دیدنی های چین

 • معرفی کوتاه
 • زمان مطالعه: 5 دقیقه
  دیدنی های چین

  چین دروازه شرق آسیا

  چین دروازه شرق آسیا و کشوری شگفت انگیز است. دیدنی های چین از تاریخی ترین و زیباترین جاذبه های جهان شمرده می شوند.  تمدن چینی هزار سال شورش و هرج و مرج و همچنین دورانی طلایی را پشت سر گذاشته است. به علت رونق اقتصادی که به خاطر اصلاحات دنگ شیائوپینگ به وجود آمده چین دوباره یکی از کشورهای پیشتاز دنیا شده است. که این امر نیز ناشی از وجود مردمی سخت کوش و منابع طبیعی فراوان این کشور است. عمق و پیچیدگی های تمدن چینی مسافران را به خود جلب می کند. حتی در قرون گذشته هم کسانی مانند مارکو پولو به این کشور مسافرت می کنند و هنوز هم این کشور برای توریست ها و جهان گردان جذاب و هیجان انگیز است.

  چین دروازه شرق

  پکن شهری پویا

  پکن شهری پویا و شلوغ؛ پر جمعیت و پر سر و صداست. پایتخت چین شهری افسونگر است که به سرعت در حال مدرنیزه شدن می باشد اما نشانه هایی از تاریخ پر افتخارش را در خود حفظ کرده است. گشت و گذار با پای پیاده در این شهر لطف خاصی دارد. می توانید از هوتانگ ها خانه های چوبی و سنتی چینی دیدن کنید. از غذاهای لذیذ بازار شبانه غذا لذت ببرید و از برترین جاذبه های توریستی شهر بازدید نمایید.

  پکن شهری پویا

  بادالینگ راهی به دیوار چین

  بادالینگ آسان ترین راه برای رسیدن به دیوار بزرگ چین که یکی از معروف ترین دیدنی های چین است از این رو همواره شلوغ می باشد. توصیه میشود برای برخورد نکردن با ازدحام جمعیت بعد از ظهر روزهای هفته از دیوار بازدید کنید. همینطور از دشنگمن در دومین جاده کمر بندی پکن ایستگاه اتوبوسی به مقصد بادالینگ وجود دارد. دولت چین بازدید کنندگان رسمی خود را از این طریق به دیدن دیواربزرگ چین می برد. منظره دیوار بزرگ چین که همچون ماری عظیم الجثه در میان کوهستان ها پیچیده است، خیره کننده می باشد. در بادالینگ مسیرهای مخصوص ویلچر برای بازدید برخی از قسمت های دیوار وجود دارد. همچنین موزه بی نظیر دیوار چین با مجموعه ای بی نظیر از ساختمان و برج های دفاعی اش در این قسمت می باشد.

  بادالینگ راهی به دیوار چین

  معبد مینو (بهشت)

  معبد مینو یک معبد تائوئیست محسوب می شود هر چند تاریخچه آن به قبل از دوره تائوئیست برمیگردد. معبد بین سال های 1406 تا 1420 طی دوران حکمرانی امپراطور یانگل ساخته شد، یانگل بنیانگذار شهر ممنوعه نیز هست. معبد از زیبایی ظاهری فریبنده ای برخوردار است. به علاوه فضای سبز دلپذیری آن را احاطه کرده که صبح ها و آخر هفته ها محل تمرین تای چی محلی هاست.

  معبد مینو (بهشت)

  شهر ممنوعه قصری همردیف با ورسای

  شهر ممنوعه یکی از عظیم ترین قصرهای دنیا و به دلیل معماری جذاب آن از زیبا ترین دیدنی های چین است و همردیف کرملین، باکینگهام و ورسای می باشد. شهر ممنوعه محبوب ترین جاذبه توریستی پکن است و روزانه گروه های کثیری از علاقمندان از آنجا بازدید می کنند. شهر ممنوعه قرن ها قصر پادشاهی حکومت چین بوده، در نتیجه عوام اجازه ورود به آن را نداشتند. اما امروزه درب های آن به روی تمام کسانی که میخواهند در مورد میراث پادشاهی چین در دوران گذشته بدانند باز است. قصر ممنوعه همیشه شلوغ است اما بازدید از سالن های دو طرف مجموعه برای کسب اطلاع بیشتر در مورد تاریخ چین خالی از لطف نیست. اکثر مردم معمولا مستقیم به سالن های بزرگ میانی می روند و از گنجینه ارزشمند سایر قسمت ها غافل می مانند.

  شهر ممنوعه قصری همردیف با ورسای

  قصر تابستانی

  قصر تابستانی در فاصله 15 کیلومتری مرکز پکن قرار دارد و تپه لانجویتی به معنی طول عمر و دریاچه کانمینگ را در خود جای داده است. قصر تابستانی، همانطور که از اسمش پیداست، قصر تابستانی به عنوان استراحتگاهی دور از شهر ممنوعه اقامتگاه تابستانی حکمرانان امپراطوری چین بوده. این ملک در سال 1750 گسترش چشمگیری داشت و باغ ها و قصرهای متعدد به سبک معماری سایر نقاط چین در آن ساخته شد و دریاچه کانمینگ نیز به تقلید از دریاچه غربی در هانگ ژو توسعه داده شد.

  قصر تابستانی

  خیابان نانلو گوژیانگ ( دیدنی های چین )

  نانلو گوژیانگ جوان پسند ترین خیابان پکن است زندگی شبانه که شامل کافه ها و رستوران های به روز است جوانان را مانند آهن ربا به خود جذب می کند. گاهی این شور و هیجان به خود این خیابان باریک نیز کشیده می شود. در طی روز خیابان ها آرام تر است و مردم در بوتیک ها مشغول خرید جدیدترین مدهای دنیا می شوند. نانلو در نزدیکی خیابان گولودنگاجی خیابان گولوی شرقی قرار دارد و تا برج درام مسافتی کوتاه در حد یک پیاده روی فاصله دارد. در این خیابان بازدید از هو تانگ ها بسیار طرفدار دارد چرا که کوچه های باریک آن پر از خانه های سنتی چینی است.

  خیابان نانلو گوژیانگ ( دیدنی های چین )

  میدان تیانامن ( دیدنی های چین )

  میدان تیانامن بزرگترین میدان شهری دنیاست و با انبوهی از بناها و ساختمان های دولتی به سبک شوروی سابق محصور شده. بازدید کنندگان چینی زیادی که شاید برای اولین بار به پایتخت آمده اند از این میدان دیدن می کنند. در انتهای شمالی میدان هر روز هنگام طلوع و غروب خورشید مراسم بالا بردن و پایین آوردن پرچم برگزار می شود. 4 مجسمه شیر مرمرین جلوی دروازه تیانامن قرار دارد که در بدن مجسمه شمال غربی جای گلوله ای است که از کشتار سال 1989 میدان تیانامن باقی مانده است.

  میدان تیانامن ( دیدنی های چین )

  گولوژونگلو ( دیدنی های چین )

  گولووژونگلو ( دیدنی های چین ) که به برج درام و بل ( طبل و زنگ) معروف اند در دوران سلسله یوان و مینگ متصدی اوقات رسمی پکن بودند. گولووژونگلو در تقاطع خیابان های گولو و دی آن من قرار دارد و در سال 1272 توسط کوبلای خان ساخته شده است. بازدید کنندگانی که زحمت بالا رفتن از پله های پرشیب آن را به جان بخرند. از تماشای منظره های خیره کننده پکن بهرمند می شوند. ژانگلو، برج بل یا زنگ، در مسافت کوتاهی پشت برج درام برافراشته شده است.

  گولوژونگلو ( دیدنی های چین )

  معبد لاما ( دیدنی های چین )

  معبد لاما ( دیدنی های چین ) یونگ (کاخ آرامش و هارمونی) در شمال شرقی پکن قرار دارد و یکی از بزرگترین عبادتگاه های بودایی تبتی است. این معبد توسط امپراطوران چین که شیفته آیین بودایی تبتی بودند ساخته شده است. در طول زمان ، راهب های تبتی و مغولی زیادی در این مکان زندگی کرده اند و به تعلیم پرداخته اند. امروزه نیز این مکان محل زندگی راهب های بودایی است . یک مجسمه 26 متری از بودای میترایی که در یک قطعه چوب صندل سپید تراشیده شده در معبد قرار دارد.

  معبد لاما ( دیدنی های چین )

  منطقه هنر 798

  حتی کسانی که به هنر علاقه خاصی ندارند پس از دیدن منطقه هنر 798 بخش هنرهای پیشرو (آوان گارد) پکن با احساسی هنر دوستانه آن جا را ترک می کنند. بازدید کنندگان می توانند از هنرمندانی که در استودیوی خود مشغول به کار هستند دیدن کنند. آثار هنری و یادگاری های مرتبط با هنر خریداری نمایند، در یک کافه واقع در پیاده رو ها خستگی روز را از تن در کنند و یا از تماشای صدها مجسمه موجود در خیابان ها لذت ببرند. برای اینکه از زیبایی های این منطقه کاملا بهره مند شوید حتما یک روز کامل را به این قسمت اختصاص دهید.

  منطقه هنر 798

  پارک بی های ( دیدنی های چین )

  پارک بی های (دیدنی های چین ) در مرکز پکن قرار دارد و دیدن آن در تمام طول سال لطف خاصی دارد. بی های محبوب ترین پارک پایتخت است که در زمستان مردم به اسکی روی یخ می پردازند و در بهار میان درختان پرشکوفه قدم می زنند. معبد سپید داگوبا در جزیره کیون گوا که به سبک تبتی ساخته شده یکی از نمادهای بی بدیل پکن است که به خاطر فاصله نزدیکش به شهر ممنوعه روزگاری محل تفریح و بازی خاندان سلطنتی نیز بوده است. بهترین زمان برای بازدید از این پارک صبح روز های غیر تعطیل است.

  پارک بی های ( دیدنی های چین )  برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.