آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

قوانین حمل حیوانات با هواپیما


قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین حمل حیوانات با هواپیما در ایران

تا به حال شده بخواهید به سفر بروید اما نتوانید حیوان خانگی خود را در خانه رها کنید؟  قوانین حمل حیوانات با هواپیما شرایط و جزئیات خاص خود را دارد. در این مقاله به طور تخصصی به قوانین مختلف حمل حیوانات خانگی با هواپیما همانند قوانین حمل سگ با هواپیما در ایرلاین‌های مختلف می پردازیم.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

در ابتدا به متداول ترین سوالات درباره حمل حیوانات خانگی می‌پردازیم و بعد به تفکیک قوانین حمل حیوانات خانگی با هواپیما در ایرلاین‌های متداول در ایران را بررسی می‌کنیم.

برای قوانین حمل حیوانات با هواپیما چه مدارکی لازم است؟

قبل از حضور در فرودگاه مبدا این مدارک را تهیه کنید:

  • مدرک واکسیناسیون
  • گواهی سلامت و میزان سازگاری حیوان با محیط از دامپزشک
  • گذرنامه یا شناسنامه حیوان

در فرودگاه بعداز تحویل برگه پرداخت کرایه حمل، باید فرمی درباره حیوانتان پر کنید.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

چه حیواناتی را می‌شود با هواپیما حمل کرد؟

حمل حیوانات خانگی با هواپیما مانند سگ و گربه و پرندگان (در شرکت های هواپیمایی با پرواز های مختلف متفاوت است) دقت کنید، حیوانات مریض و بیمار پذبرفته نمی‌شوند. حیوانات دارای شرایط خاص مانند بارداری متناسب با هر ایرلاین متفاوت است.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

برای حمل حیوانات با هواپیما چه راه‌هایی وجود دارد؟

به طور کلی برای خرید بليط هواپيما براي حيوانات 3 راه وجود دارد. این قوانین برای حمل سگ با هواپیما نیز صادق است.

  1. می‌توانید حیوانات خود را که وزن کمتر از 8 کیلوگرم دارند را با خود به داخل کابین بیاورید و زیر صندلی مقابل خود نگه دارید البته درصورتی که در قفس نگهداری شوند.
  2. می‌تواند حیوان خانگی خود را در قسمت ترمینال چک بلیط و چمدانها، تحویل دهید. با توجه به نوع کلاس پروازی شما هزینه‌ها متغییر خواهد بود که باید به صورت جداگانه پرداخت کنید.
  3. به صورت حمل حیوان داخل قفس و استفاده از سرویس کارگو (حمل موجودات زنده) اما در بخشی به غیر از داخل کابین مسافری. در این نوع سرویس هزینه ی حمل همانند روش اول و داخل کابین محاسبه میشود.

ایرکارگو (Air cargo)، این سرویس برای حیوانات بزرگتر یا حیواناتی که به هر دلیل اجازه ورود به داخل کابین یا قسمت باربری را ندارند. هزینه ی استفاده از این سرویس بر اساس وزن و سایز حیوان شما محاسبه میشود.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

هزینه حمل حیوانات با هواپیما چقدر است؟

هزینه حمل حیوانات با هواپیما  به وزن حیوان به‌ علاوه قفس آن محاسبه می‌شود و به عنوان اضافه بار در نظر گرفته می‌شود. (بر اساس قانون اضافه بار ایرلاینهای مختلف) در مورد حیوانات خانگی، به عنوان مثال حمل سگ با هواپیما ، وزن حیوان به همراه قفس ضرب در 2 می‌شود و درمورد پرنده های خانگی، وزن پرنده به همراه قفس ضرب در 4 می‌شود تا میزان اضافه بار مشخص شود.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین حمل حیوانات با هواپیما در پرواز های بین‌المللی چگونه است؟

نیاز به گواهی‌نامه معتبری که توسط دامپزشکی دولتی در کشور مبدا صادر شده و دامپزشکی فرودگاه به‌صورت کتبی آن ‌را تایید کرده است.بعد از دریافت کد AVIH از دفتر هواپیمایی، 24 ساعت قبل از پرواز با فرودگاه مبدا تماس بگیرید و همه چیز را چک کنید و حتما 3 ساعت قبل از پرواز برای انجام کارهای احتمالی و هماهنگی در فرودگاه حاضر باشید.اگر سفر شما طولانی است یا پروازتان 2 یا چند مقصدی است، در بعضی از کشور ها تنها از راه کارگو و تحویل حیوان به قسمت باربری امکان پذیر است.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین حمل حیوانات با هواپیما با شرکت های هواپیمایی مختلف

از آنجایی که هر شرکت هواپیمایی برای حمل حیوانات خانگی و موجود زنده قوانین خودش را دارد اما بهتر است چندماه قبل از سفر مقررات شرکت هواپیمایی را که میخواهید با آن سفر کنید را به دقت مطالعه کنید و شرایط دقیق را به صورت تلفنی بپرسید تا وقت کافی برای کارهای مربوط به حیوان خانگیتان مانند واکسن زدن را داشته باشید.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین مشترک برای پست هوایی حیوانات در اکثر ایرلاین های داخلی

توجه چون قوانین مربوط با حمل حیوانات زنده به صورت مداوم در حال تغییر است قبل از هرچیز 24 ساعت قبل از سفر با فرودگاه مبدا تماس بگیرید و اطلاعات دقیق تر را بپرسید. اما به طور کلی قوانین شامل موارد زیر است:

بچه گربه و بچه سگ ها باید حداقل 10 هفته از تولد آن ها گذشته باشد. بر اساس قوانین سازمان دامپزاشکی ایران هر مسافر میتواند 10 قطعه پرنده تزئینی و 2 قلاده سگ و گربه حمل کند.

هر مسافر می تواند حداکثر سه حیوان نهایتاً شش ماهه که با هم به دنیا آمده باشند و با هر کدام با وزن حداکثر ۴ کیلوگرم می توانند در یک قفس قرار گیرند. در صورت بیشتر بودن وزن یا سن باید در قفس های جداگانه سفر کنند.

حیوان مادر و حداکثر ۳ بچه اش: بچه ها بیش از ۱۲ هفته سن و هر کدام بیش از ۲ کیلو وزن نداشته باشند و به راحتی همگی در یک قفس قرارگیرند.کد  AVIH را از دفاتر فروش هنگام خرید بلیط تهییه کنید. برای سفرهای بین المللی حداقل 3 ساعت و پروازهای داخلی حداقل 2 ساعت قبل از سفر در فرودگاه برای انجام کارها حاضر شوید.

صاحب حیوان موظف است قبل از پرواز به حیوان غذای سبک بدهد تا در طول مدت سفر مشکلی برای حیوان پیش نیاید اگر پرواز بیش از 2 ساعت بود به میزان کافی آب در قفس حیوان قرار دهید.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین مشترک برای پست هوایی حیوانات در اکثر ایرلاین های خارجی

وزن قفس حیوانات برای ورود به داخل کابین مسافران در پرواز ها با مقاصد مختلف متفاوت است اما به طور کلی از 8 کیلوگرم نباید تجاوز کند  اما در قسمت حمل بار وزن قفس تا 22 کیلوگرم هم مجاز است.

وزن حیوان به همراه قفس بخشی از بار مجاز مسافر حساب می شود. بنابراین در صورت اضافه بار باید جریمه بپردازید.هر شرکت هواپیمایی شرایط متفاوتی برای محدودیت دمایی دارد بنابراین قبل از سفر دمای مناسب حیوان خانگیتان را در شرکت هواپیمایی مبدا چک کنید.حیواناتی که صاحبان آن ها ناشنوا یا نابینا هستند، شامل قانون اضافه بار نیستند.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما ماهان (Mahan Air)

بطور کلی جهت حمل موجود زنده با هواپیمایی ماهان ایر 2 راه وجود دارد:

1- از طریق پایانه های باربری ( غیر همراه/ کارگو ‚ بارنامه )

به علت مسائل ایمنی و عدم کنترل در مواقع ضروری ورود حیوانات به داخل کابین مسافران مجاز نیست و تنها می توانید حیوانتان را در پایانه مسافری پذیرش کنید و در فرودگاه مقصد در سالن دریافت بار تحویل بگیرید.

2- از طریق پایانه های مسافری (همراه)

این مورد به این معنی نیست که می توانید حیوان خود را در قسمت کابین مسافربری ببرید بلکه بلکه این سرویس به شما این امکان را میدهد تا حیوان شما در پایانه باربری تحویل گرفته شود و در فرودگاه کشور مقصد با فردی که اسم و مشخصات آن در بارنامه درج شده در محل ترخیص بارنامه تحویل داده می شود.

شرایط پذیرش:

این شرکت هواپیمایی ممکن است حیوانات پر خاشگر، نا آرام، بسیار پیر، بیمار و یا دارای هرگونه ویژگی دیگری که ظاهر ناسازگار با مسافرت هوایی داشته باشد و حیوانات دارای بوی زننده را پذیرش ننماید . هواپیمایی ماهان حیوانات گران قیمت و دارای ارزش مادی را نمی پذیرد.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما

قوانین حمل حیوانات با هواپیما ایران ایر (İran Air)

در داخل انبار بار هواپیما و براساس مقررات یاتا صورت می گیرد و علاوه برآن، قوانین دولت كشورهای مقصد و ترانزیت باید مد نظر قرار گرفته شود. در ضمن حمل حیوانات زنده در قبال پرداخت هزینه می باشد.

به طور کلی حمل و ورود حیوانات خانگی و پرندگان به داخل کابین هواپیماهای هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد. اما در قسمت کارگو می توانید حیوان خود را داخل قفس بگذارید در صورت نداشتن قفس شرکت ایران ایر قفس هایی برای نگه داری حیوانتان به شما قرض می دهد.

ضمنا قبل از اقدام برای مسافرت، از طریق دفاتر قروش بلیط درخواست جا برای حیوان خانگی خود کنید و سپس هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران درخواست را تایید کند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش و حمل حیوانات خانگی در ایران ایر:

در مورد پرندگان، حلقه پا و در مورد سایر حیوانات میکروچیپ

گذرنامه حیوان

گواهی معتبر سلامت و واکسیناسیون هاری از سازمانهای مربوطه در کشورهای مبداً، ترانزیت و مقصد،با این شرط که فاصله زمانی تاریخ صدور گواهینامه و تاریخ سفر بیش از 7 روز نباشد.

در صورت هرگونه سوال و اطلاعات به سایت هواپیمایی هما (ایران ایر) مراجعه کنید.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما لوفت هانزا (Lufthansa Airlines)

اگر قصد پرواز با شرکت هواپیمایی لوفت هانزا را دارید، علاوه بر استفاده از سیستم کارگو ایر در می توانید حیوان خانگی خودتان را به داخل  کابین مسافری و به عنوان محموله باری و حمل باسیستم کارگو داخلی البته در بعضی از سفر ها استفاده کنید.

حیوانات مجاز: سگ و گربه و حیوانات های کوچک و کم سن

شرایط حمل:  وزن حیوان به همراه قفس حمل کننده برای داخل کابین بیش از 8 کیلوگرم نباشد.

برای استفاده از خدمات کارکو شرایط زیر را رعایت کنید:  می توانید سگ ها، گربه ها و خرگوش ها را قرار دهید.

2 حیوان خانگی برای هر مسافر. برای حیوانات تا 6 ماه، حداکثر تعداد 3 حیوان درهر جعبه

هزینه:   بستگی به اندازه ی حیوان و مسیر متغیر است.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما اطلس گلوبال (Atlas Global)

شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال یکی از خطوط هواپیمایی ترکیه ای است. که توسط آن می توانید در بعضی از سفر ها حیون خانگی خودتان را به داخل کابین ببرید.سگ ها و گربه های کوچک و همچنین پرنده ها. وزن حیوانات به همراه قفسشان نباید از 8 کیلوگرم بیشتر باشد.

یک جفت سگ و پرنده را میتواند با یکدیگر حمل کنید ولی درباره گربه ها نمی توانید.5 حیوان که سنشان کمتر از 30 روز است میتوانند با همدیگر حمل شوند

قوانین حمل حیوانات با هواپیما آیتالیا (Alitalia)

اگر قصد سفر از طریق شرکت هواپیمایی آیتالیا دارید باید بدانید که برای پرواز به ایرلند و بریتانیا نمی توانید حیوان خانگیتان را همراه خود ببرید. از آنجایی که محدودیت هایی برای حمل حیوانات در با کشور مقصد وجود دارد حتما قبل از پرواز قوانین را به دقت مطالعه کنید.

سگ خود را می توانید به قسمت کابین بیاورید در صورتی که وزن سک به همراه جعبه حمل کننده اش زیر 10 کیلوگرم باشد و حداقل 3 ماه داشته باشند.یک گونه جانوری می تواند 5 تا در یک قفس حمل شود در صورتی که وزن آن بیشتر از 22 کیلوگرم نباشد در غیر این صورت می توانید از سیستم حمل ارگو استفاده کنید.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

اگربا هواپیمایی ترکیش ایرلاین سفر می کنید میتوانید ر بعضی از سفرها حیوان خود را به داخل کابین مسافران ببرید اما در همه ی سفرها میتوانید از خدمات کارگو ایر و کارگو به عنوان محموله استفاده کنید.

حیوانات مجاز:  تنها سگ ها و گربه های اهلی

شرایط حمل:   در قسمت کابین میتوانید همراه خود سگ و گربه و پرنده های کوچک را ببرید. حداکثر سن برای توله سگ و گربه 8 الی 12 هفته به همراه نامه سلامت از دامپزشک.

هر مسافر میتواند یک حمل کننده به داخل ببرد و تعداد حیوان مجاز در کابین بستگی به نوع هواپیما و کلاس اقتصادی پرواز شماست. همچنین می توانید دو حیوان با خود ببرید اما تنها یکی از آنها را میتوانید با خودبه داخل کابین ببرید.

وزن حیوان به همراه قفسش برای قسمت کابین مسافری نباید بیشتر از 6 کیلوگرم باشد در غیراین صورت می توانیداز سیستم کارگو استفاده کنید.تنها یک گربه در قفس حمل می شود اما می تواند به دو سگ را باهم داخل قفس نگهداری کنید.

اگر حیوان شما دچار بیماری تنفسی است، بهتر است داخل کابین باشد.این شرکت هواپیمایی از پذیرش حیوانات بیمار و ضعیف با رفتارهای پرخاشگرانه معذور است.روی قفس حیوان خود اطلاعات کامل شامل شمار تماس، نام صاحب، آدرس و نام حیوان را درج کنید.محدودیت دمایی، اگر در مبدا پرواز درجه حرارت بالای  29 درجه یا پایین 7 درجه سلسیوس  باشد ایرلاین از حضور حیوان خانگی در پرواز ممانعت به عمل می آورد.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما قطر

برای حمل حیوانات توسط سیستم کارگو محدودیتی در این شرکت هواپیمایی وجود ندارد. مجاز به بردن حیواناتی مانند گربه و سگ در داخل کابین نیستید اما می توانید 1 عقاب یا قرقی در کابین کلاس پروازی اقتصادی همراه خود داشته باشید.

می‌توانید برای حیواناتی مانند سگ، گربه، پرنده‌های خانگی و…از سیستم گارگو استفاده کنید و آن ها را در قفس‌های مخصوصی به نام «Checked Baggage» با خودتان حمل کنید و جزء اضافه بار محسوب نمی شود بلکه تنها بر اساس اندازه و وزن محاسبه می شود.

قوانین حمل حیوانات با هواپیما امارات (Emirates Airlines)

یکی از بزرگترین خطوط هوایی در خاورمیانه است که مربوط به دبی و امارات متحده عربی می باشد.حیوانات، اجازه ورود به کابین مسافران را ندارند اما می توانید از دو سرویس (کارگو داخلی و کارگو ایر) استفاده کنید.تمام حیوانات خانگی باید مطابق با قوانین کشور امارات، با خطوط حمل بار (Emirates Sky Cargo) منتقل شوند.

حیوانات مجاز:

سگ، گربه و بعضی از پرندگان درصورتی که طول پرواز کمتر از 17 ساعت باشد. گربه و سگ ها باید بزرگتر از 4 ماه باشند.

ارسال 70%کل هزینه تور زمان رزرواسیون ضروری و در غیر اینصورت رزرو ارسالی تأیید نمی باشد.

رزروبلیط ارزان و آنلاین هواپیما از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته