آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

راهنمای خرید در بازار بزرگ استانبول


راهنمای خرید در بازار بزرگ استانبول

تور پاییزی استانبول و راهنمای خرید در بازار بزرگ

امکان ندارد با تور پاییزی استانبول همسفر شوید و در بازار بزرگ این شهر به خرید کردن نپردازید. به ویژه بانوان که هیچ مسافرتی بدون خرید کردن و چمدان های پر از لباس، کیف و کفش و …. برایشان معنای کاملی نخواهد داشت.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول در برنامه ی بیشتر توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، جای می گیرد. این بازار عظیم بزرگترین بازار سرپوشیده ی جهان محسوب می شود. از آن جایی که در اینجا انواع و اقسام کالاهای مختلف عرضه شده و به فروش می رسد، نمی خواهیم حتی یک دالان آن را از دست بدهیم.

بازار بزرگ استانبول

تاریخچه ای مختصر از بازار بزرگ استانبول

همان طور که گفتیم این بازار بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده ی جهان است و مساحت آن به 30.700 متر مربع می رسد که بیش از 60 خیابان و کوچه و بالای 4000 مغازه و حجره دارد. هسته ی اصلی و تاریخی این بازار İç Bedesten می باشد که در سال 1461 تکمیل شده است. در طول سال ها بازار بزرگ استانبول در امتداد این هسته ی مرکزی در جهات مختلف گسترش یافته است.

به جز مغازه ها در این بازار امکانات دیگری چون رستوران ها، حمام، مسجد، نمازخانه، ایستگاه پلیس، اداره ی بهداشت، اداره ی پست، شعب بانک ها و یک مرکز اطلاعات توریستی نیز وجود دارد.

با وجود آن که امروزه دیگر بازار بزرگ مرکز تجاری شهر استانبول محسوب نمی شود، اما هنوز هم این بازار یکی از بهترین مکان ها برای دیدن طعم زندگی ترکیه به خصوص یادآوری شکل آن در دوران عثمانی ها می باشد.

لازم به ذکر است که این بازار در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی کشور ترکیه بسته می باشد.

تاریخچه ای مختصر از بازار بزرگ استانبول

گشت زنی در بازار بزرگ استانبول

منطقه ی اصلی بازار بزرگ در مجموع 64 خیابان و 22 ورودی دارد. البته این تمام بازار را شامل نمی شود، بلکه تنها هسته ی اصلی آن است.

اگر فرصت شما محدود است، می توانید به قسمت هایی بروید که کالاهای مورد نظر شما را در خود جای داده است. به طور مثال اگر خریدار طلا و جواهرات هستید، می باید به دروازه ی Beyazit بروید.

به خاطر داشته باشید که در این راسته حتما به سراغ حجره ی Topkapı Özavar بروید. در این مغازه زیباترین جواهرات رنگارنگ را مشاهده می کنید که برای خرید فوق العاده وسوسه انگیزهستند. حتما به سراغ طلافروش Timucin نیز بروید که به جز بازار بزرگ در نزدیکی Nişantaşı شعبه ی دیگری نیز دارد.

گشت زنی در بازار بزرگ استانبول

اگر به دنبال عتیقه جات هستید، بیشتر آن ها را در İç Bedesten خواهید یافت. به یاد داشته باشید که ممکن است در استانبول بسیاری کالاهایی را تحت عنوان عتیقه به فروش برسانند که در واقع هیچ ارزش تاریخی و باستانی ندارند. به همین دلیل اگر قصد خرید عتیقه را دارید، حتما باید به یک مغازه و به سراغ یک فروشنده ی قابل اعتماد بروید.

عتیقه فروشی Salabi

عتیقه فروشی Salabi یکی از همین مکان هاست که از سال 1880 میلادی عقبه ی فعالیت دارد و می توانید با اطمینان از آن عتیقه های مورد نظرتان را بخرید. در این حجره انواع جواهرات تاریخی، آینه ها، حلقه های قدیمی عتیقه با سنگ های زمرد، ساعت های جیبی، لوازم خانگی نقره، کارد و چنگال های عتیقه و … را خواهید یافت.

خریداران فرش می توانند به Zincirli رفته و به جز فرش، تاریخ عثمانی را نیز در این قسمت بیابند. Şişko Osman واقع در قلب Zincirki دارای مجموعه ی وسیعی از فرش و قالی می باشد که حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، بازدید از آن فوق العاده به نظر می رسد.

ساده ترین راه برای رسیدن به قسمت عبور از طریق دروازه ی Nuruosmaniye خواهد بود.

منسوجات را می توانید در نزدیکی دروازه ی Oruculer بیابید. ترکیه و استانبول جایی ست که بهترین پارچه ها با طرح های زیبا و جنس های بی نظیر را در خود جای داده است و قابل قبول نیست که به استانبول بروید و از بازار منسوجات آن دیدن نکنید.

منسوجات

چانه زنی در بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول همان جایی ست که می توانید با فروشندگان به چانه زنی پرداخته و قیمت ها را متعادل سازید. تنها کافی ست که به زبان ترکی اندکی تسلط داشته و با چانه زنی قیمت کالاها را به نفع خودتان تغییر دهید.

اینجا کاملا طبیعی ست که در یک مغازه به تماشای کالاها ایستاده، چندین جنس را قیمت کنید و بعد بدون خرید کردن به راه خود ادامه دهید.

چانه زنی در بازار بزرگ استانبول
 

وقت خوردن و آشامیدن در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

پس از آن که در بازار بزرگ استانبول گشتید و خریدهایتان به پایان رسید، به یکی از رستوران های اینجا بروید. لازم به ذکر است که رستوران های بازار بزرگ در شمار بهترین رستوران های استانبول جای دارند به این دلیل بزرگ که مشتریان اصلی آن ها یعنی بازاری ها در طول دهه ها این رستوران ها را به خاطر کیفیتشان می شناسند.

وقت خوردن و آشامیدن در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

فراموش نکنید در سفر به ترکیه و خرید تور گردشگری استانبول حتما یک نصف روز را برای گشت زنی در بازار بزرگ استانبول اختصاص داده و علاوه بر کالاهای جذاب از تاریخ و تمدن مردم ترکیه در بزرگترین بازار جهان دیدن نمایید.

منبع: theguideistanbul.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته