آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

راه اندازی «تورگردشگری ویژه سالمندان»


راه اندازی «تورگردشگری ویژه سالمندان»

راه اندازی «تورگردشگری ویژه سالمندان»

مدیرکل سلامت شهرداری تهران ضمن تشریح ویژه برنامه های روز جهانی سالمند از برپایی دورهمی سالمندان در بوستان های منتخب و تورهای گردشگری جهت تقویت بین نسلی ویژه سالمندان خبر داد و گفت: این برنامه ها با رویکرد فراهم آوردن زمینه های شهر دسترس پذیر در تمامی مناطق 22گانه شهر تهران برگزار می شود.

 زینب نصیری با اعلام این خبر، پیر شدن جمعیت و تشدید بحرانهای ناشی از آن در جامعه امروزی ما را موضوع بسیار مهمی دانست و افزود: بر اساس نتایج سرشماری سال 95 کشور ما سهم جمعیت بالای 65 سال در سال 1410 به حدود 10 درصد و در سال 1420 به 13 و نیم درصد از کل جمعیت خواهد رسید. بنابراین از هم اکنون باید برای پیشگیری از بحران های ناشی از آن برنامه ریزی کرد و باتوجه به مهارتها و توانایی های سالمندان، ایجاد انگیزه، افزایش امید به زندگی در آنها، زمینه شادزیستی و شادابی سالمندان را در جامعه فراهم آورد.

وی، ازکارافتادگی، بروز ناتوانایی ها، بیماریهای جسمی، روحی، انزوا و طرد شدگی از خانواده و اجتماع را از جمله شاخص ترین چالش های دوران سالمندی عنوان کرد و افزود: مدیریت شهری با حمایت از شکل گیری کانون سالمندان در سطح محلات و مناطق و با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت آنان و کسب تجارب ارزشمند در حوزه مشارکت اجتماعی شهروندان، دستورالعمل گرامیداشت هفته سالمند را به مناسبت فرارسیدن نهم مهرماه (روز جهانی سالمند) با همکاری و هم اندیشی کانون سالمندان شهر تهران تدوین و ارائه نموده است.

نصیری، با اشاره به تدارک 7 برنامه اجرایی اداره کل سلامت شهرداری تهران به مناسبت هفته سالمند، اظهار امیدواری کرد که با اجرای برنامه های پیش بینی شده، گام های موثری در جهت پیشبرد اهداف سلامت اجتماعی و روانی شهروندان برداشته شده و فصل تازه ای در هویت بخشی و تقویت جایگاه سالمندان در جامعه گشوده شود.

وی از برگزاری دورهمی و گفتگو در شهر با محوریت موضوعات سالمندی خبر داد و گفت: همزمان با روز جهانی سالمند ضمن برگزاری دورهمی سالمندان و تقدیر از دبیران کانون سالمندان محلات به صورت منطقه ای،  برنامه گفت و گو در شهر با محوریت موضوعات سالمندی در 22 بوستان منتخب مناطق با حضور مدیران ارشد مدیریت شهری به همت مناطق 22 گانه  و با مشارکت کانون سالمندان محلات اجرا می شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در طول هفته سالمند، دبیر و اعضای کانون جوانان و سالمندان در سطح بوستانها و معابر پرتردد محلی و منطقه ای حضور می یابند و ضمن تبریک و اهدای گل به سالمندان محلی از آنان جهت عضویت در کانون سالمندان دعوت  می کنند.

وی از برگزاری تور گردشگری بین نسلی ویژه سالمندان خبر داد و افزود: تور گردشگری بین نسلی ویژه سالمندان از هفتم الی 12 مهرماه به همت مناطق 22 گانه برگزار می شود تا سالمندان به همراه یکی از اعضای خانواده ترجیحا کودکان و نوجوانان حضور یابند.

به گفته نصیری، بازدید از مراکز نگهداری سالمندان، تشکیل کمپین اطلاع رسانی دور دوم بازی های نشاط سالمندی، عیادت اعضا و دبیران کانون سالمندان مناطق و محلات  352 گانه از سالمندان بیمار و ناتوان در سطح محله و منطقه و همچنین سالمندان پیشکسوت و نخبه در رشته های گوناگون فرهنگی، ورزشی، هنری و… از دیگر برنامه های این هفته به شمار می رود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران، هویت بخشی و بازآفرینی نقش سالمندان در جامعه، افزایش انگیزه و روحیه امید به زندگی در سالمندان، تقویت نقش کانون سالمندان شهر تهران، تکریم و تقدیر از مشارکت اجتماعی و فرهنگی سالمندان را از اهداف برنامه های هفته سالمند برشمرد.

بنا براعلام  روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی اظهار امیدواری کرد که با فراهم آمدن امکان زندگی مستقل و با کیفیت، پویا و امن برای همه شهروندان، شاهد شهری دسترس پذیر برای اقشار مختلف مردم باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=83463
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته