آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

راهنمای تور رم ایتالیا


راهنمای تور رم ایتالیا

راهنمای تور رم ایتالیا

ایتالیا، کشور چکمه پوش قاره سبز با فرهنگی غنی و شهرهای رنگارنگ توریستی، مقصد بسیاری از گردشگران سراسر جهان می باشد. امروز قصد داریم به معرفی شهر رم و تور رم ایتالیا که توسط آسمان پر ستاره پرشیا در اختیار گردشگران ایرانی قرار گرفته است صحبت کنیم.

شهر رم در حقیقت پایتخت و از مکان های تاریخی کشور ایتالیا است و همواره در تاریخ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این کشور وزنه سنگینی تلقی می گردد. جالبی این شهر در هم آمیختگی آثار باستانی با معماری مدرن شهری آن است. البته اشاره به کوچکترین کشور جهان، واتیکان، در قلب پایتخت ایتالیا نیز از لحاظ  سیاسی و جغرافیایی نیز قابل توجه است.

موقعیت جغرافیایی و وضعیت آب وهوا

شهر رم ایتالیا در حال حاضر پایتخت این کشور می باشد. این شهر در کنار رود توره و در نزدیک دریای مدیترانه واقع شده است. قرار داشتن در کنار این دریا سبب شده آب و هوای مدیترانه ای بر کشور ایتالیا و شهر رم برقرار باشد. برف در رم می بارد اما مقدار آن زیاد نیست و دوام زیادی هم ندارد. به هر حال واضح است که زمان انتخاب تور رم ایتالیا باید به گونه ای باشد که مشکلات و شرایط جوی مانع از گشت و گذارتان نشود.

اطلاعات عمومی که نیاز است در تور رم ایتالیا بدانید

زبان مردمان این کشور ایتالیایی است. این کشور عضو اتحادیه اروپا است و واحد پولی آن نیز یورو است. سیستم برق شهری 220 ولت 50 هرتز می باشد. دو فرودگاه بزرگ پرواز های این شهر را پوشش می دهند.

اطلاعات عمومی که نیاز است در تور رم ایتالیا بدانید

رم در آغاز

رم از جایی آغاز می شود که افسانه ها آغاز می شوند. رم را شهر ابدی می نامند. در دوره های مهمی از تاریخ این شهر مرکزیت سیاسی ایتالیایی ها بوده است و فراز و نشیب های بسیاری را از سر گذرانده است. بعد از پایان جنگ تروا، یکی از شخصیت های افسانه ای به نام انیید، پا به سرزمین ایتالیا می گذارد. رومس و رمولوس از نوادگان انیید، در زمانی که پادشاه دستور به قتل پسران می دهد، به آب انداخته می شوند و دست روزگار آن ها را به ماده گرگی می سپارد. این دو به دست ماده گرگ پرورش میابند و بعد ها در منطقه ای در نزدیکی رود تیبر، بر روی هفت تپه شهر رم را بنا می گذارند.

افسانه های همواره خالی از واقعیت نیستند. رگه هایی از آن چه واقعا در تاریخ اتفاق افتاده و ما برجزئیات آن واقف نیستیم نیز در این جا به چشم میخورد. اتروسکانی ها یکی از اقوام غیر ایتالیایی بودند که شهر روم را طبق گفته محققان و با حدس و گمان، با الهام از تمدن بابل بنا کردند و شهر نشینی را برای تمدن ایتالیایی به ارمغان آوردند.

تاریخ کوتاهی از رم

تاریخ آغازین این شهر به  22 آوریل 753 قبل از میلاد مسیح که تاریخ سنتی بنیان گذاری رم می باشد باز می گردد. سه دوره مهم در تاریخ این شهر وجود دارد که در بازه زمانی به طول 12 قرن اتفاق می افتد. دوره آغازین و جمهوری، امپراتوری، سقوط امپراتوری شاکله این سه تحول تاریخی رم هستند.

سنای روم به تقلید از دموکراسی یونانی ها شکل می گیرد و در همه ادوار تاریخی حضور دارد. با حل اختلافات و منازعات طبقاتی، جمهوری شکل می گیرد. به دنبال ایجاد ارتش منظم و استفاده از تاکتیک های نظامی طولی نمی کشد که رومی ها سرزمین های زیادی را از یونان گرفته تا قلمرو کارتاژ را تصرف می کنند. اکنون زمانی رسیده که امپراتوری متولد می شود. در دوره طلایی امپراتوری، کنستانتین به قدرت می رسد و کنستانتینیوپل را میراث دار سیاسی روم معرفی می کند. پس از مرگ وی روم به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده و مسیر سقوط هموار می شود.

سال ۴۷۶ میلادی، سال سقوط قطعی امپراتوری روم غربی است. سقوطی که در حقیقت از مدت‌ها قبل به صورتی تدریجی آغاز شده بود. چنان‌که می‌توان گفت امپراتوری روم غربی عملاً از سال ۴۰۰ میلادی دیگر وجود نداشت. ایتالیا ویران شد و روم به شهر ایالتی کوچکی مبدل شد. در میدان اصلی شهر، که زمانی در آن دربارهٔ سرنوشت جهان تصمیم گرفته می‌شد، علف روییده بود و خوک ها را برای چرا به آنجا می‌بردند. با از میان رفتن امپراتوری روم، شهر رم باقی ماند اما شکوه گذشته را نداشت و در تمامی دوران های تاریخ ایتالیا نیز حضور پر رنگی داشته است. آگاهی از تاریخ این شهر می تواند سبب لذت بخش تر شدن بازدید از آن در جریان تور رم ایتالیا باشد.

آثار دیدنی شهر رم

تور رم ایتالیا به گونه تدارک دیده شده است که لیدر های فارسی زبان کار آزموده آسمان پر ستاره پرشیا بتوانند بازدید آثار دیدنی این شهر تاریخی را برای توریست ها و گردشگران به صورت کامل پوشش دهند.

بازدید از کلوسئوم، موزه واتیکان، فواره تروی، پانتئون، رومن فروم، میدان ناوونا، موزه برگزه، پله های اسپانیایی، قلعه سنت آنجلو، کلیسای سنت پیتر و سایر مکان های دیدنی در این برنامه قرار دارد.

آثار دیدنی شهر رم

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تورهای خارجی آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۹ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=85328
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته