آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

گردشگران خارجی در کشور سرگردانند


گردشگران خارجی در کشور سرگردانند

گردشگران خارجی در کشور سرگردانند

معاون رئیس‌جمهور سخنان رهبر معظم انقلاب را تأییدی بر ظرفیت‌های گردشگری داخلی خواند و گفت: ایران کمبودی به لحاظ گردشگری ندارد چون دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر است.

به گزارش ایسنا،‌ علی‌اصغر مونسان در گفتگو با خبرآنلاین درباره تأثیر التهابات بازار ارز بر سفر گردشگران خارجی به ایران گفت: حتما اثری داشته است اما در حوزه بازار ارز مسافری و گردشگری به ویژه برای گردشگران ورودی تصمیم خاصی وجود ندارد. البته همه تلاش خودمان را به کار گرفتیم تا این اثرات کاهش داشته باشد.

وی با بیان این که تفاوت نرخ ارز نسبت به ریال باید تشویق‌کننده تورهای ورودی به ایران باشد، البته به شرط آن که سازوکارهایش را دیده باشیم، افزود: گردشگران ورودی به کشور سرگردان هستند. آنها یا باید به بانک‌های منتخب مراجعه و ارزشان را بر اساس هر دلار ۴۲۰۰ تومان تبدیل به ریال کنند یا با توجه به این که اطلاعات نرخ ارز به گوششان می‌رسد شاید برای‌شان دشوار باشد چنین کاری را انجام دهند. بنابراین متاسفانه دلال‌ها در این حوزه حضور پیدا کردند، با گردشگران خارجی ارتباط می‌گیرند و این مسئله اثر منفی از ایران در ذهن گردشگران خارجی ایجاد می کند که اتفاق خوبی نیست.

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری درباره تأثیر نوسانات بازار ارز بر آمار سفرهای خارجی ایرانیان اظهار کرد: البته هنوز اظهار نظر درباره این مسئله زود است چون تا آمار به ما برسد، یک ماه تا یک ماه و نیم می گذرد بنابراین باید آمارها را بگیریم ببینیم چه اتفاق افتاده است اما حتما اثر خواهد داشت و خوشحال کننده خواهد بود که آمار گردشگری داخلی رونق بیشتری نسبت به گردشگری خارجی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته