آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

نخستین کشتی تفریحی استان بوشهر به آب انداخته می‌شود


نخستین کشتی تفریحی استان بوشهر به آب انداخته می‌شود

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر یکی از محورهای توسعه این استان را رونق گردشگری دریایی دانست و گفت: در این راستا به زودی نخستین کشتی تفریحی ساخته شده در بوشهر به آب انداخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یکی از ظرفیت‌‌های مهم توسعه استان بوشهر وجود سواحل زیبا و بکر خلیج فارس است که این استان بیشترین طول مرز دریایی با این آبراه استراتژیک دارد.

وجود 937 کیلومتر مرزدریایی با خلیج فارس یکی از ویژگی‌های استان بوشهر است که در این راستا طرح گردشگری دریایی در اولویت برنامه‌های توسعه‌ای استان قرار گرفته است.

طراحی مناطق و دهکده‌های ساحلی در استان

 برای اجرای طرح‌های گردشگری دریایی، مناطق و دهکده‌های ساحلی در استان طراحی شده که این مهم در شهرهای ساحلی استان مستقر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به تدوین شش منطقه و دهکده گردشگری دریایی در استان  اظهار داشت: این طرح‌ها در بوشهر، عسلویه، تنگستان، کنگان، دیلم وگناوه  تدوین شده که با همکاری و مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

ناصر امیرزاده ظرفیت گردشگری دریایی در عرصه درآمدزایی و اشتغال‌زایی را مورد اشاره قرار داد و  تصریح کرد:مسیر توسعه و پیشرفت استان بوشهر بر اساس دریا محوری و سرمایه‌گذاری در عرصه گردشگری دریایی طراحی شده که با تحقق این مهم در رفع مشکلات اشتغال‌زایی استان موثر است.

استان  بوشهر بیش از 8 ماه از سال می‌تواند پذیرای گردشگران  باشد

وی ظرفیت استان بوشهر در  عرصه گردشکری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:  استان  بوشهر با وجود قابلیت‌های مهم گردشگری و سواحل زیبای خلیج فارس بیش از 8 ماه از سال می‌تواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی  باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان در استان خبرداد و گفت: برخورداری از سواحل طولانی با حدود 900 کیلومتر مرز دریایی شامل سواحل ماسه‌ای بندرحماد دیلم، سواحل ماسه‌ای گناوه، سواحل بوشهر،دلوار و دل آرام، سواحل دشتی، دیر، کنگان، بنک، عسلویه، نخل تقی، سیراف، پرک و ساحل صخره‌ای نای بند و هاله از جمله ظرفیت گردشگری دریایی استان است.

امیرزاده، جزیره خارگ، خارگو، شیف، عباسک، میر مهنا، نخیلو، جزیره ام‌الگرم و تهمادون را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: جزیره نخیلو که به بهشت پرندگان مشهور  است یکی از زیباترین جزایر در جهان با مملو از پرندگان و لاک پشتان دریایی است که چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌کند.

به آب اندازی نخستین کشتی تفریحی استان بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به جذب سرمایه‌گذار در عرصه گردشگری دریایی خاطر نشان کرد: با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی به زودی نخستین کشتی تفریحی ساخته شده در بوشهر به آب انداخته می‌شود.

امیرزاده با اشاره به وجود اسکله تفریحی تصریح کرد: زیرساخت اصلی گردشگری دریایی اسکله تفریحی است که در این راستا برنامه‌ریزی ویژه‌ای تدارک دیده شده است.

صنعت گردشگری نقش به‌سزایی در حل اشتغال استان دارد

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت مهم اشتغال و درآمدزایی استان گردشگری است افزود: با توجه به اینکه صنعت گردشگری نقش به‌سزایی در برطرف کردن مشکلات اشتغال دارد این ظرفیت مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

هر چند اقدامات مهمی برای توسعه گردشگری دریایی استان بوشهر صورت گرفته ولی برای تبدیل این استان به  قطب گردشگری دریایی کشور باید تلاش بیشتری شود.

استان بوشهر در عرصه گردشگری دریایی قابلیت بالایی برخوردار است که  باید از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری دریایی حمایت ویژه شود و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در اولویت قرار بگیرد.

 ورزش‌ها، بازی‌ها و تفریح‌های آبی در سواحل و مناطق دریایی استان می‌تواند بوشهر را به قطب تفریح‌های دریایی کشور تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=52712
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته