آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کوه کینابالو


کوه کینابالو

کوه کینابالو

این کوه یکی ازمرتفع ترین قلل در جنوب شرق آسیا است. کوه کینابالو در منطقه ای که در واقع یک پارک جنگلی است و زیبایی های مسحور کننده دارد واقع شده است. این دو موضوع جذاب برای گردشگران، یعنی قله و پارک جنگلی سبب رجوع آنها به این منطقه شده است.

البته باید خاطر نشان شد که کوه کینابالو در جزیره بورنئو در کشور مالزی واقع شده است. و دو ایالت صباح و ساراواک به این کوه بلند قامت نزدیک تر هستند.

چند نکته جالب در خصوص این کوه وجود دارد که به ترتیب به آنها اشاره خواهیم کرد. کوه کینابالو و پارک جنگلی که در کنار آن قرار دارد یک زیست بوم غنی برای جانوران و گیاهان است و به خاطر طبیعت فوق العاده آن در میزاث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.ارتفاع این کوه 4095.2 متر بالاتر از سطح دریا است و آن را به یکی از قلل مرتفع جنوب شرق آسیا تبدیل نموده است.

این کوه محکم و استوار، که همچون ستونی در جای خود می نماید، چندان هم ساکن و ستون مانند نیست. طبق تحقیقات زمین شناسی صورت گرفته در این منطقه، کوه کینابالو در بازه زمانی سالیانه مقداری جا به جا مشود. این جا به جایی تبعات زمین شناسی خاص خود را دارد. از جمله این که مناطق و ایالات های نزدیک به این کوه دارای شیب های فراوان هستند.

چشم انداز زیبا برای افرادی که  هیجان را می طلبند، پاداش مناسبی در برابر دشواری های صعود خواهد بود. گفته شده صعود به قلعه کوه کینابالو که بلند ترین کوه مالزی نام گرفته، چند ساعتی زمان می برد و افراد مشتاق با گرفتن تور صباحو تور مالزی به راحتی می توانند خود را به کوه برسانند.

تور مالزی را با آسمان پرستاره پرشیا به شیرین ترین سفر خود تبدیل کنید.

رزرواسیون بلیط 

تور صباح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=88357
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته