آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

سفر در نوروز


سفر در نوروز

سفر در نوروز


مونسان قول داد: سفر در نوروز گران نمی‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یک برنامه زنده تلویزیونی قول داد سفر در نوروز گران نشود. هرچند که او هزینه‌های حمل و نقل را مستثنی از این قاعده دانست.

علی اصغر مونسان با اشاره به آغاز فعالیت ستاد هماهنگی خدمات سفر از یک ماه پیش و اندیشیدن تمهیداتی برای سفرهای نوروزی با همکاری ۲۸ دستگاه عضو این ستاد، یادآور شد: نوروز گذشته ۷۰ میلیون نفر شب اقامت تجربه شد که پیش بینی شده این آمار امسال بیشتر شود.

او درباره چگونگی محاسبه این آمار، گفت که این سوال همیشه مطرح است و پیچیدگی سفر در همه جای دنیا وجود دارد و فقط مختص ایران نیست. ولی باید توجه کرد که آمار اعلام شده از شمارش ورودی و خروجی شهرها به دست نیامده بلکه آمار اقامت در مراکز رسمی است که صحت بالایی دارد. هرچند که این آمار فقط از اقامتگاه‌های رسمی و دارای مجوز جمع آوری شده و باید به آن جمعیت ساکن در ویلاهای شخصی و سایر اقامتگاه‌های غیر رسمی را اضافه کرد.

نه سو استفاده کردیم نه بی انصافی سفر در نوروز

معاون رئیس جمهور درباره کنترل هزینه سفر در نوروز اظهار کرد: تنها بخشی که از شرایط سوءاستفاده نکرده و با وجود گرانی‌ها و تحمیل برخی هزینه‌ها، هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته است خدمات سفر و گردشگری بوده که به این خاطر باید از همکاری بخش خصوصی تشکر کرد.

مونسان که در یک برنامه زنده تلویزیونی سخن می‌گفت، قول داد سفر در نوروز با افزایش قیمت روبرو نشود و اضافه کرد: البته یکسری هزینه‌ها مثل حمل و نقل به ویژه در بخش هوایی وجود دارد که قبلاً با افزایش قیمت مواجه شده اند و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ربطی نداشته است.

وی با اشاره به سیاست‌هایی که برای ارزان سازی سفر اتخاذ شده است، اظهار کرد: تلاش کردیم خدمات ارزان به بسته‌های سفر اضافه شود. درحال حاضر یک سفر با خودرو و یا وسایل ریلی به اضافه اقامت در بومگردی بسیار ارزان می‌شود و همه اقشار با هر سطح درآمدی می‌توانند از آن استفاده کنند. ضمن این که با توجه به خدمات دهی هتل‌های ۵ ستاره، طیف خوبی از قیمت ایجاد شده که مردم با طبقات درآمدی مختلف می‌توانند از آنها استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=90275
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته