جاذبه های گردشگری باکو

 • معرفی کوتاه
 • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  جاذبه های گردشگری باکو

  جاذبه های گردشگری باکو

  شهر ساحلی باکو به جز امکانات تفریحی و ورزشی در حاشیه ی دریای خزر، مراکز تفریحی و دیدنی های متعددی را نیز در خود جای داده است.

  در باکو فرصت های بسیاری برای خرید کردن خواهید داشت و مقرون به صرفه بودن قیمت تور باکو، سبب می شود که بودجه ی بیشتری برای خرید کردن و گشت و گذار در مراکز خرید اختصاص دهید.

  جالب است بدانید که شهر باکو با سطح 28 متر پایین تر از دریا، پست ترین پایتخت جهان به شمار می رود.

  با خرید تور گردشگری باکو به شهری سفر می کنید که شب های چراغانی آن و خیابان های سرزنده اش، روز و شب را به هم پیوند می زند.

  پیش از این نیز قید کردیم که در باکو می توانید بافت سنتی و تاریخی آذربایجان را با شکل مدرن و امروزی آن در یک قاب مشاهده کنید.

  یکی از بهترین جاذبه های گردشگری باکو ، گشت و گذار در بافت تاریخی شهر است. در این جا شما از بناهای تاریخی دیدن خواهید کرد و در میان کوچه های باریک و دیوارهای قدیمی قدم می زنید.

  در دل قسمت تاریخی شهر باکو می توانید از کاخ شروان شاه نیز دیدن کنید. کاخ سروان شاه سازه ای به جای مانده از قرن پانزدهم میلادی می باشد. زمانی که به بافت تاریخی شهر باکو رفته و از کاخ شروان شاه دیدن می کنید، زمانی را نیز برای بازدید از برج میدن اختصاص دهید. برج میدن نیز از بناهای باستانی این شهر محسوب می شود و قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی بازمی گردد.

  برج میدن در شمار میراث جهانی یونسکو قرار دارد و توریست هایی که به شهر باکو سفر می کنند، حتما از این برج دیدن خواهند کرد.

  برج میدن نه تنها در شهر باکو به عنوان یک نماد شناخته می شود، بلکه در سراسر کشور آذربایجان این برج یک نماد ملی و نشانه ی شکوه ملت آذربایجان است.

  در تور آذربایجان باکو حتما به میدان فواره نیز سر بزنید. این میدان در مرکز شهر قرار دارد و همیشه مملو از مردمی ست که برای خرید، رستوران گردی و گشت و گذار به این منطقه آمده اند. اگر می خواهید در قلب شهر باکو و در میان مردم آن غرق شوید، بهترین مکان همین میدان فواره خواهد بود.

  در شهر باکو چندین موزه وجود دارد ولی از آن جایی که فرش بافی از هنرهای بومی و جاذبه های گردشگری باکو به شمار می رود، موزه ی فرش باکو یکی از بهترین موزه های شهر محسوب می گردد. در این موزه بهترین نمونه های فرش آذربایجان از عهد قدیم و دوران معاصر به نمایش درآورده شده است.

  در صورتی که تمایل دارید با تور آذربایجان به پایتخت زیبای آن سفر کنید، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور باکو، با کانتر فروش تورهای آسیایی تماس بگیرید.

  رزرواسیون بلیط  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.