خانه باغ

خانه باغ


مصوبه خانه باغ با رویکرد رونق گردشگری تهیه شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: مصوبه خانه باغ با رویکرد رونق گردشگری تهیه شد و به رغم درآمدزا بودن برج باغ ها، جلوی آن گرفته شد.

بدالرضا گلپایگانی روز سه شنبه در دومین اجلاس فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران افزود: این مصوبه به منظور استفاده از ظرفیت های تاریخی و طبیعی تهیه شد هر چند که جنجال ’62 پرونده’ و هجمه های مربوط به آن به شورای شهر موجب کمرنگ شدن این کار بزرگ شد.
وی اظهارداشت: براساس مصوبه خانه باغ برای اولین بار به باغات اجازه داده می شود فعالیت های فرهنگی و خدماتی سبک با اشغال فضای کمی در باغات صورت گیرد.
گلپایگانی به ارزش های فرهنگی و طبیعی اشاره کرد و گفت: هیچ خانه قدیمی در دبی نمی تواند با خانه های قدیمی در کاشان و قم و هیچ بازار مصنوعی و کپی از بازارهای ایران با بازارهای سنتی رقابت کند.
به گفته وی در دوره ساسانیان ایران به چین ابریشم صادر می کرد و بسیاری از درختان توت آثار بزرگ کار اقتصادی است که ریشه در زمان ساسانیان دارد.
معاون شهردار تهران ادامه داد: در همین زمینه 200 درخت توت با قدمت 400 ساله شناسایی شده است.
وی در ادامه اظهارداشت: در تهران 300 تا 500 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که بسیاری اوقات به منظور کاهش نیافتن ارزش ملک خرید و فروش می شوند.
گلپایگانی اضافه کرد: ایران مال یک میلیون و 200 هزار متر مربع مساحت دارد که به ازای هر تهرانی سه متر فضای تجاری محسوب می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *