشته‌اند.
وی با تأکید بر گستردگی مطالعات در حال انجام ادامه داد: در بازدیدهای میدانی انواع فعالیت‌های مرتبط شامل سایت‌های باستان‌شناسی و موزه‌ها، مراکز اقامتی خصوصاً واحدهای بوم‌گردی، مراکز تفریحی و سرگرمی و تفرجگاه‌های طبیعی، مراکز پذیرایی، مجتمع‌های بین‌راهی، مراکز تولید و فروش صنایع‌دستی و سایر موارد زنجیره گردشگری گنجانده شده است.
رحیمی از دیگر اقدامات این گروه به قابلیت سنجی از توان مناطق آزاد ارس و ماکو برای همکاری با مدیریت گردشگری اشاره کرد و افزود: کسب اطلاعات از خدمات مورد ارائه به گردشگران ورودی از کشور آذربایجان، بازدید از 3 اثر ثبت جهانی یونسکو در ایران و قابلیت ثبت جهانی قله آتش‌فشانی سبلان و مجموعه آب‌های گرم آن، از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱ خرداد ۱۳۹۸ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=93390
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته