آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

صنعت گردشگری ترکیه


صنعت گردشگری ترکیه

زیان سنگین صنعت گردشگری ترکیه از ورشکستگی یک شرکت انگلیسی

رئیس فدراسیون هتلداران ترکیه گفت صنعت گردشگری ترکیه پس از ورشکستگی آژانس گردشگری توماس کوک انگلیس، ترکیه ۶۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار گردشگر را در سال از دست خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رئیس فدراسیون هتلداران ترکیه گفت پس از ورشکستگی آژانس گردشگری  توماس کوک انگلیس، ترکیه 600 هزار تا 700 هزار گردشگر را در سال از دست خواهد داد.

عثمان آییک گفت این رقم با توجه به تعداد گردشگرانی که در سال های اخیر از طریق توماس کوک به ترکیه آمده اند تخمین زده شده است. وی گفت این گردشگران احتمالاً حالا تصمیم می گیرند با سایر آژانس‌های مسافرتی بازگردند.

قدیمی ترین شرکت گردشگری دنیا روز دوشنبه ورشکسته شد و بیش از نیم میلیون مسافر را در سراسر جهان سرگردان کرد. انگلیس حالا در تلاش است این مسافران را به خانه بازگرداند.

آییک گفت در حال حاضر 45 هزار گردشگر از انگلیس و سایر کشورهای اروپایی در ترکیه به سر می برند که از طریق توماس کوک به این کشور سفر کرده اند.

وب سایت فرودگاه دالامان نشان می‌دهد حداقل هفت پرواز به مقاصد مختلف در انگلیس که قرار بود روز دوشنبه انجام شود، لغو شده اند.

گردشگری یک منبع مهم درآمد برای ترکیه است که به پر کردن کسری حساب جاری این کشور مخصوصاً در تابستان کمک می کند. حدود 40 میلیون گردشگر در 2018 از ترکیه بازدید کردند که حدود 29.5 میلیارد دلار برای این کشور درآمد داشت.

وی با اشاره به مقاصد محبوب سواحل غرب ترکیه گفت:«سرنوشت بسیاری از کسب و کارهای کوچک مخصوصاً در شهرهای موغله، دالامان و فتحیه به توماس کوک بستگی دارد».

وی گفت توماس کوک 100 هزار تا 200 هزار پوند به برخی هتل های کوچک بدهکار است.

وزارت گردشگری ترکیه اعلام کرد با وزارت دارایی این کشور برای فراهم کردن بسته های حمایتی به صورت وام به مشاغلی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۳ مهر ۱۳۹۸ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=99371
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته