آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کاهش ۴۰ درصدی خرید بلیط پرواز‌های خارجی


کاهش ۴۰ درصدی خرید بلیط پرواز‌های خارجی

در پی واقعی شدن نرخ ارز برای خدمات گردشگری و همچنین حذف ارز مسافرتی، میزان فروش بلیط‌ پروازهای خارجی در حدود 40 درصد کاهش یافت.

به گزارش تابناک، بررسی‌های یک سامانه مطرح خرید اینترنتی بلیط هواپیما، گویای این موضوع است که این کاهش از زمان حذف ارز مسافرتی و مهمتر از آن، افزایش قیمت بلیط هواپیما تشدید شده است. این کاهش میزان سفرهای خارجی در مقاصد اروپایی و آمریکای شمالی محسوس‌تر است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی این سامانه، از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری که نرخ دلار آزاد، آهنگی صعودی در پیش گرفت و حتی زمانی که دلار از رقم 12 هزار تومان عبور کرد، تا 15 مرداد ماه که آخرین روز ارائه ارز مسافرتی به مسافران خارج از کشور بود، حجم سفرهای خارجی با روند صعودی مواجه بود؛ اما با اجرای قانون حذف ارزی مسافرتی از 15 مرداد ماه شاهد آن بودیم از حجم سفرهای خارجی کاسته و در نهایت با افزایش رسمی قیمت بلیط هواپیما، سفرهای خارجی روندی نزولی در پیش گرفت.

به این ترتیب در شرایط فعلی، نرخ بلیط پروازهای خارجی که تا پیش از این با دلار 4200 تا 4700 تومان محاسبه می‌شد، از چهارشنبه 17مرداد با دلار نرخ 8800 تومان محاسبه می‌شود و در نتیجه قیمت بلیط هواپیما در حدود 2 برابر افزایش یافته است. در این رابطه، برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که احتمال کاهش 80 تا 90 درصدی سفرهای خارجی وجود دارد؛ زیرا هم ارز مسافرتی حذف شده و هم قیمت بليط هواپيما بیش از 100 درصد افزایش یافته است

نکته قابل توجه این است که با وجود اینکه شرکت‌های هواپیمایی نقشی در تعیین قیمت بلیط ندارند و بر اساس نرخ تعیین شده بلیط می‌فروشند، برخی از مسافران، شرکت‌های هواپیمایی را در افزایش نرخ بلیط هواپیما و به ویژه پروازهای خارجی مقصر می‌دانند، در حالیکه شرکت‌های هواپیمایی نیز بابت افزایش بهای بلیط پروازهای خارجی متضرر شده‌اند.

در این رابطه نیز رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به خریداران بلیط هواپیما هشدار داد که بلیط هواپیما را فقط از فروشنده‌های مجاز خریداری کنند.

لازم به ذکر است بررسی‌های واحد تحقیقات بازاریابی این سامانه نشان می‌دهد که میزان سفرهای خارجی از زمان حذف ارز مسافرتی و همزمانی آن با افزایش نرخ بلیط پروازهای خارجی از 4200 به 8800 تومان، با کاهش 40درصدی همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده:
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=59433
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته