آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

حقایقی درباره ی موزه لوور پاریس- بخش دوم


حقایقی درباره ی موزه لوور پاریس- بخش دوم

حقایقی درباره ی موزه لوور پاریس- بخش دوم

در بخش اول حقایقی درباره ی موزه لوور پاریس به 4 نکته ی جالب در خصوص این موزه که در تور فرانسه پاریس پاییز 97 شانس دیدن آن را خواهید داشت، اشاره کردیم. اکنون به ادامه ی این نکات می پردازیم:

5. موزه ی لوور و نازی ها

تصور نکنید که موزه ی لوور همیشه به عنوان یک موزه مورد استفاده قرار داشته است. بلکه این موزه در دوران نازی ها مدتی به عنوان یک انبار برای آثار هنری دزدیده شده در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت.

در حقیقت این ساختمان تاریخی که به عنوان مرکز هنر جهانی شناخته می شود، در دوران جنگ جهانی به مرکزی برای نگهداری آثار هنری به سرقت رفته شده تبدیل گشت.

موزه ی لوور و نازی ها

6. Belphegor، روح موزه ی لوور

قدمت موزه ی لوور به سال 1190 میلادی می رسد، پس بعید نیست که اینجا خانه ی امن برخی از ارواح سرگردان باشد. این طور نیست؟ به نظر می رسد و گفته می شود که این موزه توسط یک مومیایی به نام Belphegor تسخیر شده است.

همین طور داستان مشابهی درباره ی باغ تویلری که نزدیک به موزه قرار دارد نیز گفته می شود. روحی که می گویند در باغ تویلری پرسه می زند، شبح سرخ پوش، Spooky نام دارد!

Belphegor، روح موزه ی لوور

7. هرم شیشه ای لوور

هرم شیشه ای موزه ی لوور در سال 1989 میلادی ساخته شده است و 21 متر ارتفاع دارد. این هرم تنها از شیشه و فلز ساخته شده و به عنوان یکی از نمادهای شهر پاریس مطرح می باشد.

درباره ی این هرم شیشه ای جالب است بدانید که معمار آن، نخستین و تنها معماری غیرفرانسوی بود که در موزه ی لوور کار می کرد. نام این معمار I.M.Pei می باشد.

بسیاری نمی دانند که این هرم یکی از چهار هرمی ست که در حیاط این موزه قرار دارد و در واقع از سه تای دیگر بزرگتر نیز می باشد.

هرم شیشه ای لوور

8. مسیر تاریخی پاریس

یک مسیر 5 کیلومتری از بناها و آثار تاریخی در شهر پاریس وجود دارد که از مرکز شهر به سمت غرب کشانیده شده است. توریست هایی که با خرید تور فرانسه پاریس پاییز 97 به این شهر اروپایی سفر می کنند، می توانند در مسیر این خط تاریخی پایتخت پاریس، باشکوه ترین بناهای دارای قدمت تاریخی و ارزشمند را یک به یک ببینند.

به این مسیر خط تاریخی یا Axe historique گفته می شود. موزه ی لوور هسته ی مرکزی این خط تاریخی بوده و طاق پیروزی، میدان کنکورد، Grand Arche of La Defense طاق بزرگ لا دفانس و … نیز در همین مسیر قرار گرفته اند.

مسیر تاریخی پاریس

9. دو موزه ی لوور

جهان پذیرای دو موزه ی لوور می باشد. دیگر تنها موزه ی لوور در شهر پاریس واقع نیست، بلکه این موزه ی بزرگ و جهانی نمونه ی دیگری در شهر ابوظبی دبی نیز دارد.

این موزه نخستین موزه ی جهانی در جهان عرب است. این موزه در سال 2015 میلادی تکمیل شد. با این حساب مردمی که در حاشیه ی خلیج فارس زندگی می کنند، بدون نیاز به خرید تور فرانسه پاریس می توانند به موزه ی لوور در شهر ابوظبی رفته و از موزه ی لوور شماره 2 دیدن نمایند.

در این موزه می توانید تابلوی مونا لیزا را با تمام شکوه و جلالش مشاهده کرده و حتی از هرم شیشه ای نیز بازدید نمایید.

دو موزه ی لوور

اما تصور نکنید که موزه ی لوور دبی در عین لوکس بودن و شکوه بتواند جایگزین واقعی برای موزه لوور پاریس باشد. اگر بخواهید موزه لوور واقعی را با ارزش تاریخی اش از نزدیک ببینید، حتما باید به فرانسه سفر کرده و در شهر پاریس از این موزه دیدن نمایید.

منبع: thelistlove.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده:
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=85427
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته