آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

خانه باغ


خانه باغ

خانه باغ


مصوبه خانه باغ با رویکرد رونق گردشگری تهیه شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: مصوبه خانه باغ با رویکرد رونق گردشگری تهیه شد و به رغم درآمدزا بودن برج باغ ها، جلوی آن گرفته شد.

بدالرضا گلپایگانی روز سه شنبه در دومین اجلاس فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران افزود: این مصوبه به منظور استفاده از ظرفیت های تاریخی و طبیعی تهیه شد هر چند که جنجال ’62 پرونده’ و هجمه های مربوط به آن به شورای شهر موجب کمرنگ شدن این کار بزرگ شد.
وی اظهارداشت: براساس مصوبه خانه باغ برای اولین بار به باغات اجازه داده می شود فعالیت های فرهنگی و خدماتی سبک با اشغال فضای کمی در باغات صورت گیرد.
گلپایگانی به ارزش های فرهنگی و طبیعی اشاره کرد و گفت: هیچ خانه قدیمی در دبی نمی تواند با خانه های قدیمی در کاشان و قم و هیچ بازار مصنوعی و کپی از بازارهای ایران با بازارهای سنتی رقابت کند.
به گفته وی در دوره ساسانیان ایران به چین ابریشم صادر می کرد و بسیاری از درختان توت آثار بزرگ کار اقتصادی است که ریشه در زمان ساسانیان دارد.
معاون شهردار تهران ادامه داد: در همین زمینه 200 درخت توت با قدمت 400 ساله شناسایی شده است.
وی در ادامه اظهارداشت: در تهران 300 تا 500 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که بسیاری اوقات به منظور کاهش نیافتن ارزش ملک خرید و فروش می شوند.
گلپایگانی اضافه کرد: ایران مال یک میلیون و 200 هزار متر مربع مساحت دارد که به ازای هر تهرانی سه متر فضای تجاری محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=90852
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته