نویسنده: سمیه موسوی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=96954

اشتراک این مطلب:

وزیر گردشگری

وزیر گردشگری

وزیر گردشگری


رئیس‌جمهور باید تا سه ماه آینده وزیر گردشگری را به مجلس معرفی کند.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس گفت: با توجه به تصویب وزارت گردشگری و تایید شورای نگهبان، رییس‌جمهور باید تا سه ماه آینده وزیر گردشگری را به مجلس معرفی کند.

جبار کوچکی‌نژاد امروز در جمع مدیران خبرگزاری‌های استان گیلان با اشاره به اهمیت کار رسانه‌ای اظهار داشت: امروز اکثر افراد جامعه وجود و جایگاه رسانه، مطبوعات و فضای مجازی را در زندگی شخصی و اجتماعی خود حس و تجربه کردند و البته جایگاه رسانه‌ای در حال رشد است.

نماینده مردم رشت در مجلس ضمن قدردانی از تمام فعالانی که در عرصه هنر، فرهنگ و رسانه گام برمی‌دارند خاطرنشان کرد: فعالان رسانه‌ای امروز نیازمند یک پشتیبانی قانونی، اجتماعی و امنیتی هستند زیرا آنها به نوعی نخبگان فکری جامعه هستند و به امکانات و پشتیبانی‌های ویژه نیاز دارند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به حساسیت و اهمیت کار کسانی که در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی گام برمی‌دارند افزود: در برخی کشورهای دنیا، فعالان رسانه با اطلاع‌رسانی و انتشار اخباری حتی موجب استیضاح مقاماتی شدند البته آن مقامات مرتکب تخلفاتی هم شده بودند.

وی به جریان برخی حقوق‌های نجومی در دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور اشاره کرد و گفت: هنوز برخی افراد در برخی دستگا‌ه‌های اجرایی کشور حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند و حتی در دستگاهی ممکن است مدیری 30 میلیون تومان دریافتی داشته باشد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به لزوم ساماندهی حقوق‌های مستمر و غیر مستمر تصریح کرد: برای ساماندهی حقوق‌های مستمر و غیر مستمر در دستگاه‌های اجرایی کشور، طی قانونی اکثر دستگاه‌ها را به 3 یا 4 بخش تقسیم کردیم که یک بخش در حوزه آموزش و پرورش و بخش دیگر در حوزه دستگاه‌های اجرایی دیگر است.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی مانند سازمان انرژی اتمی و وزارت اطلاعات جزء دستگاه‌های اجرایی خاص هستند عنوان کرد: در وزارت نفت در  برخی موارد حتی تا مبلغ 40 میلیون تومان حقوق می‌دهند که این مساله نگران‌کننده است.

کوچکی‌نژاد اظهار داشت: 600 هزار نیرو در قالب شرکتی و حتی نیروهای حجمی که در بخش‌های مختلف عمرانی کشور مشغول فعالیت هستند اما جایگاه حقوقی و دریافتی آنان به طور دقیق مشخص نیست و بسیاری از این افراد حتی سرگردان هستند.

وی با اشاره به مصوبه دیگر برای ساماندهی حقوق افراد‌ در بین دستگاه‌های اجرایی گفت‌: یک مصوبه دیگری هم وجود داشت که طبق آن دستگاه‌های دولتی و اجرایی کشور به دو قسمت تقسیم می‌شدند که یک بخشی از آن مربوط به دستگاه‌های حاکمیتی مانند دستگاه نظامی و انتظامی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در برخی دستگاه‌های اجرایی مانند آموزش و پرورش، نیروها به صورت رسمی آزمایشی و کلاً رسمی ورود می‌کنند که طی آن نیروها پس از ورود به دستگاه، مدتی به عنوان نیروی آزمایشی مشغول می‌شوند و پس از چندین سال نیروی رسمی تلقی می‌شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: نگرانی‌هایی در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی وجود دارد به عنوان  مثال برخی افراد به عنوان نیروی رسمی در دستگاه اجرایی به طور مستمر حقوق می‌گیرند اما در همان دستگاه، برخی نیروهای غیر رسمی هر 3 ماه یک بار حقوق می‌گیرند که بسیار نگران‌کننده است.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه برای همسان‌سازی بازنشستگان کشور به اعتباری به میزان سالانه 100 هزار میلیارد تومان نیازمندیم که برنامه بسیار سنگینی است اظهار داشت: این برنامه با وجود اینکه سنگین بوده اما در دست اقدام است.

وی از تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تصویب مجلس رسیده است و هفته گذشته شورای نگهبان نیز این مصوبه را تأیید کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بخش گردشگری تأثیر به سزایی در درآمدزایی و اقتصاد کشورها دارد عنوان کرد: گردشگران با ورود به کشور یا یک منطقه‌ خاص در ایجاد و افزایش شغل برای آن منطقه بسیار تأثیرگذار هستند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه باید بیش از 20 میلیون گردشگر خارجی در کشور داشته باشیم گفت‌: بسیاری از کشورها بخش وسیعی از درآمدشان توسط بخش گردشگری تأمین می‌شود بنابراین اهمیت به گردشگری در فرهنگ، مبادلات اجتماعی ما و دیپلماسی سیاسی ما دارای تأثیرات فراوانی است.


برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *