آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

متروی تفلیس


متروی تفلیس

متروی تفلیس

شهر تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان همیشه به عنوان یک مرکز مهم به لحاظ سیستم حمل و نقل و رفت و آمد مطرح بوده است. اکنون نیز که فروش تور تفلیس با آمار چشمگیری همراه است، حمل و نقل درون شهری پایتخت گرجستان بسیار مهم خواهد بود.

تفلیس بزرگترین رشد خود را در قرن نوزدهم و بیستم میلادی تجربه کرد. توسعه ی این شهر در این دوران اتفاق افتاد و در این فاصله توانست به یک پایتخت مطرح جهانی تبدیل شود.

نخستین متروی تفلیس

در حال حاضر یکی از سیستم های حمل و نقل درون شهری در تفلیس، خط متروی آن می باشد که برای نخستین بار در سال 1952 میلادی ساخته شد.

نخستین متروی تفلیس

جالب است بدانید که اگر چه در اتحاد جماهیر شوروی قانونی وجود داشت که طی آن تنها شهرهای دارای بالای یک میلیون جمعیت مشمول ساخت مترو می شدند، اما ساخت و ساز خط مترو در شهر تفلیس در سال 1952 میلادی با داشتن جمعیتی حدود 600 هزار نفر آغاز شد.

اولین ایستگاه متروی تفلیس که هم اکنون نیز می توانید آن را در تور تفلیس گرجستان ببینید، در ماه ژانویه سال 1966 میلادی به نام متروی ایستگاه 6 تفلیس راه اندازی شد. این ایستگاه مترو در یک منطقه ی مسکونی بزرگ و پرجمعیت به نام Didube قرار داشت و خیابان روستاولی را به مرکز شهر در قسمت راست رودخنه ی Mtkvari متصل می ساخت.

خط مترو تفلیس

اگر علاقه مند به رزرو در فروش تور تفلیس هستید، بد نیست بدانید که خط متروی تفلیس نخستین خط مترو در سراسر گرجستان و چهارمین آن ها در اتحاد جماهیر شوروی سابق به شمار می رود.

امروزه در سفر به تفلیس می بینید که دو خط مترو به نام های Akhmeteli- Varketili و Saburtalo وجود دارند که در کل دارای 22 ایستگاه و به ترتیب 16 و 6 خط هستند.

لازم به ذکر است که بین سال های 2004 تا 2012 میلادی سیستم متروی زیرزمینی شهر تفلیس تحت بازسازی گسترده ای قرار گرفته و تمامی قطارها در این طرح نوسازی شدند.

متروی زیرزمینی شهر تفلیس

همین طور کلیه ی ایستگاه ها مورد مرمت قرار گرفته و به شکلی امروزی تغییر فرم دادند. روش پرداخت مدرن یعنی استفاده از کارت مترو به سیستم متروی تفلیس اضافه شد و از آن پس مسافران برای سوار شدن به مترو با کارت هوشمند هزینه ی سفر خود را پرداخت کردند.

در حال حاضر نیز مسافران تور تفلیس پاییز 97، برای استفاده از متروی تفلیس باید از همین کارت های هوشمند به نام Metromoney خریداری کرده و به وسیله ی آن ها از سیستم مترو در تور تفلیس پاییز 97 بهره مند شوند.

سیستم مترو در تور تفلیس پاییز 97

به همین دلیل توصیه می شود که حتما  در بدو ورود به تفلیس، یکی کارت مترو برای خود تهیه نمایید تا برای رفت و آمد در شهر به راحتی از خطوط مترو استفاده کنید. با این حال اغلب مردم محلی به گردشگراناین امکان را می دهند تا به وسیله ی کارت متروی آن ها سوار مترو شده و در سطح شهر به گردش بپردازند.

ساعات کار متروی تفلیس

ساعات کار متروی تفلیس از ساعت 6:00 صبح الی 12:00 نیمه شب است. فاصله ی زمانی بین قطارها از 2.5 دقیقه در ساعات شلوغی شروع شده و به 10 دقیقه در ساعات و روزهای معمولی می رسد.

ساعات کار متروی تفلیس

کلیه ی اعلامیه ها و علائم راهنمایی در ایستگاه های مترو و داخل قطارها به زبان انگلیسی می باشد و اگر چیزی هم از زبان گرجی ندانید، به راحتی خواهید توانست مسیر مورد نظر خود را جستجو کرده و آن را بیابید.

به خاطر داشته باشید که در سفر به تفلیس گرجستان، خطوط مترو از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی محسوب می شوند و اگر بخواهید رفت و آمد شما در شهر چندان گران نباشد، مترو از بهترین گزینه ها خواهد بود.

برای خرید تور تفلیس ویژه ی پاییز 97 می توانید با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس گرفته و ضمن دریافت راهنمایی های لازم، تور گردشگری مورد نظر خود را با بهترین قیمت و شرایط خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=85455
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته