جاذبه دیدنی قبرس شمالی

 • معرفی کوتاه
 • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  جاذبه دیدنی قبرس شمالی

  جاذبه دیدنی قبرس شمالی

  قبرس شمالی بخشی از سومین جزیره بزرگ موجود در دریای آبی و زیبای مدیترانه می باشد. قصد داریم در آسمان پرستاره پرشیا به سراغ این جزیره زیبا واسراسر آمیز که مورد توجه گردشگران است رفته و گشتی در آن بزنیم. اگر قصد دارید به این جزیره سفر کنید حتما این مقاله را جهت آشنایی بیشتر مطالعه نمایید.

  قبرس شمالی در نزدیکی سواحل ترکیه و در فاصله 64 کیلومتری آن واقع شده است. این منطقه به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی که داشته، دارای عناصر تمدنی کهن و دیرینه می باشد. طبق بررسی های تاریخی و باستانشناسی صورت گرفته آثار تمدنی مربوط به 8 هزار سال قبل از میلاد در آن یافت شده است.

  آب و هوای قبرس شمالی بسیار مطلوب است و برای گردشگران مناسب می باشد. در این بخش از جزیره خبری از باد های سرد و برف و بخبندان نیست. گاهی در ارتفاعات برف می بارد اما قبل از آن که بر سطح زمین بنشیند، آب می شود. متوسط دمای سالانه قبرس 15 درجه سانتی گراد است.

  یکی از مهمترین عواملی که سبب رونق گدردشگری در قبرس شمالی شده است، در کنار تاریخ غنی و آثار تاریخی، طبیعت و اکوتوریسم آن می باشد. استفاده از سواحل، دریا و آفتاب گرفتن جزء جدا نشدنی از سفر به آن منطقه می باشد. مناظرزیبا و ورزش های آب هم جایگاه خود را دارند.

  حتما در سفر به قبرس شمالی از تجربه غذاهای خوش طعم آن غافل نشوید. یکی از معروف ترین غذاهای این منطقه پفتالی کباب است. اجازه دهید در مورد جاذبه های گردشگری این منطقه نیز صحبت کنیم. برنامه شما در سفر به ین جزیره زیبا سرشار از سرگرمی و تماشای جاذبه های مختلف خواهد بود.

  قلعه هیلاریون، مسافر خانه بزرگ، مسجد لا لا مصطفی، بندر گیرنه، غار دریایی آیاناپا، ساحل نیسی آیاناپا، پارک آبی آفرودیت و غیره از جمله مواردی هستند که در برنامه گشت و گذار مسافران خارجی جای خواهند داشت.

  رزرواسیون

  تور قبرس شمالی  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.