آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ثبت جهانی الموت


ثبت جهانی الموت

ثبت جهانی الموت اقدامی مثبت در جهت ارتقای صنعت گردشگری کشور


سیده حمیده زرآبادی درخصوص فراهم شدن شرایط برای ثبت جهانی الموت در یونسکو گفت: ثبت جهانی الموت در یونسکو علاوه بر بالا رفتن میزان جذب گردشگر در این منطقه حتی برای افزایش گردشگر برای کشور نیز می تواند تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد.

منطقه الموت هر ساله شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی است

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منطقه الموت دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار غنی از سده های گذشته است که جاذبه گردشگری بسیار زیبا و متنوعی را در خود جای داده است.

هر ساله گردشگران داخلی و خارجی برای دیدن این مناطق بسیار زیبا به این منطقه آمده و از این آثار از جمله قلعه حسن صباح یا همان قلعه الموت و دریاچه اوان دیدن می کنند.

لزوم استفاده از توان تبلیغاتی برای معرفی منطقه الموت

وی افزود: منطقه الموت دارای فرهنگ بسیار غنی است که حتی قزوین را با نام الموت شناخته می شود.

باید برای شناساندن این آثار برای گردشگران داخلی و خارجی مسئولان فرهنگی و گردشگری کشور از توان تبلیغاتی استفاده کنند تا بتوان از ظرفیت گردشگری این منطقه برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کرد.

تقویت زیرساخت های منطقه الموت در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

 نکته مهمی در برای توسعه گردشگری این منطقه باید به آن توجه کرد، تقویت زیرساخت ها می باشد که از جمله این زیرساخت ها، مسئله راه است زیرا رفتن به این منطقه گردشگری بسیار سخت و پر هزینه است.

باید راه های مواصلاتی به این منطقه ترمیم شود تا گردشگران به راحتی بتوانند به منطقه الموت سفر کنند.

اعتبارت دولت برای توسعه گردشگری منطقه الموت کافی نیست.

زر آبادی گفت: متاسفانه اعتباراتی که دولت ها برای این منطقه گردشگری تخصیص می دهند، بسیار پایین بوده و لذا روند توسعه این منطقه بشدت کند پیش می رود.

باید با تخصیص منابع مالی مناسب بتوان شرایط را برای جذب گردشگر در این منطقه با ایجاد مناطق تفریحی از جمله میهمانسراها ، ایجاد راه مناسب، اینترنت وتلفن فراهم نمود.

عضو مجمع نمایندگان استان قزوین خاطرنشان کرد: بطور قطع ثبت جهانی الموت در یونسکو می تواند اعتبارات مالی خوبی را برای این منطقه فراهم کند.

با مدیریت درست و با داشتن اعتبارات لازم می توان با تقویت زیرساخت های لازم، گردشگران داخلی و خارجی را به این منطقه کشاند که بطور قطع برای صنعت گردشگری کشور نیز منافع بسیاری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=84680
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته