راهنمای استرداد بلیط

راهنمای استرداد بلیط

اگر چه همه ی ما هنگام خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار به صورت کامل نیت سفر داریم، اما به دلایل مختلفی ممکن است لازم باشد تا با استرداد بلیط سفر خود را کنسل کنیم. در اینجا راهنمای استرداد بلیط برای مسافرانی که به هر علتی ناچار به لغو سفر زمینی یا هوایی خود هستند، ارائه شده است.

راهنمای استرداد بلیط هواپیما

شما باید به بخش بلیط های هواپیما وارد شده و در فهرست بلیط های خریداری شده، بلیط پرواز مورد نظر را که قصد استرداد و لغو کردن آن را دارید؛ انتخاب نمایید.

سپس لازم است که روی گزینه ی استرداد بلیط هواپیما کلیک کرده و درخواست لغو بلیط را صادر نمایید.

درخواست شما پس از بررسی تائید شده و با کسر مبلغ جریمه که از سوی ایرلاین و شرکت هواپیمایی تائین می شود، استرداد بلیط صورت خواهد پذیرفت. در نهایت مبلغ باقی مانده به حساب شما واریز می شود و به این شکل مراحل استرداد بلیط و لغو سفر کامل خواهد گشت.

دقت داشته باشید که جریمه ی استرداد بلیط تنها در صورتی مشمول می شود که علت لغو بلیط هواپیما به دلایل شخصی مسافر باشد. اما در صورتی که به علت تاخیر پرواز یا به عکس تعجیل آن بیش از دو ساعت، مسافر پرواز خود را لغو کرده باشد،  جریمه ای برای استرداد بلیط هواپیما لحاظ نخواهد شد و مبلغ پرداخت شده عینا به حساب مشتری برمی گردد.

لازم به ذکر است که استرداد بلیط و کنسل کردن پرواز برای تاخیرها و تعجیل های کمتر از دو ساعت، نیز مستلزم کسر مبلغ جریمه خواهد بود.

راهنمای استرداد بلیط قطار
راهنمای استرداد بلیط قطار

راهنمای استرداد بلیط قطار

برای استرداد بلیط قطار نیز ماجرا به شکلی مشابه آن چه در بالا آمده، خواهد بود. مسافرانی که قصد لغو سفر خود با قطار را دارند و به هر دلیلی می خواهند بلیط قطار خریداری شده را لغو کرده و مبلغ پرداختی را بازپس بگیرند، باید به صفحه ی بلیط های خریداری شده ی خود مراجعه نمایند.

در صفحه ی بلیط های قطار خریداری شده شما در پنل آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا، می توانید سفر مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه ی استرداد کلیک نمایید.

با انتخاب استرداد، جریمه ی کنسلی به شما اعلام خواهد شد و در صورتی که همچنان مایل به ادامه دادن روند لغو سفر و استرداد بلیط قطار باشید؛ این درخواست به انجام خواهد رسید.

بسته به این که چه مدت قبل از زمان حرکت قطار نسبت به لغو سفر و استرداد بلیط اقدام نمایید، میزان جریمه ای که به مبلغ بلیط تعلق می گیرد، متفاوت خواهد بود. طبیعتا هر چه قدر به زمان حرکت قطار نزدیک تر شویم، این مبلغ سهم بیشتری می باید داشته باشد.

به طور معمول اگر درست پیش از حرکت قطار بخواهید بلیط را کنسل کنید، می باید 50 درصد از مبلغ را به عنوان جریمه استرداد از دست رفته تلقی کنید. همین طور در صورتی که 3 ساعت پیش از زمان حرکت قطار، نسبت به استرداد بلیط اقدام نمایید؛ به اندازه ی 30 درصد جریمه از شما کسر خواهد شد و مابقی مبلغ بلیط قطار به حسابتان بازگردانده می گردد.

راهنمای استرداد بلیط اتوبوس

برای استرداد بلیط اتوبوس ماجرا کمی متفاوت می باشد. اگر تا 6 ساعت پیش از زمان حرکت اتوبوس نسبت به استرداد و لغو سفر اقدام نمایید، با کسر 10 درصد از مبلغ بلیط، باقی هزینه به حسابتان بازگردانده می شود. در غیر این صورت باید به شکل حضوری در ترمینالی که اتوبوس از آن حرکت می کند حضور پیدا کرده و نسبت به استرداد بلیط به شکل حضوری اقدام کنید. در این حالت نیز باز جریمه ای معادل 50 درصد قیمت بلیط، کسر خواهد شد و باقی مبلغ را دریافت خواهید نمود.

برای کسب اطلاع بیشتر و دریافت پاسخ هر گونه پرسش خود می توانید با کارشناسان ما در آژانس پرستاره پرشیا تماس بگیرید.

بلیط چارتر

رزرواسیون بلیط داخلی و خارجی


برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.