آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

توسعه گردشگری یزد


توسعه گردشگری یزد

توسعه گردشگری یزد


توسعه گردشگری یزد در گرو برقراری پروازهای بین المللی است.

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در یزد با تاکید بر ضرورت تعیین نقطه صفر مرزی در فرودگاه بین المللی شهید صدوقی (ره) گفت: توسعه گردشگری این استان در گرو برقراری پروازهای بین المللی است.

سعید شعبان حضور یزد در کنار استان های اصفهان و فارس به عنوان مثلث طلایی گردشگری یادآوری کرد.

یزد در جذب گردشگر خارجی با 2 استان دیگر فاصله دارد و کاهش این فاصله با تلاش برای تسهیل حضور گردشگران در این استان ممکن خواهد شد.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه یزد اظهار داشت:

چنین مشکلی در حوزه حمل و نقل ریلی یزد هم وجود دارد، طوری که ارتباط ریلی یزد با 2 ضلع مثلث گردشگری (اصفهان و فارس) ناقص است و خط ریلی با این استان ها وجود ندارد.

شعبان تصریح کرد: اگر به دنبال جذب گردشگر هستیم باید به شعار اکتفا نکنیم، بلکه در زمینه زیرساخت ها به سرعت فعالیت عملیاتی انجام گیرد.

شعبان ادامه داد: در این خصوص، طی چهار ماه اخیر سفیران اتریش، اسپانیا و انگلیس به یزد آمدند و حضور سفیران سایر کشورها در یزد با تعامل با سایر دستگاه های استانی در دستور کار است.

یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است و در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته می شود.

یزد

چهارمین استان صنعتی، دومین استان معدنی شناخته می شود که در تولید محصولات کاشی و سرامیک رتبه نخست، محصولات نساجی ایران با 25 درصد تولید جایگاه دوم و تولید فولاد در جایگاه سوم را دارد.

این استان پس از تهران در میزان بهره وری اقتصادی در بین 31 استان کشور در جایگاه دوم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=86980
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته