دیدنی های تایلند

 • معرفی کوتاه
 • زمان مطالعه: 5 دقیقه

  بانکوک، شهر معابد درخشان

  بانکوک یکی از جذاب ترین دیدنی های تایلند و پایتخت آن است. شهری که با داشتن هتل های بسیار مجلل و فردوگاه های مدرن و ساختمان های عظیمش تبدیل به کلانشهری بزرگ و شلوغ شده است و همزمان با داشتن مردمی با آداب و رسوم سنتی و معماری مذهبی و معابد تاریخی شهری سنتی با جاذبه های تاریخی می باشد. به همین دلیل میتوان گفت این شهر که نامش به معنی شهر فرشته هاست، ترکیبی از جلوه های غربی، شرقی و باستانی و مدرن می باشد. بانکوک میزبان بیشترین تعداد گردشگر در مقایسه با شهرهای دیگر تایلند می باشد و طولی نخواهد کشید که دلیل آن را متوجه خواهید شد. بانکوک شهری ست که در هر گوشه از آن کاری برای انجام دادن پیدا می شود. همچنین شما می توانید از درخشش معابد بانکوک متحیر شوید. در هیاهو و شلوغی چایناتاون سوار یک توک توک شوید، و یا برای گذر از بازارهای شناور سوار یک قایق بلند شوید. تنوع غذایی یکی دیگر از ویژگی های شهر بانکوک به حساب می آید این غذاها شامل غذاهای محلی ای می باشد که در خیابان های معمولی عرضه می شوند و یا غذاهای با کیفیتی بسیار بالا ( خصوصا آشپزی فرانسوی ) که برروی پشت بام رمانتیک رستوران ها سرو می شوند.

  معبد سپیده دم یا وات آران

  وات آران که به زبان محلی  آن را وات چائه می نامند، در ساحل غربی سونبوری چائو پرایا واقع شده است. این معبد ساده یکی از زیباترین معابد بانکوک است و این تنها به دلیل مجاورت آن با رودخانه  نمی باشد. بلکه طراحی آن در مقایسه با معابدی که در بانکوک می بینید بسیار متفاوت است. بخش هایی از وات آران (یا معبد سپیده دم ) با مناره های رنگارنگی تزئین شده و طرز شگفت آوری بر روی آب استوار است. افراد هنگام بازدید از این جاذبه میتوانند همزمان از قصر بزرگ تایلند و وات فور نیز دیدن کنند.

  کاخ بزرگ، بانوی پیر بانکوک

  یک جاذبه دیدنی که حتما باید در بانکوک از آن دیدار کنید و دیدار شما از جاهای دیدنی بدون آن کامل نمی شود، کاخ بزرگ تماشایی وخیره کننده ی بانکوک است، که بدون شک مشهورترین و همچنین شلوغ ترین نماد این شهر است. این کاخ در سال 1782 ساخته شده و برای 150 سال محل زندگی تای کینگ شاه تای دربار شاهنشاهی و مقر اداره حکومت بود. کاخ بزرگ بانکوک در واقع بانوی پیر بزرگ که به متعجب کردن بازدیدکنندگان به وسیله معماری زیبا و جزئیات پیچیده خود ادامه می دهد. تمام این ها درودی احترام آمیز به خلاقیت و صنعت مردم تایلند است.
  با توجه به اینکه مجسمه ی زمردینی که از بودا داخل این کاخ بزرگ است، بزرگ ترین و مهم ترین تصویر بودا در سراسر تایلند است، این کاخ بزرگ تبدیل به یکی از شلوغ ترین قسمت های شهر بانکوک شده است. پس هنگام بازدید از این کاخ، صبح زود به این مکان بروید و کمی صبر پیشه کنید. اما اگر میخواهید از مکانی دیدن کنید که خلوت تر باشد و هم قدمت بیشتری داشته باشد میتوانید به آیوتایا هم در خارج از شهر سری بزنید.

  محله چینی های بانکوک

  این محله در خیابان یائوارت بانکوک واقع شده . یکی از علت های  جذابیت شهر بانکوک این است که علاوه بر اینکه در طول سال توریست هایی از کشور های مختلف به بانکوک می آیند، ساکنان این شهر نیز طیف گسترده ای از ملیت ها و فرهنگ های مختلفی را تشکیل داده اند که اکثر آنها خیابان یا محله ای را به نام خود دارند. محله چینی های بانکوک یک جاذبه گردشگری محبوب و محلی برای تغذیه متخصصین خوراک نسل جدید است که پس از غروب آفتاب در این مکان جمع شده و در اغذیه فروشی های سرزنده کنار خیابان به جستجو می پردازند. این مکان در طول روز نیز خلوت نیست، زیرا گروه بیشمار مغازه داران به این باریکه یک کیلومتری و جاده چاروئنکرانگ همجوار می آیند تا نیاز غذای روزانه خود را تامین کرده، تجارت طلا انجام دهند یا به یکی از معابد چینی این مکان سر بزنند.

  وات فو، معبد به خواب رفته

  وات فود معبد به خواب رفته، یا وات چتوفون، در پشت معبد بودای زمردین واقع شده و برای بازدیدکنندگانی که برای بار اول به بانکوک می آیند دیدار آن ضروری است. این معبد دارای یکی از بزرگترین ساختمان های معابد در شهر است و شهرت آن به دلیل بودای بزرگ آن است که چهل متر طول داشته و در حال استراحت است. با ورقه های طلا پوشیده شده است. یک پیاده روی ده دقیقه ای بین این مکان و کاخ بزرگ فاصله وجود دارد. و ما پیشنهاد می کنیم بعد از بازدید کاخ به اینجا بیایید، زیرا بودای طلایی بسیار محبوب است و بسیاری از مردم زمان زیادی صرف گردش در بقیه مجتمع نمی کنند تا تجربه آرامش بخش تری داشته باشند. این مکان همچنین محل ماساژ سنتی تای تایلندی می باشد که به عنوان مدرسه پیشرو در ماساژ تایلند در نظر گرفته می شود.

  پارک شهر سیام

  برای بازدید از این جاذبه شما به یک روز کامل نیاز دارید.  فضای زیادی به پارک آبی با سرسره های هیجان انگیزش اختصاص داده شده است و یک پارک تفریحی فوق العاده به صورت جداگانه برای بازی نونهالان و کودکان وجود دارد. هرچند این پارک ممکن است بزرگسالان را زیاد تحت تاثیر قرار ندهد، مطمئنا کودکان از حضور یک روز خود در اینجا لذت می برند. علاوه بر این قیمت ورودی مناسب و گزینه های غذای ارزان آن روز فوق العاده ای برای کودکان و خانواده آنها رقم می زنند.

  بازارهای شناور

  در حالیکه این روزها معاملات بیشتر با گردشگران در ارتباط است تا مردم محلی هنوز هم قایق های بازارهای شناور مملو از میوه های گرمسیری ، سبزیجات و آب نارگیل آماده هستند.و غذاهای محلی آشپزخانه های شناور در قایق طبخ می شوند. برای لذت بردن از این فضا بدون چانه زدن بر سر قیمت ها، تور قایقی بازار دامنوئن سادواک را امتحان کنید و آرامش را تجربه کنید. بازارهای شناور در یک امتداد به ترتیب باازار چان، بازار بانگ کو ویانگ، بازار تاکا و بازار دامنئون سادواک قرار گرفته اند.

  باغ وحش دنیای سافاری…..

  دنیای سافاری مناسب ست که به علت نگهداری حیوانات در فضای بسته به باغ وحش علاقه ای ندارند.البته همانند پارک های حیوانات دیگر دارای جنبه های مثبت و منفی است.اما حیوانات در این مکان فضای عظیمی برای گردش آزادانه دارند.از زمان افتتاح آن در سال 1988 دنیای سافاری به دو بخش مجزا تقسیم شده است، فضای باز پارک سافاری که می توانید با ماشین خود در آن رانندگی کنید یا پارک اتوبوس آن که 480 هکتار برای باغ وحش فضای باز خود 180 هکتار برای پارک پرندگان خود در نظر گرفته است. در کنار اینها پارک آبی آن چیزی فراتر از باغ وحش های معمول است و با برنامه های بسیار دکه های تغذیه و طیف وسیعی از مغازه های فروش سوغاتی ترکیب شده است.

  کلاس های آشپزی تای (تایلندی)

  اگر شما هم جزمیلیون ها آشپز تازه کار در سراسر دنیا هستید که دوست دارید خودتان غذای تایلندی خود را طبخ کنید این کلاس های آشپزی آماده پذیرش شماست.آشپزی را مستقیما از آشپزهای حرفه ای بیاموزید که طرز استفاده از چاشنی ها ، مواد تشکیل دهنده و تکنیک های آشپزی تایلندی را به شما آموزش می دهند. شما در خلال آموزش غذاها را می چشید و سرانجام در پایان کلاس یک گواهینامه و پیش بند باخود به خانه می برید.

  اکواریوم پاراگون……

  این آکواریوم که در دو طبقه زیر بازار پر زرق و برق و جذاب خرید پاراگون سیام واقع شده ، یک سرزمین عجایب آبی می باشد که به اندازه سه استخر شنای المپیک وسعت داشته و انتظار شمارا می کشد که در دنیای اقیانوس سیام دست به اکتشاف یزنید.این اقیانوس زیر زمینی یکی از بزرگترین آکواریوم ها در آسیای جنوبی است که شما را با نمایش های جهانی خود که شامل بیش از 30 هزار گونه جذاب از اعماق مختلف نواحی آبی سراسر جهان می باشد متحیر می کند.

  زمین های گلف……

  زمین گلف بانکوک ارزش مالی بالایی دارند و دارای بهترین باشگاه های گلف هستند که سطح بالای از خدمات با قیمت های رقابتی را عرضه می کنند. تورهای گلف و تعطیلات با سرعت بالایی در تایلند خصوصا در بانکوک رواج پیدا کرده اند که زمین ها و باشگاه های گلف دلپذیر آن به سادگی در مرکز شهر قابل دسترس هستند. بسیاری از این زمین های گلف دست به نوسازی زده و خود را به سطح استانداردهای جهانی رسانده اند.  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.