آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

سری به میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس بزنید


سری به میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس بزنید

میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس

مسافران تور لوکس گرجستان، در پایتخت این کشور یعنی تفلیس وقت زیادی را در خیابان روستاولی سپری خواهند کرد و بارها و بارها طی مدت گردشگری خود در تفلیس، از میدان مشهور آزادی عبور می کنند. میدان آزادی و خیابان روستاولی از مشهورترین نقاط جغرافیایی سراسر گرجستان محسوب می شوند.

درباره ی میدان آزادی تفلیس

میدان آزادی در بخش شرقی خیابان روستاولی و در مرکز شهر تفلیس، نزدیک به موزه ی ملی گرجستان قرار گرفته است.

این میدان قبلا در دوران امپراطوری روسیه به نام میدان پاشکوویچ یا اریوان شناخته می شده است. در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز آن را به اسم میان لنین می خوانده اند. و زمانی که گرجستان به استقلال دست یافت، این میدان نیز Freedom Square یعنی همان میدان آزادی نام گرفت.

درباره ی میدان آزادی تفلیس

در بخش شمالی میدان آزادی، به محوطه ای باز می رسیم که یک فواره با مجسمه ی نیم تنه ای از الکساندر پوشکین دیده می شوند.

نزدیک به همان جا کمونیست مشهور کامو (سایمون ترپتروسیان) به خاک سپرده شده بود، اما در دوران حکمرانی استالین، بقایای جسد وی از آن جا به مکان نامعلومی منتقل گردید.

 میدان آزادی تفلیس

نزدیک ترین دیدنی ها و مکان های گردشگری به میدان آزادی از جمله موزه ی ملی گرجستان، کلیسای کاشوتی، خیابان روستاولی، شهر قدیمی تفلیس، کلیسای متخی، قلعه ی اوجارما، و … هستند.

درباره ی خیابان روستاولی تفلیس

اما خیابان روستاولی تفلیس به طول 1.5 کیلومتر که احتمالا در جستجوی تور تفلیس بارها و بارها نام آن را شنیده اید، مشهورترین و مهم ترین خیابان شهر تفلیس گرجستان است. خیابان روستاولی که از میدان آزادی شروع می شود، بخش بزرگی از فرهنگ و هنر گرجستان را در خود جای داده است.

خیابان روستاولی جاده ی اصلی شریانی شهر تفلیس محسوب می شود و برای رفت و آمد در شهر، این خیابان به عنوان مسیر مادر شناخته می گردد.

درباره ی خیابان روستاولی تفلیس

نام پیشین خیابان روستاولی، گولوین بوده است و سپس آن را به نام روستاولی که از نام شاعر گرجی قرن دوازدهم میلادی به نام شوتا روستاولی گرفته شده است، نامگذاری کردند.

در اینجا ساختمان قدیمی پارلمان گرجستان، موزه ی ملی گرجستان، و بوتیک های لوکس با بررین برندها را می بینیم. ساختمان ها با معماری دیدنی و منحصر به فردی در این خیابان قرار گرفته اند و ردیف درخت ها در دو سوی آن، چشم نوازی می کنند.

خیابان روستاولی تفلیس

اگر در موقع تابش نور خورشید به خیابان روستاولی بروید، سایه ی درختان روی سطح زمین، مناظر شگفت انگیزی را به وجود می آورد و هنگام غروب که نسیم ملایمی می وزد، رقص شاخه ها نیز شعف آور خواهد بود.

افسانه ای در مورد خیابان روستاولی وجود دارد که تاکید می کند چرا این خیابان مستقیم نیست و در میان آن چیزی زیک زاک شکل وجود دارد. واقعیت این است که سازندگان خیابان روستاولی تفلیس، وقتی در حال ساخت آن بودند، به موانعی چون کلیسا یا باغ کهنسالی رسیدند، که تصمیم گرفتند به جای خراب کردن آن ها، مسیر خیابان را زیک زاک شکل پیش ببرند.

قدم زدن در خیابان روستاولی

قدم زدن در خیابان روستاولی یکی از تفریحاتی ست که در تور گردشگری تفلیس، توریست ها به آن روی می آورند. این خیابان هم در روز فوق العاده زیبا و دوست داشتنی ست و هم شب های تفلیس در خیابان روستاولی پرنور و مجلل به چشم می آید.

در خیابان روستاولی به خانه ی اپرا رفته و از تئاتر مشهور روستاولی نیز غافل نشوید. کلیسای کاشوتی، موزه ی هنر تفلیس و کاخ Youth نیز در طول همین خیابان واقع شده اند.

خیابان روستاولی

زمانی که در خیابان روستاولی در حال گشت و گذار هستید، حتما به سراغ کافه و رستوران های آن نیز بروید. اینجا بهترین رستوران های شهر را خواهید یافت و اگر هوس کرده باشید یک وعده غذای گرجی واقعی با بهترین طعم آن را نوش جان کنید، رستوران های خیابان روستاولی بهترین گزینه به شمار خواهند رفت.

رستوران های Decanter، Sakhachapur N1، Burger House، Illy Caffe، Warszawa و… از بهترین کافه و رستوران های خیابان روستاولی محسوب می شوند.

با خرید تور لوکس تفلیس، فرصت آن را پیدا می کنید تا در خیابان روستاولی که از مشهورترین خیابان های آسیایی است، به گردش و تفریح پرداخته و لحظاتی جاودانه برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=85974
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته