آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ملایر از استعدادهای طبیعی و تاریخی فراوانی برای توسعه گردشگری برخوردار است


ملایر از استعدادهای طبیعی و تاریخی فراوانی برای توسعه گردشگری برخوردار است

ملایر از استعدادهای طبیعی و تاریخی فراوانی برای توسعه گردشگری برخوردار است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه مراسم شیره پزان مانیزان ملایر یکی از آیین‌های کهن و سنتی این دیار است، گفت:ملایر از استعدادهای طبیعی و تاریخی فراوانی برای توسعه گردشگری برخوردار است.

علی مالمیر ظهر امروز در مراسم نهمین دوره آیین سنتی شیره پزان روستای هدف گردشگری مانیزان اظهار داشت: امروزه در شهرها و کشورهایی که فاقد جاذبه‌های طبیعی و میراث فرهنگی هستند با تعریف رویدادها تلاش می‌کنند بتوانند گردشگران را به آن منطقه  جذب کرده و از این مسیر بتوانند درآمد اقتصادی برای کشور خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور، استان و شهرستان ویژه ملایر که هنر دست مردمان هنرپرور این شهرستان سبب شده ملایر به عنوان شهر ملی و پایتخت مبل و‌ منبت مطرح شود از استعدادهای طبیعی و تاریخی فراوانی برای توسعه گردشگری برخوردار است.

مالمیر ابراز کرد: مراسم شیره پزان مانیزان ملایر یکی از آیین‌های کهن و سنتی این دیار است که هزاران سال از نسلی به نسل‌های بعد منتقل و امروز به یک آیین و سنت ملی تبدیل شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان همدان  با اشاره به اینکه امسال نهمین دوره برگزاری این سنت ملی بوده و برگزاری این مراسم با ماه محرم و صفر و آیین عزاداری سالار شهیدان مصادف شده،  گفت:  به حرمت این ماه‌ها تغییراتی در برنامه‌های این مراسم نسبت به سال‌های قبل ایجاد شده و در سال‌های آتی نیز برنامه‌ها مناسب‌تر خواهد شد .

مالمیر با اشاره به انتخاب استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و  برگزاری رویدادهای متعدد چون همایش نخبگان فرهنگی  با حضور 56 ملیت،  چهلمین اجلاس اعضای  گردشگری در آبان ماه و همچنین برگزاری همایش ملی دست‌کندها در هفته آینده، تصریح کرد: یکی از زیباترین دست‌کندهای استان در شهر سامن قرار دارد که با تلاش مستمر نمایندگان این شهرستان  هم اکنون بحث آماده سازی و اجرای فاز اول و ورودی آن در حال انجام است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه هم اکنون 10 درصد تولید ناخالص دنیا به صنعت گردشگری اختصاص داشته و از هر نفر شاغل یک نفر در حوزه گردشگری فعالیت دارد، گفت: امیدواریم برگزاری این رویدادها نقطه‌ عطفی  در راستای رشد صنعت گردشگری استان و به ویژه شهرستان ملایر و روستای هدف گردشگری مانیزان به واسطه همین آیین شیره پزی و جاذبه‌های طبیعی منطقه دره جوزان بوده و بخش اعظمی از درآمد این منطقه از حوزه گردشگری تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=83772
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته